Skocz do zawartości

Cinema 4D R17


makak

Rekomendowane odpowiedzi

Firma MAXON zapowiedziała wprowadzenie we wrześniu 2015 roku kolejnej wersji programu CINEMA 4D R17. Nowa wersja oferuje szeroką gamę innowacyjnych funkcji i ulepszeń, które sprawiają że praca jest wydajniejsza i jeszcze bardziej elastyczna. Poniżej nowości, na które warto zwrócić uwagę:

  • Całkowicie nowa funkcja - Take system – pozwalająca na tworzenie wielu wersji/wariantów tej samej sceny, która daleko wykracza poza tradycyjne warstwy
  • Połączenie z oprogramowaniem Side Effects silnikiem firmy Houdini
  • Integracja z Trimble SketchUp, pozwalająca na szybki import gotowych obiektów 3D
  • Całkowicie przebudowane narzędzie do tworzenia splainów
  • Nowe funkcje w Motion Tracking
  • Nowe metody wybierania kolorów i zarządzanie paletami barw
  • Rozbudowane funkcje rzeźbienia (Sclupting)
  • Nowe biblioteki obiektów
  • Variation Shader (doskonały do roślinności i nie tylko)
  • Usprawnienia w renderingu
  • i wiele innych

 

 

http://www.maxon.net/products/new-in-cinema-4d-r17/overview.html

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No kiepsko. Przyznam, że odpuszczam tą wersję. Mam nadzieję, że R18 znacznie lepiej się pokaże.

 

Edit: albo i nie, bo koszt updatu z 2 wersji to w przypadku prime - 2 tys. A MSA wychodzi 1,4 tys. Ech...

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby być lepiej. Nawet nie mogło, powinno. Najgorsze jest to, że Maxon nie pokazuje żadnej road mapy, czego można się spodziewać, na co czekać.

 

Edit: Pooglądałem video dot. Take systemu i muszę przyznać, że fajna sprawa. Chyba jedyna mocno wartościowa w tym wydaniu. Przyda mi się przy robieniu instrukcji.

Edytowane przez makak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dużo przydatnych ulepszeń w tworzeniu i edycji splineów. Niektóre rozwiązania żywcem przeniesone z programów wektorowych typu Illustrator. Wreszcie, bo do tej pory to kulało. A z tym Take Systemem to nie załapałem o co chodzi - takie skrzyżowanie Stage z Render Queue i Multipassem? Byłoby łatwiej, gdyby mówił po angielsku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS umożliwia Ci robienie róźnych opcji w jednym pliku, nie zwiększając wagi samego pliku. Np, chcesz mieć model z trzema różnymi grafikami. To na każdą grafikę robisz nowy take, w którym zmieniasz co chcesz. Przydatne, bo pozwala wygodnie zapanować na plikiem.

 

Tutaj film od Aixsponza

 

 

W sumie to nie mogę się doczekać na TS (może w końcu dziś płyta dojedzie do mnie). Bo właśnie robię serię stolików i każdy z nich ma różne opcje textur, jest z półką albo bez i do tego Take System będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jezeli ten Take System dziala jak Take`i w Motionbuilderze to byc moze Cinema bedzie pierwszym softem innym niz MB, ktory bedzie mial to niewiarygodnie przydatne w animacji narzedzie:)

 

Jezeli to po prostu cos w rodzaju Render Layers to tez dobrze dla uzytkownikow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jezeli ten Take System dziala jak Take`i w Motionbuilderze to byc moze Cinema bedzie pierwszym softem innym niz MB, ktory bedzie mial to niewiarygodnie przydatne w animacji narzedzie:)

 

Jezeli to po prostu cos w rodzaju Render Layers to tez dobrze dla uzytkownikow;)

 

Houdini ma od zawsze take'i :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jezeli ten Take System dziala jak Take`i w Motionbuilderze to byc moze Cinema bedzie pierwszym softem innym niz MB, ktory bedzie mial to niewiarygodnie przydatne w animacji narzedzie:)

 

Jezeli to po prostu cos w rodzaju Render Layers to tez dobrze dla uzytkownikow;)

 

Nie jedynym - Blender ma mechanizm akcji które enkapsulują animację per obiekt (a w Blenderze możesz mieć riga w przestrzeni jednego obiektu), możesz sobie akcje przełączać na postaci np idle/walk/attack itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z animacja?

 

Ze wszystkim co tylko mozliwe. W zasadzie to daloby sie cos w tym stylu zrobic jeszcze na pare sposobow ;)

 

W zasadzie nie jestem pewien czy pomysl na takie zarzadzanie scena nie pochodzi z samego Houdiniego i np. do Motion Buildera nie byl zapozyczony z H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności