Skocz do zawartości

Książki do nauki rysunku dla dzieci


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Moja Chrześnica lubi rysować, póki co same bzdury typu My Little Pony. Chciałbym jakoś podtrzymać u Niej zapał i sprawić Jej jakąś książkę gdzie będzie mogła w mniej inwazyjny sposób skumać podstawy i rozwinąć umiejętności. Na Hamptona itp. jeszcze przyjdzie pora :-)

 

Macie jakieś propozycje godne uwagi? Młoda ma 9 lat.

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja jako dziecko miałam książkę "Jak rysować i malować" autorstwa Brian Bagnall, nie pamiętam w jakim wieku ale pamiętam że lubiłam tą książkę.

Są wytłumaczone różne techniki, ołówek, węgiel, piórko, farby akwarela, olej, akryl itd., i jakieś podstawy rysowania brył i perspektywy (nie mam pod ręką więc tak na 100% nie pamiętam).

Dużo obrazków, i z tego co pamiętam też takie niby tutoriale "krok po kroku" na konkretnych przykładach.

 

Motywujące i przyjemnie się czytało, o ile dziewczyna lubi czytać (bo to już trochę grubsze niż jakiś zeszycik My Little Pony, ale też nie trzeba przeczytać całego na raz, można zacząć gdzieś w środku i skakać między rozdziałami).

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wygląda spoko, chociaż wolałbym coś nowego Jej kupić. Tekstu oczywiście jak najmniej, najfajniej jakby było coś na zasadzie samych przykładów krok po kroku z delikatnym wytłumaczeniem. Raczej nie sądzę aby chciało się Jej zbyt dużo czytać, sam nie wiem. Znalazłem coś takiego: http://www.artequipme1nt.pl/p5845,po-prostu-rysuj-arkady.html, też sprawia wrażenie dobrej pozycji. Ewentualnie kupię obie pozycje i się zobaczy... no chyba, że zajrzy tu jeszcze jakaś dobra duszyczka i doradzi coś jeszcze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady mają sporo fajnych pozycji dla dzieci chyba, mi w oko wpadła seria "Rysuję..." (da się to kupić oddzielnie). Tekstu tam niemal zero, głównie rysunki krok po kroku, wygląda przyjemnie. Co prawda też takie głupotki trochę do rysowania, ale chyba ma szansę się jej spodobać, skoro lubi rysować kucyki :)

 

edit: Jeszcze sobie przejrzałam katalog Arkad, dwie pozycje wydają się obiecujące, ale nie miałam tego w rękach, więc musiałbyś sam obadać temat - na artmaterials mają jakieś poglądowe zdjęcia z jednej nich tu http://artmaterials.pl/p10071,szkola-rysunku-dla-najmlodszych-wyd-delta.html. Drugie to seria "Kurs rysowania" i z tego, co pokazało mi google, to też ma sporo rysunków i mało tekstu. Z tym że wygląda, że jest o wszystkim po trochu, ale niespecjalnie rozwinięte. A tak przy okazji to właśnie zobaczyłam, że Zysk wydał 3 miesiące temu Loomisa po polsku, wow :D

Edytowane przez cho.co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta seria "Rysuję..." wygląda spoko, chociaż postanowiłem zaryzykować i kupiłem to co zaproponowała Ania, no i te całe "Po prostu rysuj". Później dokupię jeszcze serię "Rysuj..." jak coś. Natomiast książki od artmaterials.pl to już raczej dla przedszkolaków, więc to podarowałem.

 

Swoją drogą to pozwolę sobie napisać więcej, jako ciekawostkę. Ogólnie to sprawa wygląda tak, że Młoda założyła własny kanał na YouTubie gdzie pokazuje swoje rysunki, ale chyba zaczyna schodzić to na złą drogę bo teraz pokazuje plakaty One Direction itp. oraz jak je jakieś żelki i pije Frugo, a później mówi czy dobre. Trzeba ratować dzieciaka, wyślę Jej te książki jako niby fan, napiszę jakiś motywujący liścik z pozdrowieniami i zasugeruję, ze odcinek z rysowaniem był najfajniejszy :-) No cóż... mam nadzieję, że uda się rozniecić ogień i za kilka lat Ona sama założy tu teczkę w dziale 2D :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności