Jump to content
KLICEK

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc

Recommended Posts

Jednak Adobe nie zabiło 😉 Mam trochę żal  du..y, że nie kupiłem sobie SP jak była do tego okazja ale z drugiej strony quixel mixer nowy wyjdzie więc może będzie jakaś realna alternatywa dla niedzielnych malarzy..

Malowanie po udimach, wspaniałość 🙂

nie no paintera nie moze zabic, wielomilionowy rynek subskrypcji. Gotowa rzesza ludzi/fanow uzywajacych softu w swoich produkcjach 🙂

a Medium? a co to jest Medium? no wlasnie, soft uzywany przez 5 osob

• Like 1

Sam się szarpałem z tą decyzją bo z jednej strony masz te 30 materiałów miesięcznie ale z drugiej designera używam w zasadzie tylko żeby przekonwerować czarno białą mapkę z afinity photo na normala kilak razy w miesiącu 🙂 ale mimo wszystko te materiały chyba są warte dodatkowej kasy i wszystko masz w jednym miejscu o i jeszcze jest alchemik dodatkowo. 

Mogliby jeszcze tego nieszczęsnego lunchera poprawić tak żeby można było dodawać do biblioteki materiały kupione na gumroadach czy innych artstationach żeby mieć wszystko czytelnie w jednym miejscu bo na razie to tak trochę to niedomaga ale zamiast tego zintegrowali możliwość bezpośredniego ściągania modeli ze sketchfaba o które prosił nikt nigdy 😕

I jeszcze organizacja plików mogła by być lepsza a nie wszystko na jednej kupie w takim quixcelu jest to całkiem nieźle zrobione, oddzielne foldery, pliki json, podgla materiału modleu etc i można dodawać swoje rzeczy. 

Edited by Destroyer

Niecierpie Adobe 😛 ale mimo, ze pod ich skrzydlami to jednak Painter jest wysmienity. Z zakupami poczekam na quixel mixer, bo nie jestem przekonany czy potrzebna mi bedzie armata zeby zabijac komary z ktorymi na codzien sie mierze... Painter potrzebuje jakiejs konkurencji a jesli dodatkowo ta ma byc darmowa... (co mi sie w glowie nie miesci) to zal byloby nie sprobowac. Nie moge sie doczekac - kiedy ten quixel mixer mial byc? "za kilka tygodni"? 🙂

Podobno na początku nowego roku, strzelam na koniec stycznia początek lutego. 

w gametextures.com z kodem 2020 jest zniżka 60%, za roczną licencje indyczną wychodzi 82,5$ i od razu dostajemy kredyty za cały rok z góry. Chyba niezła opcja. 

Edited by Destroyer
  • Thanks 1

14 godzin temu, Nezumi napisał:

Niecierpie Adobe 😛 ale mimo, ze pod ich skrzydlami to jednak Painter jest wysmienity. Z zakupami poczekam na quixel mixer, bo nie jestem przekonany czy potrzebna mi bedzie armata zeby zabijac komary z ktorymi na codzien sie mierze... Painter potrzebuje jakiejs konkurencji a jesli dodatkowo ta ma byc darmowa... (co mi sie w glowie nie miesci) to zal byloby nie sprobowac. Nie moge sie doczekac - kiedy ten quixel mixer mial byc? "za kilka tygodni"? 🙂

Miał być do końca roku. Ale bridge wyszedł 2019 więc IDK.. jednak nadal mam nadzieję.

To z armatą to i mnie się yczy dla tego nie mam paintera.

• Like 1

Posted (edited)

Darmowy software do tworzenia modeli terenów 3D (ważne - zawiera 4 rodzaje symulacji erozji w tym erozji hydraulicznej co mocno wpływa na naturalny odbiór uksztaltowania terenu przez widza). Link do download'u:

http://www.demenzunmedia.com/home/terresculptor/

Tutaj "ficzery":

http://www.demenzunmedia.com/home/tsfeatures/

Można by na Patreon'ie wspomóc kolegę bo soft jest już w wersji 2.0 (wcześniej był platny) - i widzę ze zmierza od wersji 1.0 do naprawdę ciekawych założeń by soft ten był łatwym i przyjaznym środowiskiem tworzeniu map wysokości i siatek terenu do Unreal Engine lub  Unity czy innych silników 3D. Program nie działa na node'ach jak World Machine czy Gaea - ale nadal można w nim tworzyć skomplikowane tereny. A cu zapowiedzi co będzie dalej z softem:

https://www.patreon.com/demenzunmedia

Pozdrawiam

Edited by Hris
  • Like 1