Skocz do zawartości

Houdini - Polskie Studia


ChargingImage

Rekomendowane odpowiedzi

=================

ZEBRANE Z WYPOWIEDZI RÓŻNYCH OSÓB FIRMY AKTUALNIE WYKORZYSTUJĄCE HOUDINIEGO W PIPELINE'ie

Platige Image

Human Ark

3de

Juice

 

==================

 

Firmy "chyba, ktośtam-cośtam niepotwierdzone".

 

CgFolks

Badi Badi

 

 

========================

 

 

Chciałem zapytać gawiedź tutaj, gdzie w Polsce jest używany Houdini jako element pipeline'u.

 

Czyt: są tam ludzie, którzy siadają i robią i nikt im nie mówi, że nie mogą, bo reszta robi w sofcie XYZ.

 

Prosiłbym o sprawdzone informacje.

 

Ja od siebie rzucam jedną oczywistość, drugą nie do końca.

 

Platige Image (potwierdzone od "człowieka wewnątrz")

Human Ark (osobiście widziane podczas wycieczki oprowadzającej).

 

 

Domyślając się, że Juice to podobno Special Forces Platige'a - tam pewnie też, ale to już spekulacja.

 

Kiedyś: Alvernia, ale że padła, to tylko taka ciekawostka.

Edytowane przez ChargingImage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

3de ma się dobrze. Firma działa oficjalnie od 2010 roku.

Przez 5 lat zrobiliśmy trochę różnych rzeczy. Bardzo dużo "słabych" i "lepszych" reklam oraz

kilka polskich i zagranicznych filmów fabularnych. Kiedyś robiliśmy bajki dla dzieci.

Od dwóch lat, w miarę konsekwentnie udaje się nam skupić tylko i wyłącznie na konkretnym celu.

Efekty do filmów fabularnych i cinematiki do gier. To nasz główny target obecnie.

 

od czasu, do czasu zdarza nam się jednak robić jakieś inne drobne rzeczy.

Przez obrany kierunek nieustannie modyfikujemy i pracujemy nad budową odpowiedniego "pipeline" i "workflow".

Kiedyś nasza strona www była włączona i pokazywała nasze prace. Przez obrany obecnie "cel" postanowiliśmy

zmienić wizerunek strony www i 3de. Stronę www mamy, działa. Chcemy pokazywać rzeczy, które dadzą odpowiedni

wizerunek naszego studio. Mamy kilka rzeczy, które chcielibyśmy pokazać ale jeszcze nam nie wolno.

Robimy dużo developmentów, które nie mogą być pokazywane publicznie bez odpowiedniej zgody.

 

Chcemy mieć możliwość wykonywania takich włąśnie projektów. Cała firma oparta jest w 95% na Linuxie.

Do tego potrzebne są nam odpowiednie narzędzia. Takim narzędziem jest Houdini.

Tak, używamy Houdini do wszystkich symulacji i nie tylko. Nie mamy w naszym studio RealFlow.

I nie wiem czy będziemy mieli. Kiedyś mieliśmy przez moment Naiad'a.

Nie mamy ani jednego 3ds Max. Nie mamy Lightwave (chociaż osobiście wychowałem się na Lightwave,

PowerAnimatorze czy Softimage'u). Compositing głównie robimy w Nuke'u. Nie mamy After Effecta.

Naszym głównym softem do 3d jest Maya. Akutalnie renderujemy wszystko pod Maya -> Vray 3.

To właśnie teraz się zmienia. Naszym celem jest mocne wdrożenie Mantry jako renderera produkcyjnego.

 

Aby trzymać się wątku, Houdini produkcyjnie jest używany w

 

Platige Image

Human Ark

3de

...kto jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swojego początkowego posta i wrzuciłem tam listę.

 

Nie mamy ani jednego 3ds Max.

Chwalmy pana! Niecierpię tego... generalnie udanego programu, ale nie do vfx. Niezależnie od tego jak bardzo szef uważa inaczej.

 

Powoli tworzy się lista... może ponad rok krwi i łez w houdinim po godzinach się opłaci ;)

Edytowane przez ChargingImage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności