Jump to content

RED 5 bis blender


Recommended Posts

To mój pierwszy kontakt z Blenderam tak naprawdę to jeszcze nic nie wiem i nic nie umiem dopiero poznaje co jest co. Na zewnątrz brakuje świateł nie wiem jakie były, krzywizn poszycia, podziału blech w osłonach kół jest bardzo mało materiałów. Co do sceny to nie wiem ledwo się poruszam w programie a gdzie materiały światło i reszta.

Link to post
Share on other sites

Nie taki diabeł straszny jak go malują po trzech dniach idzie gładko ale to na razie podstawowe narzędzia co będzie dalej obadamy.

polka dot i michalo dzięki dzięki za komentarze.

Progresik mechanizm uchylania okna no i stop muszę gdzieś poprać nauki modelowania sakwy z płótna na drzwiach

Link to post
Share on other sites

wyszło elegancko. pamiętaj, że owalne elementy metalowe są grubsze niż wydają się na zdjęciu. refleksy na metalu powodują, że obiekt zlewa się z otoczeniem na krawędziach. kiedy wrzucisz na te pręty refleksyjny shader z fresnelem, będą wydawały się jeszcze cieńsze

Link to post
Share on other sites

Zwiększyłem średnice do 10mm i wygląda znacznie lepiej i tak zostanie w rzeczywistość to chyba miało 5-6 mm troszkę mniej niż połowa grubości małego palca, ale trafił się inny problem lewa pokrywa okapotowania silnika otwiera się dokładnie po krawędzi prawa za czorta nie chce i nie wiem o co chodzi wywaliłem wszystkie modyfikatory a i tak nic to nie dało.

Dzięki za celne uwagi

Link to post
Share on other sites

Z braku jakichkolwiek danych wymyśliłem taki prosty sposób otwierania okienka w przedniej szybie. Przyrządy na tablicy rozmieściłem w taki sposób: zielony wysokościomierz, niebieski - skrętomierz i prędkościomierz, ciemny brąz poziom paliwa w zbiornikach, jasny brąz - przełącznik paliwa na poszczególne zbiorniki, czerwony wyłączniki dopływu paliwa- zwykły i pożarowy, żółty ciśnieniomierz oleju i temperatura oleju, fiolet - obrotomierz i temperatura silnika, jasny niebieski busola, czarny - zegar.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy