Jump to content
KLICEK

amd 3900x

Recommended Posts

to kup mi w pierwszym rzucie ta 3950 馃槈 juz mi sie niechce czekac i tka grzecznie czekalem 3 miesiace prawie 馃槃聽tak to bede czekal i czekal i czekal i zawsze cos nowego sie pojawi 馃槢聽mysle ze ten 3900 na 3-4 lata styknie na spokoju do moich zastosowan, czyli do obracania szarego modelu 馃槈

dysk 1TB NVMe PCI 4.0 kosztuje dok艂adnie tyle samo co flagowy Samsung 1TB NVMe PCI 3.0 wi臋c po co za te same pieniadze kupowa膰 stary sprz臋t?聽

6 godzin temu, Maciek Jutrzenka napisa艂:

dysk 1TB NVMe PCI 4.0 kosztuje dok艂adnie tyle samo co flagowy Samsung 1TB NVMe PCI 3.0 wi臋c po co za te same pieniadze kupowa膰 stary sprz臋t?聽

no ale adata z tymi samymi (praktycznie) osiagami kosztuje polowe tego 馃槈 mam 2 dyski samsunga i 3 adaty aktualnie, nie wiedze roznicy pomiedzy sprzetem. Jezeli chodzi o trwalosc to juz jednego samsunga zatopilem 馃槈

o prosze ciekawe. dobrze wiedzie膰, samsungi niby uchodz膮 z najlepsze dyski SSD, a tu mowisz ze jednak adata d艂u偶ej 偶yje

Edited by Maciek Jutrzenka

Pewnie przypadek, u mnie w pracy w艂a艣nie adata wyzion臋艂a ducha 馃槈

kiedys mialem kingstona przez 15 minut 馃槃聽podlaczylem, odpalilem kompa, wrzucilem 100 gb danych, zresetowalem kompa, dysku juz nie bylo XD

@KLICEK聽sprz臋t wiadomo jest wa偶ny ale trzeba te偶 pami臋ta膰 o swoich r臋kach a w szczeg贸lno艣ci nadgarstkach dlatego ja polecam zaopatrzy膰 si臋 w co艣 co jest r贸wnie estetyczne jaki i pomocne w zachowaniu zdrowa 馃檪

2054267322_Screen13_09.20190001.png.642032d425dcca44226051fb338e0f0d.png

• Like 2
  • Haha 1

nagle okazuej sie ze potrzebuje tego w swoim zyciu 馃槃

Bardzo fajny zestawik, sk艂ada艂bym 馃檪

Jedyne o czym mo偶esz jeszcze pomy艣le膰 to jakie艣 dodatkowe wentylatory do obudowy, bo z tego co widz臋 w zestawie s膮 tylko 2, a w ci臋偶ko pracuj膮cych stacjach roboczych dobra wentylacja jest szczeg贸lnie wa偶na. M贸g艂by艣 si臋 pokusi膰 o 1 dodatkowy na prz贸d i 1 na g贸r臋, cho膰by taki: https://www.x-kom.pl/p/165773-wentylator-do-komputera-silentiumpc-zephyr-120-136-dba.html

• Like 1

Mog臋 zapyta膰 dlaczego jednak wybra艂e艣聽Gigabyte 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe AORUS?

Druga sprawa, nie lepiej zainwestowa膰 w lepsz膮 obudow臋 bo jednak ta obudowa do tak drogiego zestawu troch臋 lipa :P 3900x nie jest najzimniejszym procesorem... Chyba 偶e wolisz wyciszanie obudowy ni偶 ni偶sze temp na CPU.

Edited by brain
  • Like 1

juz odpowiadam, obudowa za 300 zl to jak dla mnie juz HI madafakin end 馃槈聽ta widzialem ze jest cicha i nie wyglada jakby wlasnie przyleciala z marsa. Czyli jest super prosta i ladna. Wiec ja biere.聽

Oczywiscie, jezeli masz jakies sugestie, albo mozesz podrzucic cos fajnejszego to z checia popatrze i poczytam. Tylko musi wygladac jak ta, czyli mega prosto.

Dysk biore tak na przyszlosc, nie moglem sie zdecydowac tak naprawde. Wiec biore jeden na duze pojedyncze ciezkie pliki, a drugi na syf 馃槈

Tylko nie zapomnij o podk艂adce 馃檪

Obudowy Fractala te偶 mi si臋 najbardziej podobaj膮 chyba ju偶 blisko 10 lat kupuj臋 tylko takie ale od d艂u偶szego czasu XL R2 g艂贸wnie dlatego, 偶e wi臋kszych ju偶 nie maj膮 馃檪聽Proste, eleganckie, minimalistyczne ze smakiem a do 艣rodka kula disco, maszyna do pary i stroboskop zgodnie z aktualnymi trendami聽馃槈

• Like 1

Obudowa faktycznie ma mega znaczenie. Dorzuci艂bym ze dwie st贸wki do Fractal Define聽na twoim miejscu.
Komputer z艂oto. Czekam a偶 wyjd膮 3950x i tez robi臋 upgrade wreszcie (8 lat!)

przeciez to to samo z dodatkowymi wiatrakmi, chyba ze cos mi umyka?聽

• Like 1

ogladnij sobie ten filmik

Dodali du偶o ulepsze艅.

Kosztuje 600z艂 z tego co pami臋tam, ale warto!

Do tego jeszcze we藕 jakie艣 dobre ch艂odzenie np. Dark rock 4 pro albo Noctua nh-d15, do tego CPU musisz kupi膰 najlepsze ch艂odzenie, zw艂aszcza przy takiej obudowie wycisnaszniej. Ryzen z komentarzy, kt贸re czyta艂em (i filmik贸w)聽wychodzi na to, 偶e daje najlepsza wydajno艣膰 im lepsze masz ch艂odzenie (im mniejsza temp.)

Edited by brain

3 godziny temu, KLICEK napisa艂:

przeciez to to samo z dodatkowymi wiatrakmi, chyba ze cos mi umyka?聽

Lepsza technologia produkcji -聽mniejsze luzy, modularno艣膰 przek艂adaj膮ca si臋 na lepsz膮 cyrkulacje. Wyg艂uszenia, filtry kurzu. Oczywi艣cie mimo dwukrotnie wiekszej ceny, obiektywnie dwukrotnie lepsza nie jest:)

W sumie je艣li cie nie wkurza wizja obudowy za normalny hajs - to lepiej dla ciebie. Wiesz jak to jest - jak ju偶 kupisz dro偶sze, to nigdy nie b臋dziesz chcia艂 ta艅szego:)

• Like 1

no dora, przyjze sie sprawie mordeczki 馃檪聽dzieki

2 hours ago, deshu said:

Wiesz jak to jest - jak ju偶 kupisz dro偶sze, to nigdy nie b臋dziesz chcia艂 ta艅szego:)

Te偶 kiedy艣 si臋 zastanawia艂em po co ludziom obudowy za wi臋cej ni偶 200-300z艂 a jk ju偶 kupi艂em to by艂o " o to dlatego" 馃檪聽Niby nie potrzebujesz bez艣rubkowego monta偶u, czy mo偶liwo艣ci wyjmowania wi臋kszych element贸w i dopasowania do swoich wymaga艅聽ale wystarczy raz spr贸bowa膰 lepszej jako艣ci i nagle wszystko inne tr膮ci stolcem 馃檪聽Kilka lat temu przymierzy艂em sk贸rzan膮 kurtk臋 za 3tys i do tej pory wzdycham do tego jak dobrze le偶a艂a i jaka by艂a przyjemna ale niestety nie sta膰 mnie na takie fanaberie 馃槙

no wlasnie ogladam video 馃槃聽聽

sluchajcie jak ja zloze tego kompa, to tylko pozniej go otworze zeby wrzucic ram, nawet nie bede go odkurzal w srodku bo mnie to wali 馃槃聽nadalbyscie polecali dolozyc hajs do obudowy?聽

ja absolutnie nie podlaczam nowych rzeczy, nie wyciagam, nie odkurzam, nie sprawdzam czy procesor siedzi na miejscu itp. Ufam ze jak dziala to spoko 馃槃聽Dla mnie w ogole te kilka stopni w ta czy w ta, tez mnie nie obchodzi 馃槈聽ale lubie oszczedzac hajs na pierdolach ktorych nie potrzebuje 馃槈

jeszcze jedno pytanie co do ramu, bo mnie meczy 馃槈 i chce juz zlozyc to zamowienie, bo kurde procek wlasnie poszedl o 200 do gory 馃槃

lepiej cl15 ale 3000mhz czy cl16 ale 3200?聽

Nie ma wiekszego znaczenia imo z CL.聽 艁aduj ramu ile wlezie, b臋dzie dobrze 馃槃
Oby dysk Ci d艂ugo sluzy艂. Samsungi drozsze, ale jednak bardziej wytrzymale - opinia wielu, w tym moja 馃槃
Kurde zainspirowa艂es mnie do zmiany kompa, na AMD rowniez. Jednak moj i7 5820k jest niewiele wart i az zal go sprzedawac ;/聽

na bank dysk ssd na dane, bedzie mirrorwany do nasa 馃槈聽tak jak to mam teraz. Stary, wiesz jak boli strata 5 lat zycia? 馃槃聽ja wiem 馃槃

• Haha 2

Man, we藕 nie strasz. Odpia艂em co prawda dyski i backupuje stuff w roznych miejscach, ale NAS jeszcze przede mna 馃槃