Skocz do zawartości

Rendering GPU lub Solid Rocks


domagaladesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Od jakiegoś czasu męczą mnie BSOD'y (blue screeny) podczas renderingu w 3ds Maxie 2014 z Vrayem. Wymieniłem już połowę sprzętu (zasilacz na xfx 850W, pamięć RAM, dodałem Cooler na procesorze Dark Rock Topflow firmy BeQuiet i wrzuciłem nową kartę graficzną Gigabyte Geforce GTX970) i cały czas jest to samo. Pomijając BSODy chciałem jakoś przyśpieszyć renderingi bo mam po woli za dużo na głowie. Jestem architektem i wyrenderowanie wizualizacji całego mieszkania wiąże się poświęceniem na to ok 3 dni non stop. Średnio jedno ujęcie robi się ok 1,2h. Ostatnio zakupiona karta graficnzamiała posłużyć do renderingu GPU ale nie bardzo mi to idzie. W sieci są trochę znikome instrukcje na ten temat a nie bardzo mam kogo zapytać. Teoretycznie po ustawieniu wszystkiego co trzeba wyskakuje mi komunikat "Vray Standalone przestał działać" i render wcale się nie rozpoczyna. Dodatkowo chciałem poddać dyskusji kwestię pluginu SolidRocks, ktory przyśpiesza rendering na CPU.

 

Z dodatkowych informacji na temat mojego sprzętu:

Intel COre i7-2600 3,40 GHz

8GB Ramu

Windows 7 64 bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jak chcesz renderować na GPU to przedewszystkim nie Vray tylko Octane.

 

 

Rozumiem, że wszystkie metariały typu vray czy śiwatla vray będą bezużyteczne? Trochę nie chiałbym odchodzić od tego w czym siedzę od dłuższego czasu bo przypuszczam, że musiałbm ogarnąć całe środowisko Octane na nowo? Podobne jest do Vray'a czy to zupełnie inna bajka? I dlaczego Octane a nie Vray RT? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciuś a może tak koledze wytłumacz ze vray rt to nie renderer to tylko active shade służący do podglądów a nie robienia finalnych renderów, coś co ma być narzędziem przyspieszającym ustawianie kamery światła itp. Octan to pełen renderer pracujący wyłącznie na gpu i mający swoje ograniczenie jakim jest pamięć karty graficznej, nie wyrenderujesz na nim scen które mają większe zapotrzebowanie na pamięć niż to co posiada karta graficzna. Co do Solid rocka to jest to totalne badziewie, jeśli posiadasz wiedzę na temat vray i jego parametrów sam sobie zoptymalizujesz scenę i ustawienia vraya znacznie lepiej niż ten plugin. Natomiast jeśli zajmujesz się głownie wnętrzami to bym się na twoim miejscu zainteresował Corona renderem dobra konwersja materiałów i świateł z vraya, szybki rendering, bardzo wygodny system ustawiania światła sceny na bieżąco w trakcie renderowania;) Możesz na 45 dni pobrać wersje darmowa o pełnym wykorzystaniu komercyjnym https://corona-renderer.com/download/ . Sprzęt który posiadasz to na ten moment już nie jest szatan renderingu bardziej się nadaje na noda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciuś a może tak koledze wytłumacz ze vray rt to nie renderer to tylko active shade służący do podglądów a nie robienia finalnych renderów, coś co ma być narzędziem przyspieszającym ustawianie kamery światła itp. Octan to pełen renderer pracujący wyłącznie na gpu i mający swoje ograniczenie jakim jest pamięć karty graficznej, nie wyrenderujesz na nim scen które mają większe zapotrzebowanie na pamięć niż to co posiada karta graficzna. Co do Solid rocka to jest to totalne badziewie, jeśli posiadasz wiedzę na temat vray i jego parametrów sam sobie zoptymalizujesz scenę i ustawienia vraya znacznie lepiej niż ten plugin. Natomiast jeśli zajmujesz się głownie wnętrzami to bym się na twoim miejscu zainteresował Corona renderem dobra konwersja materiałów i świateł z vraya, szybki rendering, bardzo wygodny system ustawiania światła sceny na bieżąco w trakcie renderowania;) Możesz na 45 dni pobrać wersje darmowa o pełnym wykorzystaniu komercyjnym https://corona-renderer.com/download/ . Sprzęt który posiadasz to na ten moment już nie jest szatan renderingu bardziej się nadaje na noda

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pisząc o konwersji materiałów i świateł z vraya masz na myśli to, że materiały vray'owskie będą działać z użyciem Corony? Drugie pytanie odnośnie renderingu na gpu. Jeżeli teraz renderuję jakieś wnętrze i zużycie pamięci wynosi ok 5,6 GB, a karta graficzna ma 4GB to oznacza to że render nie pójdzie na takiej karcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corona ma konwerter który zasadniczo jednym guzikiem umożliwia przeróbkę materiałów vray na materiały corony czasami trzeba je trochę poprawić. Co do zużycia pamięci to najpierw zobacz ile jej pochłania sam system i programy bo nie wiem czy scena ci zjada 5,6 GB czy to także jest to co ci pochłania system, ale ogólnie zasada jest właśnie taka że jeśli scena potrzebuje więcej niż posiada twoja karta graficzna to na niej nie pójdzie wynika to z tego ze musi być ona załadowana w całości do pamięci karty graficznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności