Jump to content
Arte17

Monitor 27 czy 32?

Recommended Posts

W dniu 24.08.2019 o 17:20, Arte17 napisał:

Zamówiony. Mogę zdać relację jak już dotrze jeśli komuś się to przyda. 

I co poużywałeś go już? :) Czekam na recenzję!

3 godziny temu, Untaggable napisał:

I co poużywałeś go już? 🙂 Czekam na recenzję!

Jestem w trakcie, ale teraz mało czasu mam więc nie jestem jeszcze tak zaprzyjaźniony z nim 😜
Pierwsze wrażenie jest takie, że ten 32 to jednak przesada by była (chyba) 

• Like 1

kurcze zarąbista sprawa... A czy ktoś wie czy jest coś takiego na linuxa? w sumie znalazłem jakieś apki dam edita jak coś potestuje

Edited by Maciek Jutrzenka

43 minuty temu, Maciek Jutrzenka napisał:

kurcze zarąbista sprawa... A czy ktoś wie czy jest coś takiego na linuxa? w sumie znalazłem jakieś apki dam edita jak coś potestuje

A Ty teraz tylko na linuxie urzędujesz? 

3 godziny temu, gryzon napisał:

A Ty teraz tylko na linuxie urzędujesz? 

tak podoba mi sie strasznie + wydajność systemu

obecnie siędzę na ubuntu 18.04 LTS.. ale jak będę miał trochę więcej wolnego czasu to będę robił upgrde do POP OS 19.04 albo do ubuntu 19.04 jeszcze nie zdecydowałem 😛

8 godzin temu, Boris napisał:

czemu nie CentOS... bardzo stabilny skurczybyk...

Bo cent jest szrotem. sorry ale no ale o ile rozumiem powody LTS'owych systemów jak i VFX industry standards... tak no dla mnie osobiście trochę przeginają... i po prostu ten system chodzi na archaicznych standardach wszystko jest przestarzałe... a nie chce mi się spedzać kilka weekendów updejtując to wszystko... był ziomek ostatnio na discordzie który stwierdził że se zainstaluje centa... jizas... ile problemów było zanim on ten system ustawił żeby dało się na tym pracować to sorry ale nope. ujmę to tak.. Jeżeli zainstalowanie majki zajmuje tydzień to ja niechce takiego systemu.

A najnowszy POP_OS 19.04 albo Ubuntu 19.04... instalujesz, potem instalujesz aplikacje i wszystko odrazu działa bez zarzutu w dodatku dostajesz najnowszy Gnome i parę innych bajerów... takich jak cały system sterowników od nvidi + biblioteki do CUDA/OPTIX więc jak instalujesz sobie potem jakąś apkę i np wymagają instalowania manualnie lib optixa czy coś.. to nie mussiz tego robić. bo to już jest 😄 W dodatku support monitorów 4k etc.

wracając do centa teraz niby ma albo już wyszedł nowy cent... który rozwiązuje sporo dotychczasowych problemów ale to dalej śmietnik. I o ile Cent jest zajebisty jak masz dział IT który dzięki temu ma pracę. to jak jesteś freelancerem.. to niechce ci się w to bawić.

6 godzin temu, Boris napisał:

Ok.  Ja na Centosie daje rade Mayke zainstalowac, na innych nie.  Udaje mi sie ja zainstalowac w godzine hehe

Ale fakt, wszystko trzeba terminalem zalatwiac... i ciezko to idzie.

ja osobiście do terminala nic nie mam bo używam mega często wszystko co mam zainstalowanie to manualnie. 
Co do stabilnosci... no linux jest stabilny wystarczajaco a jak ma sie wykrzaczyć to i tak się wykrzaczy nawet na redhacie. Bo ino systemy te są teraz na takim poziomie że same z siebie się już nie krzaczą musi naprawdę srogi error wyjść a wtedy czy linux taki czy owaki to nie pomoże. innymi słowy.. po prostu niechce mi się bawić w ustawianie podstawowych spraw w cencie. Lubie konsole etc ale jest pewna granica.