Skocz do zawartości

Szybkie pytanie - attribute transfer do volume


jamnique

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przepraszam z góry że pytam o coś, czego wyjaśnienie pewnie gdzieś już jest. Mnie niestety nie udało się go znaleźć a deadline jest jutro...

 

Potrzebuję przetransferować kolor do chmurki utworzonej przez Cloud - chodzi o nasiąkanie waty cieczą.

Czy jest w ogóle możliwe transferowanie koloru do volumów w sopach / vopach? Czy raczej trzeba by było zrobić jakiś shader?

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

EDIT: Z grubsza zrobiłem co chciałem Volume Mixem, ale podtrzymuję pytanie.

Edytowane przez jamnique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej, przepraszam z góry że pytam o coś, czego wyjaśnienie pewnie gdzieś już jest. Mnie niestety nie udało się go znaleźć a deadline jest jutro...

 

Potrzebuję przetransferować kolor do chmurki utworzonej przez Cloud - chodzi o nasiąkanie waty cieczą.

Czy jest w ogóle możliwe transferowanie koloru do volumów w sopach / vopach? Czy raczej trzeba by było zrobić jakiś shader?

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

EDIT: Z grubsza zrobiłem co chciałem Volume Mixem, ale podtrzymuję pytanie.

 

Jasne, że możesz transferować kolor na Volume'a w SOPach/VOpach.

Jeśli z Volume na Volume'a to używasz VolumeSampleVectorVOP podając mu P swojego Voxela. Jeśli z punktów, w VolumeVopie otwierasz PointCloud in szukasz w pobliżu voxela punktów. Jeśli z poligonów, szukasz najbliższego poligonu za pomocą xyzdist VOP i potem próbkujesz za pomocą PrimitiveAttribute. Możliwości jest wiele, zależnie od tego, co Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SYmek! Pewnie minie sporo czasu zanim zrozumiem całą odpowiedź, ale już są pierwsze sukcesy ;-)

 

Na dobry początek poszedłem w PointClouda. Czy dobrze rozumiem że to ma działać tak, że z Volume VOPa dostaję volume przycięty według atrybutu point clouda i potem robię po prostu merge tego volume z oryginalnym volumem?

 

Volume_VOP.jpg

 

SOPs_setup.jpg

 

W tej chwili mam po jednym Volume VOPie na każdą składową koloru. Tak się to robi, czy jest jakiś prostszy sposób żeby z jednego Volume VOPa wydobyć Cd i jakoś go narzucić volumowi?

Edytowane przez jamnique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Za słabo znam Houdiniego żeby z marszu zrozumieć i zastosować to co proponujecie, ale powoli się przegryzam. Poniewczasie znalazłem w przykładach z helpa coś na temat:

 

Volume_from_Attrib.jpg

Edytowane przez jamnique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności