Skocz do zawartości

Carlos santamaria centre


mercedesslr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo porządna praca. Szczególnie 2 ujęcie mi się podoba. Brakuje może troche jakichś niedoskonałości (typu liście / trochę bardziej przybrudzony tynk itp), ale nie jest to w mojej opinii mankament jakiś poważny.

 

Osobiście podrasował bym nieco postprodukcję, pokazać bardziej ciepłotę tego wejścia przeszklonego (drewno - ciepłe oświetlenie), i zimno / pochmurnie na zewnątrz - balansując kolorami), nawet idąc nieśmiało w kierunku takich pseudo HDR zdjęć.

 

Ogólnie dobre wrażenie to sprawia i jest porządną bazą. Kadrowanie Twoje własne czy takie dokładnie były zdjęcia referencyjne? (Jeśli Twoje - to znów 2 najbardziej mi się podoba). W 3 ujęciu - również moim zdaniem lampy nieco za bardzo wyszły na pierwszy plan. Niemniej - to dość trudne ujęcie do pokazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze, wizki byly robione w 100% na podstawie zdjec.. Ostatnio sporo czasu spedzam na analizowaniu pracy profesjonalnych fotografow architektury. Chcialby nauczyc sie wykonywania wizualizacji bardzo naturalnych, bez efektow swietnych i innych zbednych bajerow ktore oddzielaja profesjonalna fotografie od 90% wizek.

 

Jestem troche zmeczony ogladaniem bardzo dobrych wizualizacji, w ktorych na sile probuje sie uzyskac niecodzienne zjawiska atmosferyczne, niesamowita gre swiatla, przesycone kolory, kontrasty itp. Osobiscie uwazam ze jest to troche pojscie na latwizne. Natomiast wielka sztuka jest z zwizualizowanie obiektu w sposob z pozoru bardzo zwyczajny gdzie zaczynamy skupiac sie na samej architekturze, kompozycji i materialach. Oczywiscie malo przecietnych architektow zdecyduje sie na taki typ wizualizacji bo wtedy szybko widac wszelkie niedociagniecia... ale oczywiscie wszysko zalezy od tego gdzie i w jakich klientow celujemy.

 

Bardzo dobrze widac to w pracach MIRa, gdzie nie patrzy sie na ich prace jako wizualizacje, tylko raczej dobre fotografie. Jest gdzie celowac z jakoscia! :) Sam proces rekrutacji do MIRa polega na wykonaniu wizualizaji malego obiektu w pelnym sloncu, poniewaz jest to najwieksze wyzwanie, aby uczynic obiekt atrakcyjnym bez zadnych trickow. Zaczynamy myslec o kadrowaniu/ obiektywie/ materialach ipt..

 

hmm troche odszedlem od tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace i świetne portfolio, zazdroszczę skilla. Zgodzę się, że bardzo trudno jest zrobić dobrą wizualizację bez dodatkowych efektów, szczególnie kiedy projekt jest słaby. Mir to wysoka półka, ale też dobra architektura. Obawiam się, że polityka Mira mogła by się nie sprawdzić przy wizualizacjach deweloperskich, gdzie wszystko ma być sielankowe i kolorowe ;)

No ale tak jak mówisz to kwestia odpowiednich klientów. Myślę, że z takim skillem nie musisz się martwić o takowych ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności