Jump to content

Recommended Posts

Jako, że wątek wcięło po reanimacji forum to warto odświeżyć dyskusję. Co myślicie? Mnie osobiście sama ścieżka dźwiękowa przekonuje, 🙂 jest ta legendarna słowacka fantazja 🙂

aQegeMXR_700w_0.thumb.jpg.85612d7e5e521f51b3a076d83e0fc2ff.jpg

Jak za czasów Herkulesa i Jolaosa 🙂

aQegRAb0_700w_0.jpg.2ffc4d1bb3d87224ba492d40f20c372d.jpg

• Haha 1

Ale żeś reanimację zroibł 😉 Haha.  Co do jednego się zgodzimy, bez oglądania,  że to najlepsza ekranizacja wiedźmina od lat.

faktycznie teledysk odkopuje moją wiarę w produkcję Netflixa.

Serial bazuje na książce, w książce Tris była opisana, że ma bardzo jasną skórę, ogniste włosy i bliznę na klatce piersiowej którą ukrywała a dodatkowo jako czarodziejka jest nienaturalnie piękna przy serialu sztab ekspertów wspólnymi siłami dał jej ciemne włosy, karnację i odsłonił tylko to miejsce które zasłonić powinna, genialne 🙂

asd.png.894613162e1627925698d0a8d91c16f0.png

No ale żeby tak nie narzekać to mogło być gorzej, przynajmniej nadal jest kobietą 🙂

a1w4w7p0_700w_0.jpg.91c4ff3087f5deb0c1e6a0446234222c.jpg

Mi takie cosplayowe filmy trochę zawsze śmierdzą tandetą - aktorstwo, zdjęcia.

W dodatku zawsze, ale to zawsze nie pasuje mi wiedźmin. Każdy kto czytał ma w głowie jego obraz, ja też (choć nie potrafię sobie go zwizualizować fizycznie ;)) i nikt z proponowanych aktorów mi nie przypadł do gustu. Może Mads Mikkelsen był by najbliżej. Chudy ale byk 🙂

Tyle było trzeba, aby rynkowa wartość Netflixa zmalała blisko o dwadzieścia pięć miliardów dolarów. Tak kolosalny spadek jest efektem opublikowania raportu z kwartalnej działalności firmy, który nie nastroił inwestorów zbyt optymistycznie.

mało kto pewnie zwrócił uwage na Wiedzmina.

• Sad 1

1 godzinę temu, Destroyer napisał:

Po opublikowaniu trailera do witchera netflix stracił 24 miliardy dolarów, czyli jednak się nie spodobało 😛

https://naekranie.pl/aktualnosci/w-tydzien-wartosc-netflixa-spadla-o-24-miliardy-dolarow-1563983770

akcje im spadają bo za dużo wrzucają polityczno-poprawnej i homopropagandowej treści, co przekłada się na to ze konserwatywni użytkownicy usuwają subskrybcje.. 

ostatnio wszystko co wychodzi  od netflixa to nie najlepszy kontent lagodnie mowiac (oprocz nowego strangera) 😉 obczajcie sobie nowego shafta 10/10 film 😉

tego chyba nikt nie podlinkowal poki co wiec wrzucam 🙂 

Mnie tylko zastanawia dlaczego oni siedzą na stołkach barowych gigantów, wyglądają jak dzieci 😛 

Posted (edited)

Meh, mi trailer nie podszedł ani trochę. Poza postacią samego wiedźmina reszta wcale nie przywodzi na myśl tamtego uniwersum. Przy okazji poprawiona wersja:

EDIT: Aha, nie mogłem się powstrzymać od razu kiedy po raz pierwszy zobaczyłem:

image.thumb.png.b548d38ecc10462e7869d998d8fdef67.png

Edited by ActualRobot

Sceny z Driadami trącą Czarną Panterą, te stroje niby dzikie, ale starannie wymuskane, to światełko...

Posted (edited)

Kilka zdań ode mnie. Możę zacznę od plusów. 

Bajerancko wyglądają zdjęcia walki ze strzygą. Miodnie się to ogląda, szkoda jednak, że tak mało pokazali 😉.006.png?resize=1024%2C464&ssl=1

Dużo zdjęć daje radę, przyjemnie się na to wszystko patrzy, da się odczuć trochę klimatu z cinematików, jednak Brokilon wygląda ciutkę serowo przez ten złoty backlight.

012.png?resize=1024%2C480&ssl=1

Cavill wygląda świetnie jako Geralt, myślę, że dobrze poprawdzi cały serial. Freya Allan jako Ciri jest genialna, trochę jednak psują wrażenie te dziwne kontakty. Młoda niedoświadczona aktorka rzucona na głeboką wodę, mam nadzieję, że dostarczy bo to moja ulubiona postać z sagi. 

044.png?resize=1024%2C500&ssl=1

Jak już wspomniałem, dużo fajnych zdjęć, ciekawe designy (oprócz nilfgaardu) i dobór aktorów. 

062.png?resize=1024%2C498&ssl=1

Co do minusów to rzeczywiście, trailer jest średni, nie jest to półka cinematików od Platige albo Digic. Skończyli kręcić półtora miesiąca temu, więc trailer raczej sklecony na szybko byle by zdążyć na SDCC. Kilka scen się kupy nie trzyma, niektóre dźwięki kompletnie nie dobrane, szczególnie warczenie strzygi. Obejrzałem trailer kilka razy i musiałem wyłaczyć dźwięk bo przez muzykę krwawiły mi uszy. Całe szczęście to nie jest oryginalny soundtrack.

Blaviken wygląda strasznie pusto i biednie (pod względem rekwizytów). Podczas walki ze (jak przypuszczam) zgrają Renfri, shoty są strasznie płaskie, brakuje głębi.

082.png?resize=1024%2C502&ssl=1

Scena w której Geralt odbiera nagrodę za (domyślam się) Kikimore wygląda jakby miała inny frame rate. 

040.png?resize=1024%2C510&ssl=1

Scena szarży armii (bitwa pod sodden? rzeź cintry?) musi zostać dopracowana. Animacja agentów jest trochę drewniana, wszystko wygląda zbyt równo. 

059.png?resize=1024%2C492&ssl=1

Reszta shotów VFX nie rzuca się aż tak w oczy co dobrze świadczy. 

Mam nadzieje, że historia będzie spojna i nie będę za często mówił "ej, ale to nie tak) :D. 

Edited by Xaia
  • Like 3

Nareszcie jest! Wiedźmin na którego czekaliśmy i którego potrzebowaliśmy 🙂

Posted (edited)

troche potaniości ta produkcja przynajmniej takie mam wrażenie jak oglądam.. widać gdzie było sporo cięć budrzetowych. widać netflix ostatnio ostrożnie ze wszystkim

Edited by Maciek Jutrzenka
  • Like 1