Skocz do zawartości

Witcher by Netflix


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Nezumi napisał:

Ja to bym sie podniecal, jakby nowa ksiazka wyszla. To by bylo cos.

Chyba nie, Sezon burz był mocno przeciętny, więc chyba nie ma na co już czekać. Zresztą widać po sporej ilości twórców, że jak osiągną odpowiedni wiek, to już nie ma na co liczyć, że coś ciekawego stworzą. Czego film chyba chyba najlepszym przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FX to wiem ze było robione:
-Loga -  największym wyzwaniem była animacja w jedno logo z wilkiem - krótki timing ja pracowałem przy ostatniej wersji. Przygotowanie animowanych blendshapów wcache przygotowanie modeli do rigów.
-portale jakieś, pola siłowe
-lewitujące kamyczki i kwiatki
-eksplodująca głowa - przy tym się narobiłem były 2 wersje.  Dość sporo technicznego p... po concepcie 3d.  I nawet skrypcik i soultion zrobilem na potrzebe przepiecia groomów. Prost trick na nodach i potem skrypt by zrobilo wszystko automatycznie.
- coś z głową bazyliszka i obciętymi głowami strażników/żółniży u Triad w lesie. Krew i jakies efekty
-coś z twarzą doplera było - na pewno leciał tracking
- wiszące dzrzewo w powietrzu i chyba to co broclinie

- a najlepsze xD postacie nie mialy sztyletow w rekach dorabiane byly xD

Wiecej nie pamietam bo byłem zajęty innymi projektami.
 

ogólnie duzo było fx ale przy tym nie robilem.

edit:
mury w odicnku z ginem rozjebudnow jeszcze

Edytowane przez Sebazx6r
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebazx6r napisał:



Moim skromny zdaniem po lekturze wiesmaka to ksiazka dupy nie urywa 😜

Ja zacząłem czytać przed emisją serialu, przewałkowałem ostatnie życzenie i miecz przeznaczenia i w sumie mogę się zgodzić, nie było efektu wow

A jeszcze niektóre rzeczy które zostały wymyślone na potrzeby serialu to wg mnie były ciekawsze niż to co dzieje się w książkach, mam na myśli szkolenie czarodziejek, yennefer uciekająca przed assasinem, wątek dopplera

no i bitwa o sodden była zajebista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebazx6r napisał:

Ta potsac assasina to mnie rozjebala wyglada jak wyjeta z innego swiata. Spoko polowanie na pania z dzieckiem ale ten assasin to byla padaka.

wygląd asassyna to jak postać  z  kanału "syfy" co lecą tam niskobudżetowe filmy science fiction 😄 , a w ogóle to grał go polak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tr3buh napisał:

wygląd asassyna to jak postać  z  kanału "syfy" co lecą tam niskobudżetowe filmy science fiction 😄 , a w ogóle to grał go polak

Jest więcej elementów sci-fi - przede wszystkim zbroje nilfgaardu to bardziej sci-fi niż fantasy. Również efekty świetlne, które emitują słońce czy inne błyski maja dziwne flary jak od światła halogenowego a nie naturalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczególnie w pierwszym odcinku gdy Geralt siedział w lesie i udawał że coś robi rozmawiając z Renfri to mocno sifi flara między drzewami raziła okropnie🙂Zresztą z rzeczy które raziły mniej lub bardziej można by było małą książkę napisać ale jak przy takich ramach czasowych w jakich musieli się zmieścić to i tak nie jest źle. Szkoda, że to było robione tak na hura bo materiał źródłowy został przez to potraktowany trochę po rzeźnicku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, wujek_kane said:

Chłopie, co Ty robisz ze swoim życiem?!

Teraz glownie czytam naprzemian Golkowskiego i Ziemianskiego. Serie z Zahredem i Virionem wymiataja.

Ale i na wieska trzeciego przyjdzie czas kiedys. Za duzo gier mam a za malo czasu - teraz juz w ogole przestalem nawet na wyprzedazach kupowac, bo to bez sensu. Kupuje i potem mam setki gier w ktore nie gram. Pierwsze dwa wieski byly bardzo zacne. Drugiego jakos rok temu przeszedlem dopiero 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mogę tutaj napisać. Czekałem, aż obejrzę 8 odcinków. Trochę mi się przeciągnęło.

Ogólna ocena - uważam, że warto i jest to dobry serial z wieloma niedociągnięciami.

Moje uwagi:

  • niespójność jeśli chodzi o obraz - widać, że robiło to kilka firm i miałem jakieś takiego wrażenie jakby nagle "bajka" się zmieniała zbyt mocno
  • teatralność - z jednej strony to zapewne celowy zabieg, ale szczególnie w pierwszych dwóch odcinkach - mówiąc teatralność - wszystko takie czyste, jaskinia, ubrania dopiero co uprasowane. Ale może to tylko moje odczucie
  • oczywiście również nie byłem fanam tego pomieszania chronologii. Myślę, że to mocno utrudnia odbiór tego serialu - szczególnie ludziom, którzy z Wiedźminem nie mieli nic wspólnego. 
  • Jak ktoś wcześniej napisał - również uważam, że wątek Yennefer za długo pociągnięty 

Na plus:

  • było może tylko kilka momentów, że mógłbym powiedzieć, że coś od VFX nie została dobrze pociągnięte (pomijając spójność) - myślę, że dobra robota i chętnie ze szczegółami dowiedziałbym się za co odpowiadała polska ekipa - pochwalcie się - jest czym!
  • aktorzy - uważam, że świetnie dobrani, o ile też nie polubiłem Yennefer - może właśnie za zbyt mocne skupianie się na niej - pozostali - uważam, że świetnie dobrani
  • odcinek 8 chyba najbardziej mi się podobał

Jeśli ktoś z pracujących osób przy Wiedźminie to czyta - gratulacje - zawsze będą niedociągnięcia, ale wyszło dobrze i myślę, że sezon 2 będzie o wiele lepszy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • adek featured this temat
6 godzin temu, Nezumi napisał:

Teraz glownie czytam naprzemian Golkowskiego i Ziemianskiego. Serie z Zahredem i Virionem wymiataja.

Ale i na wieska trzeciego przyjdzie czas kiedys. Za duzo gier mam a za malo czasu - teraz juz w ogole przestalem nawet na wyprzedazach kupowac, bo to bez sensu. Kupuje i potem mam setki gier w ktore nie gram. Pierwsze dwa wieski byly bardzo zacne. Drugiego jakos rok temu przeszedlem dopiero 😄

Marnujesz hajs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajs zmarnowany z przyjemnością nie jest hajsem zmarnowanym 🙂 Zresztą masa ludzi kupuje coś żeby wesprzeć twórców, ideę, rodzimą firmę, postęp technologiczny czy cokolwiek innego a nie żeby od razu coś z tego mieć dla siebie poza poczuciem, że zrobiło się coś dobrego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Sebazx6r said:

Marnujesz hajs?

No wlasnie juz nie marnuje - wczesniej marnowalem 😄 Myslalem sobie "o, jak tanio! Kupie i niebawem zagram!". Ale "niebawem" zmienilo sie w "cholera wie kiedy - MOZE kiedys".
Ale na przyklad, jak mowi Destroyer - kupilem Affinity Publishera tylko po to zeby wesprzec Affinity. Na zlosc Adobe, bo uzywam tylko Designera i Photo 😄 Ale ze chce, zeby Affinity roslo w sile to dokonalem "donacji" w postaci zakupu softu z ktorego uzywam wylacznie tabelek...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem pierwszy odcinek  z polskim dubbingiem z ciekawości i... wybaczcie, ale cytując klasyka: "To jest kurwa dramat!". Poczułem się jakbym oglądał dvdripa z ivoną... Nichuchu obraz nie zgrywa się z dźwiękiem, mam wrażenie jakbym oglądał VHSa od sąsiadów ze wschodu... Chyba bardziej się tego skopać nie dało 😕 Rozumiem, że są ludzie, który nie chce się  czytać napisów, ale WTF!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wlasnie juz nie marnuje - wczesniej marnowalem 😄 Myslalem sobie "o, jak tanio! Kupie i niebawem zagram!". Ale "niebawem" zmienilo sie w "cholera wie kiedy - MOZE kiedys".
Ale na przyklad, jak mowi Destroyer - kupilem Affinity Publishera tylko po to zeby wesprzec Affinity. Na zlosc Adobe, bo uzywam tylko Designera i Photo 😄 Ale ze chce, zeby Affinity roslo w sile to dokonalem "donacji" w postaci zakupu softu z ktorego uzywam wylacznie tabelek...

Spoko luzuje porty.

 

Cytat

Odpaliłem pierwszy odcinek  z polskim dubbingiem z ciekawości i... wybaczcie, ale cytując klasyka: "To jest kurwa dramat!". Poczułem się jakbym oglądał dvdripa z ivoną... Nichuchu obraz nie zgrywa się z dźwiękiem, mam wrażenie jakbym oglądał VHSa od sąsiadów ze wschodu... Chyba bardziej się tego skopać nie dało 😕 Rozumiem, że są ludzie, który nie chce się  czytać napisów, ale WTF!?


Jak mam oglądać film obco jezyczny po polsku to tylko lektor, chyba ,że to bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem caly sezon, nie znając zupełnie tematu, i musze powiedzieć, ze jestem milo zaskoczony. Wszystko ma ręce i nogi, bardzo fajnie się oglądało, super dobrana obsada, nie wiało nudą, sliczne, nieprzesadzone vfx. Nie rozumiem osob piszących  stwierdzenia, ze  ci którzy nie czytali książek, ani nie grali w gre niczego nie zrozumieją.  Zarzut skakania po chronologii tez nietrafiony, nieliniowość akcji okazal się raczej atutem niż ujma.

Czekam na kolejny sezon. Brawo!

ps. Polski Dubbing to największy potwor całego serialu. Czekam na odcinek w którym Wiedzmin będzie z nim walczyl, gdyż nigdy nie powinien był się urodzić w glowach Netflixow:) Fu...

Edytowane przez Traitor
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pomimo ze nam sie jakos super nie podobalo 🙂 to wiesiek to jednak ogromny sukcesik 😄

https://variety.com/2020/digital/news/the-witcher-netflix-biggest-tv-show-premiere-1203474724/

 

tldr:

The Witcher’ on Track to Be Netflix’s Biggest TV Show Premiere Ever

Netflix said “The Witcher,” the fantasy series starring Henry Cavill, is pacing to be its biggest first-season original TV series ever.

“The Witcher,” which debuted Dec. 20 on Netflix, was watched by 76 million customer households in the first four weeks of release, according to the company.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 10:21, KLICEK napisał:

chyba pomimo ze nam sie jakos super nie podobalo 🙂 to wiesiek to jednak ogromny sukcesik 😄

https://variety.com/2020/digital/news/the-witcher-netflix-biggest-tv-show-premiere-1203474724/

 

Tez mnie to bardzo zaskoczyło:) Dla mnie serial jest słaby i ucieszyłem się na wieści, że powstanie nowa pełnometrażowa animacja dla Netflixa - pomyślałem, że może tym razem uda się zrobić dobrego Wiedźmina....do czasu aż się dowiedziałem, że za niego również odpowiada Lauren, showrunnerka serialu 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PLS napisał:

Tez mnie to bardzo zaskoczyło:) Dla mnie serial jest słaby i ucieszyłem się na wieści, że powstanie nowa pełnometrażowa animacja dla Netflixa - pomyślałem, że może tym razem uda się zrobić dobrego Wiedźmina....do czasu aż się dowiedziałem, że za niego również odpowiada Lauren, showrunnerka serialu 🥴

raczej te wszystkie wady serialu, których było sporo to nie wina wyłącznie jednej osoby...

Anime może być naprawdę spoko, bo serial był ograniczony budżetowo żeby pokazać jakieś epickie walki/potworki itp. a w anime limitem jest tylko wyobraźnia twórców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzając temat, bo dopiero teraz miałem okazje obejrzeć całość, mnie jakoś Wiedźmin nie porwał. Nie ma zdrady, może poza pierwszym odcinkiem który był słabiutki (w ogóle te reżyserowane przez Alika Sakharova były słabsze) a momentami beznadziejnie zmontowany. Onże odcinek spowodował zresztą u mnie zapaść i brak chęci na dalszy ciąg oraz dluższą przerwę. Zatem jak rzekłem nie ma zdrady, ale jakoś niespecjalnie czekam na kolejny sezon.

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrys napisał:

Odkurzając temat, bo dopiero teraz miałem okazje obejrzeć całość, mnie jakoś Wiedźmin nie porwał. Nie ma zdrady, może poza pierwszym odcinkiem który był słabiutki (w ogóle te reżyserowane przez Alika Sakharova były słabsze) a momentami beznadziejnie zmontowany. Onże odcinek spowodował zresztą u mnie zapaść i brak chęci na dalszy ciąg oraz dluższą przerwę. Zatem jak rzekłem nie ma zdrady, ale jakoś niespecjalnie czekam na kolejny sezon.

Zdrady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności