Jump to content

Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc

Recommended Posts

• Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

beeple wczoraj dobił 5000 dni z rzędu robiąc każdego dnia nową grafikę, w większości dość niepokojąca ale czemu się dziwić po 5 tys dni ciągłej pracy 😄 https://www.beeple-crap.com/everydays

Teraz max, houdini i cinema też mają cloth brusha 🙂    

piekne 🙂

Posted Images

Zbrush próbuje wygryźć Cyberpunka i wczoraj wyszła nowa wersja wprowadzająca kilka naprawdę fajnych usprawnień 🙂

https://pixologic.com/features/

jak zwykle wszystko jest wepchnięte pomiędzy inne opcje więc ciężko się na początku odnaleźć i jeżeli ktoś tak ja ja woli przeczytać niż oglądać to jest wszystko czarno na białym w dokumentacji

http://docs.pixologic.com/features/whats-new-in-zbrush-2021-5/

Należy updatować ZUpgrader'em

• Like 3

"Totalne pierdoly"? Akurat w tym updacie praktycznie wszystko mi sie przyda.  Moze poza obsluga dziwnej myszki 3d 😄
Jak dla mnie wlasnie spoko update bo w zasadzie nie ma rzeczy, ktorych nie uzyje. Ciezko nazwac knife w Zmodelerze za "pierdole" - zajebisty dodatek. "Pfff kto uzywa zmodelera w ogole?! Ja to odpalam Maye, Blendera/cos tam..." A ja nie odpalam, bo mnie szlag trafia jak musze z jakas glupotka skakac po softach, przerzucac pliki itd. Podobnie z zamiana Z-kulek na krzywe - uzywalem caly czas tego skryptu, super ze jest to w waniliowym ZB teraz i mozna "loose ends" tez robic na raz a skryptem musialbym pojedynczo bo sobie nie radzil. Itd itp. Fakt, ze ja czegos nie uzyje zaraz w pierwszym modelu po updacie nie znaczy ze to cos jest niepotrzebna duperela 😉

Co do zabawnej kwestii "Blender kontra reszta swiata". Blenderowi fani powinni obejrzec kilka streamow takiego Michaela Pavlovicha zeby miec chociaz blade pojecie o tym co mozna i na ile sposobow zrobic w ZBrushu. Ze nowy brush w blenderowym Sculpt Mode tak na prawde nie oznacza, ze Blender stanowi jakas konkurencje... No, ale to temat juz oklepany wiec zamilkne. Prawdziwego fana Blendera i tak NIC nie jest w stanie przekonac 😄

Mam taką ciekawostkę, nietypowy crowdfund w naszej branży.

Tworzymy serial animowany dla dzieci pt. Detektyw Basia.

Jest to historia małej detektywki, która dzięki okularom dziadka potrafi przesłuchiwać przedmioty i zwierzęta.

Pomysł na sfinansowanie to książka. Płyniemy po nieznanych wodach, ale jest fun:)

• Like 2

Nezumi sory ale te wszystkie instancje i chadzanie w Zbrushu na około to jest g... chyba ze ktos stilki robi i tak soft w ktorym musze zaplaci za durny bridge i kupic do tegodrogi silnik rednerujacy. Po uj mi to skoor elpiej rozsiac to wszysko instancjami w mashu lub yetim by bylo funkcjonalne.

Z obecnych featerow tochyba ten thick sking z tymi cloth brushami moze sie przydac lub do hardsurfacew.
Co mam sie jarac jakims knife toolem jak dalej nie obsluguje ngonow i porzadnie trojkatow.

Urok do zbrusha mi minal w momencie jak zobaczylem ze zle smoothuje meshe i kurczy zerwoy level. Do tego rozpie... uv . obj kurczy je non stop bo ich import export jest dokladny do 4 liczb po przecinku.
W momemcie jak wrzuci mesh ktory wyglada tak samo ale ma inny vertex order rozp.. uv.. 

W dupie mam te dodatki neich naprawia reszte bo qrwa szok.

Edited by Sebazx6r
  • 3 weeks later...

no tytan pracy 🙂 Ale fajnie że jego prace są satyrą.. fajnie że to załapał.. bo pisałem mu kilka razy kilka lat temu.. żeby był jakiś background za tymi pracami i pewnie sam też do tego doszedł że w ten sposób nada temu wartość.

• 2 weeks later...

Huion wprowadził właśnie coś takiego, fajna sprawa

inspiroy-keydial-kd200-main-1.thumb.jpg.8d268154a1bc736d5998225009fda2e0.jpg

Ja swego czasu kupiłem one hand keyboard na ali bo tylko tam znalażłme bezprzewodową i pyk 2 stówek nie ma a z kompem za pomocą dongla nie dałem rady połączyć 😕

Mam też taką z pokrętełm https://www.amazon.com/J-Tech-Digital-Mechanical-Designer-Keyboard/dp/B07Y8T4N6V, guziczki spoko ale na kabel i pokrętło nieprzyjemne w używaniu, takie paździeżowate, ciekawe jak w huionie 🙂 Fajnie gdyby zbroili taki bezprzewodowy pilot/ klawiaturę ale bez tabletu to każdy by mógł takie coś kupić 🙂

• Like 2