Jump to content
KLICEK

amd 3900x

Recommended Posts

Hej

chcialbym zlozyc nowego kompa, troche wypadlem z tego calego "sprzetowego" swiata i mowiac szczerze, nie mam zielonego pojecia co robie. 

Rzucilby ktos okiem i powiedzial czy warto? 

Potrzebuje kompa do zbrusha, duze pliki po 4-5gb. 

Karte graficzna mam 2070 wiec ja poki co zostawie, ssdeki na dane tez sobie zostawie, cala reszta do wziecia

image.png.f30f8c27e9220eb2053b46bd190c7a2d.png

dzieki

Pozdro

o no i slicznie dziekuje 🙂 warto dorzucic to siano do dysku gdzie bedzie stal system i kilka programow? wszystkie swapy trzymam na innym ssd 😉 

gad demyt no praktycznie jest 2 razy szybszy, spoko dzieki jeszcze raz 😄

btw. ta adatka i tak jest calkiem niezla 🙂 i cena super jak porownywalem do szajsunga

image.png.16d307dd5a3ac6995954c3b747b05eae.png

btw2. jedyny fakap jaki widze w tej konfiguracji, to brak mozliwosci kupienia plyty ktora by oblsuzyla 128 gb ram 😕

no i elegancko 🙂 obczailem te kosci wczesniej wlasnie 😄 nie wiem czemu, wydawalo mi sie ze max jest 64, dobrze wiedziec 🙂

o zajebiste pytanie, bo w sumie liczylem na to (jak mialem intela i7 4 generacji, to ten boxowy byl idealny) ze uzyje tego co dorzuca do procka. ALE w sumie, to nawet nie wiem czy dorzucaja 😄 musze poczytac, cos polecasz?

wlasnie tylko czy warto wrzucac w to hajs? w sensie moj intel na boxwym chlodzeniu... generalnie nigdy go nie slsyzalem nawet jak renderowalem, tylko czy amd jest rownie dobre 😉 choelra wie. Glownie to karta graficzna daje sie we znaki 🙂 

@Klicek

Mam 3900x z chłodzeniem be quiet dark rock pro 4 i jest wyraźnie słyszalny z pod obciążeniem, obroty są wtedy na max. Przy renderowaniu mam max 82stopnie, przy normalniej pracy ok 50, właśnie na tym chłodzeniu. Mam tą samą płytę, jak ją dostaniesz zaktualizuj bios, wtedy wiatrak na płycie będzie się kręcił na ok 50% czyli 1400rpm i nie będzie słyszalny. Ram możesz wziąć z większą częstotliwością, ja mam 3200mhz i działa bez problemu, tylko trzeba włączyć profil xmp w biosie.

• Thanks 1

dzieki ziom 🙂 dobrze ze dajesz info, troche takie rzeczy sprawiaja ze odrazu mysle czy by nie kupic jednak intela 😄 wiesz grzebanie gdzies, zeby cos wlaczyc updateowac biosy itp no meh. 

Włączenie profilu xmp jest na głównej stronie w biosie, dosłownie dwa kliki. Aktualizacja też nie jest strasznie skomplikowana, a tego robić nie musisz jak nie chcesz. Z 3900x jestem zadowolony, żadnych problemów nie mam i mogę polecić.

• Like 1

49 minut temu, KLICEK napisał:

dzieki ziom 🙂 dobrze ze dajesz info, troche takie rzeczy sprawiaja ze odrazu mysle czy by nie kupic jednak intela 😄 wiesz grzebanie gdzies, zeby cos wlaczyc updateowac biosy itp no meh. 

o aktualizacje biosu płyty to możesz poprosić sklep.

• Like 1

1 godzinę temu, Redforest napisał:

Włączenie profilu xmp jest na głównej stronie w biosie, dosłownie dwa kliki. Aktualizacja też nie jest strasznie skomplikowana, a tego robić nie musisz jak nie chcesz. Z 3900x jestem zadowolony, żadnych problemów nie mam i mogę polecić.

btw jak dlugo masz tego proca? udalo Ci sie kupic w pierwszym rzucie? ja juz czekam chyba 2 miechy 😄

Mam go od 23 sierpnia. Nie zamawiałem z pierwszego rzutu, czekałem na opinie użytkowników, a potem szybko się rozeszły. Udało mi się zamówić z mniej znanego sklepu, 14 sierpnia.

• Like 1

tutaj test tego dysku Generacji 4, przy kopiowaniu plikow, nie ma roznicy 😉

no jak fake? kurde troche ufam gosciowi 😄 dawaj mow czemu, bo ja beton jestem i nie widze 😄

Bo jest chyba inny rozmiar do końca zaraz po wskoczeniu tego pliku ze screena, ale może coś pokręciłem.

EDIT: Chyba musiałbym po klatkach sprawdzić, a średnio mam czas 😛

Edited by wujek_kane

to nie jest fake. ale też nie do końca prawda. tutaj ponownie wychodzi znowu trochę ułomność windowsa.. i to jakie jest tam zarządzanie i system plików... ale turbo upraszczając... jęśli kopiujesz 100 tyś małych pliczków... to transfer nie rozkręci się do tych maksymalnych wartości... ale jeśli byś kopiował jeden plik np.. .obj z zbrusha czy alembica... czy byś zapisywał projekt to wtedy już tak...

po za tym ten dysk kosztuje dokładnie tyle samo co samsungowy evo pci3.

to bardzo dużo zależy od softu po prostu jak masz soft który jest w stanie wczytywać kilka spraw równocześnie to wtedy ten dodatkowy transfer zostanie wykorzystany

Edited by Maciek Jutrzenka

Nie chciałbym nic mówić, ale pod koniec miesiąca podobno wychodzi 3950x :P

Co do dysków NVMe PCIE 4.0, nie rozumiem po co tracić pieniądze na to, to jeszcze nie czas na tą technologię :P W ogóle co do dysków NVME trzeba też pomyślęć, czy na pewno użyjemy tej super prędkości z benchmarków... Bo co innego benchmarki, a co innego zwykłe zastosowanie w programach/windowsie.

Edited by brain
  • Like 2