Skocz do zawartości

Animacje transformowania obiektów


Avatar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje jakiegoś sposobu na robienie animacji z transformacjami, np, człowiek w wilkołaka, lub dużo bardzie drastyczne zmiany kształtu.

Problem pojawia się w momencie kiedy obiekt początkowy a docelowy mają całkiem różne struktury siatki i zwykły morp target nie wystarczy, widzę na yt jak ludzie robią animacje jak coś się pojawia od zera, i stopniowo rośnie organicznie lub nie, ale nie bardzo chcą sie pochwalić jak robią takie rzeczy. Jedyne co mi przychodzi namyśl to animacja przy użyciu cząsteczek.

 

Proszę o pomoc o zapodanie jakiś przykładowych technik, albo narzędzi czy pluginów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chodzi mniej więcej o takie rzeczy jak tutaj w minucie 0:41

jak to się stało że to ciału mu od tak wyrosło

 

Tutaj akurat łatwo zamaskować część modelu perspektywą. Głowa ładnie zakrywa tył i wystarczy resztę ciała zmniejszyć morphem korekcyjnym (lub kontrolkami w rigu jeżeli na to pozwalają). Tego typu ujęcia, przejście kształt w kształt w większości są robione ręcznie z wcześniejszym zaplanowaniem sekwencji. Przygotowuje się wtedy kształty korekcyjne i różne wersje siatek, które są podmieniane w trakcie ujęcia albo animowane przy użyciu morphingu 2d i maskowania. Ciężko o plugin, który by stworzył morph pomiędzy 2 siatkami dając przewidywalny efekt. Przynajmniej ja się nie spotkałem jeszcze z takim narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzuciłeś trochę światła na mój problem. Rozumiem, że w pełnym 3d takich sztuczek jeszcze się nie da od tak bez problemowo zrobić, i wszystko zależy od ujęcia. Ewentualnie wszystko sie potem dodaje przy montażu np. w after effect.

 

Ale jeszcze znalazłem se kiedyś coś takiego

 

ale też mało przykładów znalazłem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze podepnę do pytania. Skoro tego typu przejścia kształt w kształt podmienia się ręcznie, to czy możliwe jest lub czy istnieje plugin w którym będę mógł wrzucić wszystkie przygotowane przejścia, a potem będzie można spokojnie wyłączać widoczność jednego i włączyć widoczność drugiego.

 

Obecnie poszukuje sposobu aby w jednolitym obiekcie zrobiła się dziura na wylot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności