Skocz do zawartości

WarHUG - czyli grupa moralnego wsparcia w Warszawie.


SYmek

Rekomendowane odpowiedzi

WarHUG - Warsaw Houdini User Group.

 

Mówiąc krótko, zdarza się, że 7 listopada w Warszawie zawita Andrew Lowell (http://www.andrew-lowell-productions.com) przy okazji swojego tourne po Europie. Człowiek ze znacznym doświadczeniem zarówno w używaniu Houdiniego w produkcji jak i nauczaniu. Andrew wspaniałomyślnie zaproponował, że gdyby zebrali się chętni, z przyjemnością przygotuje jakiś temat na prezentację. Pomyślałem, że to doskonała okazja, żeby się spotkać w większym gronie tych, którzy właśnie nie przebywają w Kanadzie ;). WarHUG jednorazowo czy nie, mniejsza o to. Jest okazja się spotkać, to czemu by nie. Andrew prowadzi zresztą zdaje się taką grupę w Vancouver. Co sądzicie? Są chętni?

 

Nie mam wielkich doświadczeń w organizowaniu takich spotkań. Wszelka pomoc i sugestie mile widziane. Dajcie, proszę, znać, co o tym myślicie i kto jest zainteresowany.

 

pozdrawiam,

skk.

 

ps w grę wchodzi właściwie tylko 7.11 (sobota), Andrew jest od piątku wieczorem do niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej,

chciałem potwierdzić sobotnią imprezę z A.L. Dajcie znać, kto się wybiera, będzie łatwiej zorganizować event. Miejsce wciąż do ustalenia. Od fortów na Mokotowie (przy PI, po siedzibę HA, gdzie wszyscy są mile widziani).

 

Po prezentacji. oczywiście rytualne spożywanie napojów!

 

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję, że nie mogę przybyć :(

 

Ale korzystając z okazji, czy szanowni uczestnicy tej konwersacji, są w stanie zdradzić gdzie w Polsce się używa Houdiniego "na co dzień" w pracy? Pomijam Platige i Human Ark, bo tam wiem że się używa. Pewnie też (spekuluję) w Juice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję, że nie mogę przybyć :(

A to szkoda.

 

Ale korzystając z okazji, czy szanowni uczestnicy tej konwersacji, są w stanie zdradzić gdzie w Polsce się używa Houdiniego "na co dzień" w pracy? Pomijam Platige i Human Ark, bo tam wiem że się używa. Pewnie też (spekuluję) w Juice.

NO LABEL zdaje się. Sugerowałbym założyć nowy wątek w tej spawie!

pozdro!

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% przybede + moze 1/2 osoby. Mozesz podac tylko o ktorej godzienie, bo zaczalem studiowac zaocznie i nie jestem pewien czy uda mi sie urwac wczesniej. Zeby niesmiecic to jesli zalozycie watek podam gdzie z tego co wiem jeszcze uzywaja Houdiniego w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam:

 

Spotkanie WARHUG

 

Sobota, 7 listopada, godzina 17.00, Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a w Warszawie.

 

strona: http://znajomiznajomych.waw.pl/

mapa: http://tinyurl.com/ndbmqvr

 

Andrew będzie miał ultra ciekawą prezentację. Potem pogawędka, czas na pytania, gdyby starczyło nam czasu, może ktoś inny będzie chciał coś pokazać. Mamy dwie godziny na część oficjalną w prywatnej sali kinowej. Potem oczywiście drinki etc. Zapraszam wszystkich serdecznie!

 

skk.

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

również dziękuję wszystkim za spotkanie! Pierwsze koty za płoty. 10 osób na start to jest dobry wynik!

 

Co do następnych spotkań wszystko zależy od Was Panowie (i Panie). Wstępnie ustaliliśmy, że pierwsza połowa stycznia będzie dobrym terminem. Proponuję dwie prezentacje po 45min/1godzina + pół godziny na krótsze, niekoniecznie przygotowane wystąpienia z użyciem myszki (10/15 minut na ludzia). Potem to co najlepsze, czyli jak wczoraj, czas na rozmowę, zakąski, picie, tańce i burdy z mordobiciem.

 

Na ochotnika pierwszej prezentacji zgłosił się Andrzej Majewski. czekamy na drugiego śmiałka, który podzieli się czymś smakowitym :). Na przykład jakaś scena z crowdem, który jest relatywnie nowy w Houdinim, więc może warto się zapoznać. Ktoś chętny? Może być cokolwiek inne, byle ciekawego i nie z Humana, żeby nie monopolizować sceny.

 

Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia!

skk.

 

 

ps może zróbmy tutaj giełdę pomysłów na wystąpienia (im konkretniejsze, tym lepsze), może komuś podejdzie temat.

ps2 Kto chętny do zrobienia logo grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym spotkaniem? Wszyscy zapadli w sen zimowy, czy to ja coś przespałem?

 

Hejka

 

Jako, że Hudy coraz bardziej "grubnie" i zyskuje coraz większą popularność w różnych środowiskach proponuje rozruszać WarHUG'a.

Co powiecie o wznowieniu organizacji spotkań wsparcia dla miłośników tego softu ?

Proponuję regularne spotkania np. raz w tygodniu wieczorkiem.

 

Z mojej strony mogę zaproponować salę z komputerami, projektorem i Hudym. Może wtedy będzie łatwiej dla każdego aby materiały na bieżąco przerabiać podczas prezentacji wybranej osoby. Nie wiem czy to nie za bardzo krok w kierunku POPu ale pewnie i tak nam się zbierze grupa fascynatów a nie "trendowców" w przypadku takich spotkań.

 

Dajcie znać co myślicie na ten temat.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za i znam jeszcze kilku potencjalnych chętnych. Co tydzień pewnie nie uda się wpadać, ale co dwa już jak najbardziej.

 

To proponuję aby się wypowiedział jeszce "Ojciec Chrzestny" tej grupy i Hudego w PL czyli SYmek.

Można umówić terminy co dwa tygodnie również nie ma problemu.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

pełne poparcie i krzyżyk na drogę :)! Raz w tygodniu to za często jak na mój gust, ale Wasza sprawa. Trudno będzie o materiał na prezentacje, a to, moim zdaniem, warunek dobrych spotkań, żeby 1-3 osób przygotowały jakiś materiał.

 

Anyway, dajcie znać co i jak,

pozdrawiam!

skk.

 

ps Grupa FB też jest do używania, nie wiem, czy ktoś czegoś potrzebuje (uprawnień, żeby nią kierować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zorganizujmy co dwa tygodnie stale spotkania. Np. Czwartki lub piatki wieczorami ? Co myslicie na ten temat ? No i fakt dobrze by bylo aby te 2 lub 3 osoby byly z materialami do prezentacji i ewentualnej pracy przy tym i swoich pomyslach czy metod przez reszte grupy.

 

Pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego sie przeniósł na FB ? to forum Wam nie odpowiada ? :) wszyscy poszli sobie na FB i Max3d.pl ledwo zipie. W dawnych czasach jak jeszcze były bitwy 3d to starając sie o nagrody od sponsorow wymagali statystyk zeby sprawdzic ruch na forum, było sie wtedy czym chwalić a teraz, przy tym ruchu jaki mamy obecnie to byśmy nie dostali nawet pudełka z dyskietkami 3,5" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego sie przeniósł na FB ? to forum Wam nie odpowiada ? :) wszyscy poszli sobie na FB i Max3d.pl ledwo zipie. W dawnych czasach jak jeszcze były bitwy 3d to starając sie o nagrody od sponsorow wymagali statystyk zeby sprawdzic ruch na forum, było sie wtedy czym chwalić a teraz, przy tym ruchu jaki mamy obecnie to byśmy nie dostali nawet pudełka z dyskietkami 3,5" :(

 

Jaras, to chyba globalne zjawisko. Fora pustoszeją bo ludzie przenoszą się na media społecznościowe. To samo powoli dzieje się z forami Houdiniego - cała ekipa siedzi na Discordzie i czatuje na żywo. Ja tam wolę fora ale ja już jestem stary :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na dobry początek warto się spotkać na piwo w ten lub następny czwartek (30 marca lub 6 kwietnia) i porozmawiać jak spotkania mają wyglądać. Co kto może w nie wnieść w spotkania jakie sa oczekiwania ecc. Mam wrażenie, że sprawa utyka bo brak jest decyzji i czekanie np na słowo od SYmek-a by mogło się zadziać.

 

Dobrze by było też wybrać jeden ale skuteczny sposób komunikowania się bo na razie ani z forum ani z fb na ta chwile nie wychodzi za dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na dobry początek warto się spotkać na piwo w ten lub następny czwartek (30 marca lub 6 kwietnia) i porozmawiać jak spotkania mają wyglądać. Co kto może w nie wnieść w spotkania jakie sa oczekiwania ecc. Mam wrażenie, że sprawa utyka bo brak jest decyzji i czekanie np na słowo od SYmek-a by mogło się zadziać.

 

Dobrze by było też wybrać jeden ale skuteczny sposób komunikowania się bo na razie ani z forum ani z fb na ta chwile nie wychodzi za dobrze...

 

Jestem za. Spotkanie trzeba zoorganizować choćby wstępne bo wszystko stoi w miejscu ;(

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnych zapraszam do drugiedno ul. Nowogrodzka 4 na 19.30 w najbliższy czwartek 30 marca. Zrobiłem rezerwację na swoje nazwisko Konrad Szeliga. Jeśli komuś nie uda się dotrzeć to zobaczymy się za ok miesiąc o szczegółach napiszę wkrótce. Myślcie o prezentacjach ;) Nie muszą być super pro.

 

Teraz to pewnie za późno ale jeżeli ktoś nie jest z grupy fb WarHUG prosił bym o informację o obecności na pw.

Nie jestem w stanie przewidzieć liczebności grupy co za tym idzie zagwarantować odpowiedniej ilości miejsc przy stoliku.

Edytowane przez ZirakKhazad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając spotkanie 27 kwietnia lokalizacja Warszawa ul. Wilcza 58A godz 19.30 lokal Znajomi Znajomych osoby zainteresowane proszę o kontakt przez prywatną wiadomość chce wiedzieć w miarę możliwości precyzyjnie ile nas będzie. Na tym spotkaniu odbędzie się na pewno moja prezentacja o symulacji tłumów i mam nadzieje minimum jeszcze jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 maja w środę o 19.30 spotykamy się w klubokawiarni Jaś & Małgosia al.Jana Pawła II 57 w sali na dole. Zainteresowane osoby z poza grupy proszę o kontakt przez wiadomość prywatną. Więcej szczegółów jest na grupie fb WarHUG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności