Jump to content
Sign in to follow this  
Czubrak

Tablet graficzny - Wacom czy Huion

Recommended Posts

Witam. Do niedawno korzystałem ze starego tabletu Wacom Bamboo, którego kupiłem jakieś 8 lat temu. Niestety wczoraj zmarł i postanowiłem zakupić nowy. Przez długi czas używałem go sporadycznie do luźnych grafik. Teraz jednak chciałbym na poważnie się zająć malarstwem cyfrowym. Niedawno kupowałem nowy komputer pod tym kątem więc obecnie mam niestety ograniczony budżet. Maksymalna kwota na jaką mogę sobie pozwolić to 350zł łącznie z kosztami wysyłki. Jak pisałem na początku przez lata korzystałem z Wacomu i nigdy nie miałem z nim problemów więc naturalnie od razu zacząłem się rozglądać za sprzętem tej firmy. Jednak na allegro w przedziale do 350zł natrafiłem na tablet firmy Huion będący tańszy o kilkadziesiąt złotych od Wacomu ale posiadający o wiele lepsze parametry. Tutaj podaję linki do obu tabletów:

https://allegro.pl/wacom-one-m-2048-stopnie-277x189-polska-gwarancja-i7487032505.html sprzęt Wacomu

https://allegro.pl/tablet-graficzny-huion-1060-plus-8192-st-5080-lpi-i6108296438.html a tutaj Huion

 

Co myślicie? Warto kupić tego Huiona? Nie znam za dobrze tej firmy więc boję się czy tablet będzie solidny a chciałbym by posłużył mi kilka lat bez większych problemów. Również nie chciałbym kupować mniejszego gdyż poprzedni, którego używałem miał powierzchnię roboczą 15 x 10 cm i jednak czasem brakowało mi możliwości wykonania bardziej swobodnego pociągnięcia a zwłaszcza teraz gdy pracuję na 24 calowym monitorze ten mały rozmiar stał się bardziej uciążliwy. Proszę o radę, który tablet powinienem wybrać lub propozycję jakiegoś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Ja używam Intuosa 5 (teraz to seria pro) i kiedyś miałem okazje pracować na bamboo i raczej czułem, że to gorszy trochę sprzęt.

Chodzi mi o to, że Bamboo to nie żadna olaboga więc może Huion nie był by taki zły?

 

Na plus ma 8k stopi naciku i 12 express keysów. Ludzie ogólnie chwalą Huiona za stosunek jakości do ceny.

Wiadomo, że Wacom jako industry standar ma taką famę, że aż strach kupować co innego ;)

 

Na koleiny argument powiem, że tablety graficzne wacoma (nie ekranowe) są, zdaje się, coraz gorsze. Pamiętam jak kupowałem 5, to naczytałem się, że w porówaniu do 4-ki, jest słabej jakości - co okazało się prawdą. Pracuje się super, ale materiały są gorsze niż można by się spodziewać za te 1200 zł, czy tam ile kosztował. Teraz to samo słyszę o linii Pro.

 

Jak ci sie spodoba Huion, to następnym krokiem będize LCD, którego kupisz za 5-4x mniej niż wacoma ;)

 

Takie jest moje zdanie, oparte tylko na teorii spiskowej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem dać szansę Huionowi i zdecydowałem się na model 610 PRO v2. Podobna cena ale ma pasywne piórko zamiast ładowanego jak we wcześniejszym modelu. Ma jeszcze opcję wyczuwania kąta nachylenia pióra ale szczerze mówiąc nie widzę dla tej opcji jakiegoś poważnego zastosowania. Mam nadzieję, że będę z niego zadowolony równie mocno jak z poprzedniego. Moje wahanie wynikało z głównie z dużej różnicy cenowej między konkurencyjnymi produktami obu firm. Wacom o parametrach podobnych do wybranego przeze mnie Huiona kosztuje około 500zł drożej. Jeżeli faktycznie płaci się za znaczek to Wacom powinien nieco zmienić politykę bo konkurencja rośnie w siłę. Dziękuję za radę i pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nachylenie wyczujesz jak będziesz chciał symulować areografy. Ja ostatnio kupiłem Lenovo Yoga S1 - reklamowany jako Cinqitue dla ubogich. Kupiłem w innym celu ale poleasingowy wyszedł za tysiaka, podobnie mam Surface pro v1 za 1600pln, oba revelacja jezeli zepnie się z głowną maszyną np. poprzez VNC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy