Skocz do zawartości

Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Renomowana, amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Compan została oficjalnym partnerem Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o wiedźminie Geralcie, bohaterze książek Andrzeja Sapkowskiego. Film oparty będzie na motywach opowiadań Wiedźmin i Mniejsze Zło z tomu Ostatnie Życzenie. Reżyserem będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film Katedra.

 

Pełna treść: Wiedźmin - film aktorski - pierwsze informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze, nie chcialbym byc w skorze rezysera bagginsa: ludzie w Polsce i na swiecie (ale szczegolnie w Polsce) maja przeogromne oczekiwania. Sprostac temu to sztuka niemalze niemozliwa. Ale z drugiej strony zrobic cos lepszego od poprzedniej ekranizacji to nawet moja babcia by potrafila ;)

 

Poza tym, jestem pewien ze baggins jest w stanie zrobic arcydzielo, tylko pytanie jest: jaki budzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem z tekstu jaki w końcu to będzie film. To ma być początek serii w kinach, początek serii TV jako pilotażowy odcinek czy jakaś krótkometrażowa forma, która pokaże dystrybutorom czy warto dalej inwestować? W sumie może z tego również wynikać, pełen metraż a potem serial TV :) Nie jest jasno i wprost napisane czy to jest od razu pełnometrażowa produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Dajcie rezyserie czlowiekowi ktory nigdy nie nakrecil sceny z aktorami dluzszej niz 5-10 minut ; ) Mimo ze jest po 30. Nie skonczyl studiow w tym kierunku. Przez wiekszosc czasu jako profesjonalista prowadzil team ktory robil reklamy dla polskich agencji, ktore w wiekszosci nie byly przez niego krecone lub planowane. Nie wzial sam kamery i nie nakrecil zadnego kina niezaleznego dluzszego niz 30 minut. BEDZIE SUKCES! Taaa jest! Oscar w kieszeni. To nie jest jak 3ds max gdzie mozna siedziec i sie zastanawiac...

 

Ci zza granicy zjedza go a potem zastapia innym rezyserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norder - taki jegomość Zack Snyeder - reżyser "300" " Świt żywych trupów" "Watchman strażnicy" i inne znane filmy , ukończył studia malarskie a przed pełnym metrażem zajmował się reklamami tylko :) Co prawda masz rację z tym doświadczeniem ale nie wierzę, że przy tej pracy Tomek nie nauczył się wielu rzeczy, które na bank pozwolą mu nakręcić film. Musiałby totalnie nie siedzieć przy reżyserii a pracując przy reklamach na pewno w wolnym czasie spędzał nad rozwijaniem się w tym kierunku bo po prostu pracując przy czymś takim nie ma opcji aby nie interesował się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mozna przeczytac na sieci TB ma obecnie 39 lat. Gdyby naprawde sie tym interesowal... majac 22-25 tania kamera zaczalby cos robic na wlasna reke. Wieksza ma sie szanse na realizacje dlugiego metrazu bedac odcietym od pepowiny jaka w tym przypadku jest Platige Image. Siedzac w jednej firmie 15 lat czlowiek kisnie. Te same mordy dookola. To samo codziennie. Te same metody tworzenia. W pewnym momencie zaczyna byc tak ze lata uciekaja a kazdy dzien jest taki sam.

 

Nie jestem psychologiem ale w takim srodowisku wydaje mi sie ze film ewentualny jezeli powstanie bedzie powielal utarte schematy. Brak bedzie w nim oryginalnosci i niezaleznego buntowniczego podejscia. Te same znane sposoby na kadrowanie obejrzane w amerykanskich filmach i tyle + algorytm do dymu i pekajace skaly. Niczego wiecej po tym nie bede sie spodziewal poniewaz ludzie ktorzy maja za tym stac to wlasnie takie cieple kluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem psychologiem ale w takim srodowisku wydaje mi sie ze film ewentualny jezeli powstanie bedzie powielal utarte schematy. Brak bedzie w nim oryginalnosci i niezaleznego buntowniczego podejscia. Te same znane sposoby na kadrowanie obejrzane w amerykanskich filmach i tyle + algorytm do dymu i pekajace skaly. Niczego wiecej po tym nie bede sie spodziewal poniewaz ludzie ktorzy maja za tym stac to wlasnie takie cieple kluchy.

 

I chyba tylko tyle oczekuje większość społeczeństwa. Teraz kase się robi na bezmózgich kobyłach, ociekających efektami w kazdym kadrze aż do wyrzygania. Tak czy siak kibicuję mocno w "pierwszy" holiłódzki transformers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden, dobry jestes w tym co robisz i mam nadzieje ze Twoj ostatni film bedzie nawet lepszy od tego co sie mozna spodziewac. Ale nie wiem skad ten hejt u Ciebie i jakby wypady ad personam do Baginskiego i PI. Zamiast sie cieszyc ze polska powiesc bedzie krecona przez Polaka z holywoodzkim groszem, to sie czepiasz. Tak jak wyzej napisal Boris: poczekajmy na film i wtedy niech wylaza cieple kluski, albo - o zgrozo - film dobry albo nawet genialny. To co piszesz o rutynie to jest prawda, ale co do wieku calkowicie sie nie zgadzam. Czlowiek a szczeggolnie mezczynza jest najbardziej tworczy miedzy 35 a 55 lat statystycznie rzecz ujmujac wedlug psychologii. Ale to i tak statystyka, ktora w wypadku osob nadzwyczaj uzdolnionych czy zdeterminowanych nie ma znaczenia. Kurcze, niech bedzie dobry film!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad ten hejt u Ciebie i jakby wypady ad personam do Baginskiego i PI. Zamiast sie cieszyc ze polska powiesc bedzie krecona przez Polaka z holywoodzkim groszem, to sie czepiasz. Tak jak wyzej napisal Boris: poczekajmy na film i wtedy niech wylaza cieple kluski, albo - o zgrozo - film dobry albo nawet genialny. To co piszesz o rutynie to jest prawda, ale co do wieku calkowicie sie nie zgadzam. Czlowiek a szczeggolnie mezczynza jest najbardziej tworczy miedzy 35 a 55 lat statystycznie rzecz ujmujac wedlug psychologii. Ale to i tak statystyka, ktora w wypadku osob nadzwyczaj uzdolnionych czy zdeterminowanych nie ma znaczenia. Kurcze, niech bedzie dobry film!

 

Wystarczylo mi chwile popracowac z tymi wszystkimi ludzmi w polskim bagienku i moje opinie sie delikatnie spolaryzowaly na reszte zycia. Bedzie rutyna i pekajace skaly. Serial klasy B. Duma, pycha i robienie z kolejnej reklamy cudow na kiju. Nie, nie bede sie cieszyl. Nie jestem jak taka malpka pacynka ktora uderza raczkami w bembenek jak wiekszosc. Zeby jednak nie bylo tak jednostronnie. Tak podziwiam wielu polskich tworcow w szczegolnosci ostatnio Jana Komase. Zycze rowniez kilku innym sukcesow tym o ktorych wiem ze bardzo ciezko pracuja w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak slyszalem wczesniej o tej ekranizacji to myslalem ze bedzie kupa tak z automatu tak poprostu. Mam uprzedzenia do polskich produkcji

a fantasy to juz wogule sobie tego nie wyobrazalem .Ale jak teraz czytam ze film ma powstac na zachodzie to jednak daje kredyt zaufania .

Ale jakos specjalnie nie czekam. Zobaczymy . Jesli jesli bedzie klimat ostatniego tizera Digic to bedzie szasun .

W sumie na przecietny film jestem przygotowany ale gdzies po cichu licze ze to moze wypalic, poniewaz uwazam sage o wiedzmine najlepsza fantasy jaka kiedykolwiek czytalem i wracam do niej systematycznie srednio co 2-3 lata. W przeciwienstwie do gry ktora mi nie podeszla.

Pytanie w jakiej wersji jezykowej bedzie i jacy aktorzy. Wersja angielska i brak poslkich aktorow to chyba bedzie polowa sukcesu pomino iz ksiazka jest tak bardzo polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kibicuje obiema rękami. super pomysł z tą ekranizacją serii, w porę dobra decyzja, zanim ktoś inny na nią nie wpadł.

po takim sukcesie serii książek, a także gier, to była by tylko kwestia czasu, zanim ktoś by nakręcił film. a tak całość pozostaje w rękach naszych rodaków, książki, gry, a teraz i film:)

choć mam nadzieję (tak wiem... nadzieja) że nie pójdą w ślady Blizzarda i sprostają oczekiwaniom fanów serii.

Każdy chętnie by zobaczył Warcraft w full CG tak jak ich przepiękne cinematiki, odkąd oznajmili chęć nakręcenia filmu, każdy chyba miał na myśli tylko pełne CG, a tu takiego babola w postaci aktorów i scenografii walnęli... ehhhh, ciekawe czy się wybronią po całości, choć i tak pozostanie ten niedosyt, brakującego full CG...

 

więc panowie z PI trzymajcie się kurczliwie swoich wizji i nie dajcie się zachodnim trendom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Tomek nie powinien tak szybko dostać reżyserii tego filmu. Moim zdaniem u niego praca z aktorami kuleje, a to jednak podstawa dobrej reżyserii. Tomek nie dał rady w Ambition pod względem reżyserii to i raczej nie da w czymś 50 razy bardziej złożonym. Rozumiem, że nazwisko w Polsce rozpoznawalne, ale taki film może Tomkowi po prostu zaszkodzić. Czemu od razu PI rzuca go na tak głęboką wodę ? Jak teraz się spali to prędko nie dostanie filmu, a i cała seria na tym mocno ucierpi. Moim zdaniem to jest zły ruch zarówno dla PI, Tomka jak i brandu "Wiedźmin". Kolejny aspekt to czas tworzenia tego filmu - tylko 1-2 lata ? Rozumiem, że Wiedźmin jest teraz na topie i można szybko na nim zarobić, ale czy taka zachłanność w dłużej perspektywie nie będzie nieopłacalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Dajcie rezyserie czlowiekowi ktory nigdy nie nakrecil sceny z aktorami dluzszej niz 5-10 minut ; ) Mimo ze jest po 30. Nie skonczyl studiow w tym kierunku.

Musisz koniecznie te swoje madrosci opowiedziec Quentinowi Tarantino.

 

Trzymam kciuki - przynajmniej nie bedzie to siedemnasta czesc Trangendersow czy innych XXX-manow albo Buttmana. Dajesz, TB!

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz koniecznie te swoje madrosci opowiedziec Quentinowi Tarantino.

 

Zanim ponownie cos napiszesz na tym forum radzilbym sprawdzac zrodla. Moze to ustrzec Cie przed wieloma bledami w przyszlosci.

"After Tarantino met Lawrence Bender at a Hollywood party, Bender encouraged him to write a screenplay. Tarantino co-wrote and directed a movie called My Best Friend's Birthday in 1987."

 

To by znaczylo ze Quentin Tarantino urodzony w 1963 mial ok 24 lat gdy zaprzyjaznil sie z niejakim panem Lawrence Benderem, ktory poprosil go o wspolprace przy scenariuszu i rezyserie.

 

Studiow nie ukonczyl ale mial jak widac mentora ktory go poprowadzil dysyc wczesnie w zyciu.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norden - otoz, panie znany tworco z bolem tylka na punkcie Platige :P, tak sie sklada, ze Tarantino i Rodriguez to moi ulubiency i nie musze googlowac, zeby wyszukac jakis bzdet o "mentorze". Bender to z wyksztalcenia inzynier budownictwa, ktory przez jakis czas chcial byc...tancerzem (dopoki kontuzja nie wykluczyla tej kariery). Potem troche pracowal przy oswietleniu, troche gral i byl producentem mega tanich filmow. Super mentor jesli chodzi o rezyserie...

Wez sobie moze, zanim cos napiszesz na forum, posluchaj co mowi o swojej "szkole" filmowej sam Tarantino. Mam nadzieje ze Tarantino jest dla Ciebie wystarczajaco dobrym zrodlem jesli chodzi o... Tarantino (zaczyna sie 1:00)

 

[video=youtube_share;MVE296BvOj4]

 

PS. Nie wiem co tam miedzy Toba a Platige zaszlo i wiedziec nie chce, ale za kazdym razem jak cos o nich jest pojawiasz sie zeby smedzic jak to nic sie nie uda. A tu widzisz, udaje im sie, TB ma sie dobrze, sa inwestorzy... Moze zjadles o jeden peanut butter and jealousy sandwich za duzo?

 

Ale to nie watek o Tarantino - nie mam watpliwosci co do tego ze TB sobie poradzi. Nie bedzie tam sam do cholery. Moze jak juz poszerzasz swoje horyzonty to sobie poczytaj o panu Sean Daniel. Mysle ze facet nada sie na mentora dla TB, nie sadzisz?

 

Ja tam zazdroszcze TB takiego towarzystwa, ale delikatnie, zdrowo. Trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norden - otoz, panie znany tworco z bolem tylka na punkcie Platige :P, tak sie sklada, ze Tarantino i Rodriguez to moi ulubiency i nie musze googlowac, zeby wyszukac jakis bzdet o "mentorze". Bender to z wyksztalcenia inzynier budownictwa, ktory przez jakis czas chcial byc...tancerzem (dopoki kontuzja nie wykluczyla tej kariery). Potem troche pracowal przy oswietleniu, troche gral i byl producentem mega tanich filmow. Super mentor jesli chodzi o rezyserie...

 

Mimo wszystko byl dosyc mlody, odnalazl sie z kims kto juz grzebal w tym wszystkim no i zajeli sie tym. To ze jego kumpel byl slaby nic nie znaczy. Wazne ze robil. Kiedy jednak probujemy przesledzic filmografie mister TB przez 15 lat nie ma tam niczego co byloby nawet na miare podejscia Twego idola na starcie kariery. http://www.imdb.com/name/nm1313617/?ref_=fn_al_nm_2

To co do tej pory powstalo w PI bedzie musialo zostac teraz zrobione w rok... Odejmijmy jeszcze od tej listy "Filmy" w stylu Bieg albo... making of fallen art ..lol

 

Wtopia tym Wiedzminem tak jak tylko da sie wtopic. Wyjdzie nowa gra jakiegos studia i wszyscy o wiedzminei zapomna. Ile razy robiono filmy na podstawie gier? Ile razy to poleglo? Gracze to nie fani kina tylko gier... No i przeciez wyznaczyli sobie premiere na 2017... Juz dzisiaj musieliby krecic jezeli chca w tej warszawce zdazyc z przeliczeniem algorytmu do pekajacych kamieni w 100-200 ujeciach. Pamietaj, ze jeszcze reklamy musza opedzic w tak zwanym miedzyczasie. biedry, tesco, zubry, laciate, moze jakis wedel sie trafi nie wiem co oni tam jeszcze robili. Siedze w postpro na codzien i o ile nie moge pisac o szczegolach to wiem ze to co PI prawdopodobnie ma w glowie. "Roboty nazisci i wybuchy" nie bedzie takie proste jak im sie wydaje. Trzeba tez sie przestawic na myslenie ze teraz robimy rzeczy realistycznie a nie jakies gadajace fioletowe krowy w zelkowym swiecie. Wystarczy sknocic na planie w kilku miejscach i bedzie gwozdz do trumny.

 

W europie wsch ciezko tez bedzie znalezc odpowiednich ludzi za zlotowki do pracy w tym ksenofobicznym katolickim burdelu czasem nazywanym Polska. A teraz za PiS work permit dostac to bedzie ho ho ho :) no i preciez wiedzmin moze obrazac uczucia religijne... Nie ma szkol, wiekszosc to hobbysci, pasjonaci, a przedewszystkim nie ma zainteresowania. W szkole tez uczyem wiec wiem... mozna sie rozpisywac. Tak czy inaczej robienie czegokolwiek fantasy z duza iloscia VFX w Europie wschodniej to prosta droga do DVD w biedronce albo wycieczek szkolnych. Potem dziwic sie ze masz takiego a nie innego smoka bo azjata ktory potrafi zrobic super smoka w czasie wycieczki po polsce rok wczesniej dostal np butelka w glowe i wiecej tu nie przyjedzie : } a przy okazji nie zapomni wspomniec kolegom od smokow by tez czasem nie jechali. Zwykly Kowalski o ile na jakis patrotyczny film jeszcze pojdzie to strzygi i inne monstra bedzie mial gleboko. A w USA jakas slowianska mitologia nikomu z niczym nie bedzie sie kojarzyc. Jakos nie widze by meksykanin, dziewczynki z liceum albo imigrant w Londynie harujacy po 10 h dziennie poszli z dzieciakiem na "slowianska mitologie".

 

Taki bedzie ten film : ) jak dobrze pojdzie...

 

a jak nie pojdzie to taki:

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden weź że wyluzuj bo robisz się gorszy niż Dziadek3d. Hejtujesz sam fakt że ci ludzie (Platige) próbują coś zrobić. Może im się uda, może nie, ale żeby tak się pienić tylko dlatego że ktoś podjął próbę zrobienia filmu? Twoich pieniędzy na to nie wydają więc jeśli nie masz niczego konkretnego do napisania to nie nakręcaj gównoburzy.

 

Jeśli chodzi o samego Wieśmina to trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W europie wsch ciezko tez bedzie znalezc odpowiednich ludzi za zlotowki do pracy w tym ksenofobicznym katolickim burdelu czasem nazywanym Polska. A teraz za PiS work permit dostac to bedzie ho ho ho :) no i preciez wiedzmin moze obrazac uczucia religijne...

Patrz jaki naiwny ten Sean Daniel... Gdyby on tylko mogl Cie zatrudnic jako eksperta to bys mu nakreslil od razu jakim to twoja ojczyzna jest beznadziejnym burdelem bez sensu i przyszlosci.

Twoje wywody sa tym zabawniejsze ze wlasnie ukazal sie ten news:

http://motionographer.com/2015/11/03/poland-rising-juice-studio-explains-why-well-be-seeing-more-polish-talent-soon/

Oni tez nie wiedza jak to kiepsko jest w Polsce i jak to nic sie nie da.

A w USA jakas slowianska mitologia nikomu z niczym nie bedzie sie kojarzyc. Jakos nie widze by meksykanin, dziewczynki z liceum albo imigrant w Londynie harujacy po 10 h dziennie poszli z dzieciakiem na "slowianska mitologie".

Jak rozumiem dlatego gra o Wiedzminie tak "slabiutko" sie sprzedala, prawda?

Ech, szkoda gadac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i norden sprawdziłbym, gdzie leży Polska jednak. Bo z europą wschodnią ma niewiele wspólnego.

 

Chociaż ja podzielam obawy, czy PI i TB udźwigną temat. Trzymam kciuki bardzo, żeby zrobili z tego przyzwoite kino. Nie musi być dzieło wybitne, niech będzie po prostu dobre. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden: rly? Zdajesz sobie sprawę, że skreślasz coś czego jeszcze nie ma, nawet w malutkiej części. Trochę się pogubiłem. To, że nie darzysz TB jakąś wielką miłością tylko czy teraz nie przesadzasz? Może zaczekajmy na jakieś bardziej dokładnie informacje. Bo na razie jak ktoś zauważył - poszła krótka informacja prasowa, niewiele mówiąca jak całość będzie wyglądała.

 

To co mnie też zaskoczyło i tutaj się zgodzę to wyznaczenie premiery na rok 2017. To jednak dosyć mało czasu, ale może to był tylko jakiś PRowy zabieg.

 

Nezumi: ten news z motionographer jest w innym wątku i wydźwięk komentarzy tam jest zupełnie inny.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej wiary, Panowie. Wiara góry przenosi. Sporo dobrych ludzi siedzi nad tym, żeby się udało. Będzie jeszcze dużo zwrotów akcji, przecieki publiczne to jest czubek góry lodowej, więc też nie ma co się specjalnie napinać. A niezłego Smoka pokażemy za 3 tygodnie, chociaż pewnie zupełnie innego niż*się wszyscy spodziewają :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i gratuluję. Osobiście bardziej bym się obawiał o wpływy amerykańskie niż zdolności Tomka i PI. Mam nadzieję że film będzie miał wyraźny polski rys - nasz krajobraz i słowiański charakter pierwowzoru, co udało się bardzo dobrze w przypadku gier, a przede wszystkim że nie zostanie spłycony na potrzeby amerykańskiego masowego odbiorcy, wykastrowany do PG-13 i dostosowany do wymogów poprawności politycznej. Jak czytam "Buffy: postrach wampirów" przechodzi mnie dreszcz. Ale ale ... trzeba poczekać i obejrzeć. Jestem dobrej myśli i kibicuję całej ekipie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, to co najbardziej kulało w starym "Wiedźminie" to nie ten biedny smok, którego można by równie dobrze wcale nie robić i pokazać tylko zachwyt na twarzach bohaterów i DOBRY film by na tym nie stracił, ale koszmarny scenariusz i reżyseria. W filmie nawet świeżo po lekturze książek ciężko było się doszukać sensu i zrozumieć kto jest kim, co robi i dlaczego. No i nie zapomnę dialogów na poziomie z serialu (widziałem tylko jeden odcinek i wystarczyło) w stylu: - "Nie wtrącaj się wiedźminie, ona jest mutantką", - "JA TEŻ JESTEM MUTANTEM!" szast prast ciach mach kończyny lecą na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem serialu "Wiedźmin" (bo film z fragmentów serialu był nieporozumieniem) była wizja twórców, która nie zgadzała się z wizją każdego z tysięcy czytelników. To jest największy problem każdej ekranizacji - inne wyobrażenie twórcy i inne wyobrażenie każdego czytelnika z osobna. Tak będzie zawsze. Proponuję nie czytać książek a filmy będą dużo, dużo lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reanimator Producent, to w końcu stanowisko przede wszystkim odpowiedzialne za pozyskiwanie pieniędzy. Jak jest producent, to raczej można założyć, że i pieniądze się pojawią.

 

Ciekawe czy zdjęcia będą realizowane w Polsce, czy raczej będzie to zlepek z różnych miejsc globu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności