Jump to content
Sign in to follow this  
Vilan

Praca grafika 3d

Recommended Posts

Witam serdecznie,

swoją przygodę z grafiką 3d rozpocząłem od kursu 3ds Maxa, później sam nauczyłem się V-raya i obecnie przestawiłem się na Corone. Przeważnie skupiałem się na wnętrzach, wydawało mi się, że w biurze architektury wnętrz najłatwiej jest mi się załapać do pracy. Problem natomiast jest taki, że większość takich biur oferuje umowy śmieciowe, a jednak fajnie by było dostać umowę o pracę.

 

Moje pytanie do Was jest takie, na czym powinienem się najbardziej skupić w formie praktycznej ja jako grafik, czy na perfekcyjnym modelowaniu, żeby od podstaw zrobić np. model sofy czy samochodu (większość modeli pobierałem z internetu i przerabiałem na swoje potrzeby), czy może skupić się na innych programach tylko jakich? Gdzie można szukać jeszcze pracy jako grafik 3d, pomijając same wnętrza. Czy zostać na wnętrzach i zajmować się modelowaniem, teksturowanie, renderowaniem czy może pójść w kierunku animacji czy jakiś reklam.

 

Bardzo proszę Was o radę, jestem na początku swojej kariery grafika 3d i zależy mi aby poprowadzić ją w jak najlepszym kierunku. Aktualnie grafika stała się moją pasją, dlatego fajnie by było z takie pasji czerpać też korzyści.

 

Jak wyglądają takie zarobki grafika? Czy w różnych dziedzinach grafiki są duże różnice w wynagrodzeniu?

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy