Jump to content
adek

Max3D 2019 - Komentarze i uwagi

Recommended Posts

Też początkowo widziałem wrzucanie pojedynczych obrazków jako wadę, ale przemawiają do mnie argumenty Adka. Można do galerii wrzucić najlepsze ujęcie a w opisie dodać link do wątku na forum z pozostałymi ujęciami. Warto by było tylko dodać wzmiankę przy wrzucaniu obrazków, że będą jako niezależne galerie, bo jak się ktoś rozpędzi to będzie niezły bałagan 😉

PS. Woo, można przesuwać emotki kursorem o.o

PS2. Rzeczywiście Firefox sam w sobie ma bloker reklam, wyłączyłem i już za 6 miesięcy zostanę Java Developerem.

• Like 2
  • Haha 1

nowy dzial wip 🙂

image.thumb.png.29584fe2432dcf41a9758af6f518c6b1.png

teraz tak, jak juz raz dodacie thumba do posta (pierwszego), to pozniej mozecie go latwo zmieniac z widoku glownego:

image.png.a3222cc4daa10e09df0a6c9376a29711.png

image.thumb.png.16310e8d8ec0c1905aa5d853ab70e07e.png

• Like 4

Też myślę, że tagi będą najlepszym wyborem do softów z mała popularnośćią, tj zostawić działy max, maya bledner a resztę wrzucić do inne z koniecznością otagowania jakiego softu pytanie dotyczy i jeśli jakiś soft będzie bardzo popularny to chyba dałoby się wyciągnąć posty z tagiem do nowego działu?

• Thanks 2

16 minut temu, michalo napisał:

Fajna sprawa. Jakie proporcje obrazka?

no, nie wiem tbh 🙂  sprawdze pozniej 🙂

2 minuty temu, Destroyer napisał:

Też myślę, że tagi będą najlepszym wyborem do softów z mała popularnośćią, tj zostawić działy max, maya bledner a resztę wrzucić do inne z koniecznością otagowania jakiego softu pytanie dotyczy i jeśli jakiś soft będzie bardzo popularny to chyba dałoby się wyciągnąć posty z tagiem do nowego działu?

no, spoko zaczynam o tym myslec ze to moze byc dobry pomysl 🙂 hmmm

- nie można komentowac newsów, np. wchodzę na info o reaktywacji albo wiedzminie i jest 0 komentarzy i nie ma jak ani gdzie napisać..

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

Posted (edited)

Mnie się podobają kolorki 😄 Wchodzę dziś na stronkę patrzę gdzie jestem czy aby się nie pomyliłem 😛. Fajnie, że ta zmiana jest, może ludzie się opamiętają bo na fb ciężko coś znaleźć, musisz być w grupie, zaraz zaczynają się wycieczki personalne itd . Co do ikonek czy nazw programu przy zakładaniu tematu/działu to fajna sprawa

Wszedłem w galerię i tam takie coś, powinno być  Zrób zdjęcie profilowe bo teraz mam skojarzenia, że komuś będę je zmieniać

Screenshot_2019-07-25 Zamek Pińczów (2018).png

Edited by mandragora

8 minut temu, mateusz_s napisał:

- nie można komentowac newsów, np. wchodzę na info o reaktywacji albo wiedzminie i jest 0 komentarzy i nie ma jak ani gdzie napisać..

- w galerii nie można "doładować" kolejnych obrazków, jest tylko kilka ostatnich, kolejne powinny się ładować same po przewinięciu strony albo jakiś guzik "pokaz wiecej"

bo jest 0 komentarzy ;))

image.thumb.png.8019d7f961b12a0b9450e368ab81ae53.png

galeria laduje sie cala, jak wejdziesz w kategorie o tu:

image.thumb.png.d7793d7a57ca335617619e4f902f1dd0.png

Posted (edited)
2 minuty temu, KLICEK napisał:

bo jest 0 komentarzy ;))

no właśnie nie, coś jest nie tak (uprawnienia?)

ja nie mam u siebie mozliwosci dodania komentarza, tak jak na Twoim załączniku.. może masz jakies dodatkowe uprawnienia jako administrator, ja tego nie mam.. wiec pewnie reszta zwyklych uzytkownikó też nie moze nic napisać

Edited by mateusz_s
  • Thanks 1

ok zglaszam do Adka 😛

12 minut temu, mandragora napisał:

Mnie się podobają kolorki 😄 Wchodzę dziś na stronkę patrzę gdzie jestem czy aby się nie pomyliłem 😛. Fajnie, że ta zmiana jest, może ludzie się opamiętają bo na fb ciężko coś znaleźć, musisz być w grupie, zaraz zaczynają się wycieczki personalne itd . Co do ikonek czy nazw programu przy zakładaniu tematu/działu to fajna sprawa

Wszedłem w galerię i tam takie coś, powinno być  Zrób zdjęcie profilowe bo teraz mam skojarzenia, że komuś będę je zmieniać

Screenshot_2019-07-25 Zamek Pińczów (2018).png

jak sobie klikniesz w swoj profil to to sie ustawi w tle 🙂 

12 minut temu, mateusz_s napisał:

OMG 🙂

Źle ustawione uprawnienia, a ja się zastanawiałem WTF, dlaczego ludzie piszą na FB, a tutaj cisza, news jest, nikt nic nie pisze 🙂

• Like 1
  • Haha 1

jeszcze trzeba coś z galerią zrobić, bo nie można oglądać wszystkich obrazków:

• Like 1

8 minut temu, mateusz_s napisał:

na zewnatrz glalerii sa pokazane prace rekomendowane i ostatnio dadane. Jak klikniesz w Dzialy Galerii to dopiero masz dostep do wszystkiego co jest w galerii 🙂 

obczaj tu:

https://max3d.pl/gallery/category/1-galeria-3d/

10 minut temu, mateusz_s napisał:

Co to znaczy? Czytałeś ten wyróżniony wpis ode mnie? Chodzi o to, że nie można albumów? Nikt nie ma problemu z galerią. 

Nie wrzucamy po 10 obrazków. 

Przeglądanie - jak wejdziesz do galerii - są strzałki, prawo, lewo...

Na głównej wyróżnaniamy prace. Ale jak wejdziesz do galerii: https://max3d.pl/gallery/ - klikniesz w kategorie, filtrujesz po czym chcesz - od wyświetleń, po rating, komentarze. Może to ustawić pod siebie itp...

W kwestii działania galerii: 

5 minut temu, adek napisał:

Co to znaczy? Czytałeś ten wyróżniony wpis ode mnie? Chodzi o to, że nie można albumów? Nikt nie ma problemu z galerią. 

Nie wrzucamy po 10 obrazków. 

Przeglądanie - jak wejdziesz do galerii - są strzałki, prawo, lewo...

Na głównej wyróżnaniamy prace. Ale jak wejdziesz do galerii: https://max3d.pl/gallery/ - klikniesz w kategorie, filtrujesz po czym chcesz - od wyświetleń, po rating, komentarze. Może to ustawić pod siebie itp...

W kwestii działania galerii: 

aa ok, dobra, troche nie czytelne bylo to dla mnie na poczatku przewijałem na koniec i bylo tylko pare grafik dopiero teraz przeczytalem ze to nowe prace, a cala galeria np. 3d jest na poczatku i trzeba kliknać.. po prostu zlało mi się to wszystko wizualnie..

• Like 1

Teraz, mateusz_s napisał:

aa ok, dobra, troche nie czytelne bylo to dla mnie na poczatku przewijałem na koniec i bylo tylko pare grafik dopiero teraz przeczytalem ze to nowe prace, a cala galeria np. 3d jest na poczatku i trzeba kliknać.. po prostu zlało mi się to wszystko wizualnie..

Codziennie coś zmieniamy i jest coraz lepiej 🙂

Faktycznie na głównej brakuje mi przycisku więcej co całej galerii i może te tytuły - Galeria (wyróżnione) - są mało czytelne. 

• Like 3

nikt nie narzeka na zmiany. Forum schdzi na psy 😉

p.s.  kliknąłem reklamę.  Musze kupić tą sofę, by Wam zaliczyło klika?

• Haha 1

Posted (edited)

W galerii jeszcze by się przydało albo podzielić na więcej działów albo lepiej umożliwić czy nawet wymusić dodawanie tagów którymi będzie można filtrować prace tj postać, pojazd, produkt, architektura, model, rzeźba, ilustracja, animacja, vfx, zdjęcie etc bo tak to szybko zrobi się bałagan i ciężko będzie znaleźć coś co akurat nas interesuje. 

Kolejna  rzecz Leaderboard? czy to potrzebne? tak samo lista online users gdzie większość to guest 🙂 takie niepotrzebne zawalanie przestrzeni czymś co mało wnosi i mało komu jest potrzebne.

I oferty pracy na samym dole, dało by się uprościć tę listę? Teraz jest strasznie zagracona masą niepotrzebnych informacji a wystarczyłoby w zasadzie  zostawić  sam duży i czytelny tytuł + ewentualnie  nazwę firmy a nie login konta

Edited by Destroyer

Może warto spróbować odwrócić kolejność pokazywanie postów w temacie? W tej chwili z tego co widzę jest od najstarszego i trzeba się przeklikać zawsze do nowej zawartości. 

• Thanks 1
  • Confused 1

7 godzin temu, Arte17 napisał:

Może warto spróbować odwrócić kolejność pokazywanie postów w temacie? W tej chwili z tego co widzę jest od najstarszego i trzeba się przeklikać zawsze do nowej zawartości. 

wiem,wiem tez mnie to wkurza, ale chyba trzeba bedzie sie przyzwyczaic 

• Like 1

7 hours ago, Arte17 said:

To nie fejsbuk, fora zawsze tak działały, nic się tutaj nie zmieniło.

• Like 1

Teraz, Xaia napisał:

To nie fejsbuk, fora zawsze tak działały, nic się tutaj nie zmieniło.

nie no wczesniejszy silnik na to pozwalal, o ile sie nie myle 🙂

2 minutes ago, KLICEK said:

nie no wczesniejszy silnik na to pozwalal, o ile sie nie myle 🙂

Można było sobie samemu posty posortować? Oj, to nie wiedziałem 😉 Jestem starej daty.

• Like 2