Jump to content
KLICEK

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition

Recommended Posts

Kadra też się wymienia? To w sumie mnie ciekawiło, że Wieśki trzymały poziom (oczywiście 1 i 2 miały swoje bolączki) a to mimo dużej rotacji ludzi. Ale coś musi to spinać, że gry mimo takich roszad trzymają poziom. Choć jak pomyśle o Bioware, to nie którym to nie wychodzi 😉

nie no wiadomo ze jak wezmesz pod uwage ze takie wieksze studia aaa maja po 500-1000 osob to te 10% to calkiem sporo 😄 

• Like 1

Ale w IT jest podobnie. Tutaj też znaczenie ma czas, w tej chwili jest boom na programistów i ci nie chcą siedzieć w jednej firmie, probują różnych rzeczy, praca zdalna, inna firma. Znam kilku właścicieli i sytuacja jest normalna. Oceniają to w porządku i właśnie mówią, że co roku jest ok. 10-15% rotacji, ale wiedzą o tym, ludzie się nudzą, mogą zmienić, nawet nie chodzi o pieniądze. Tylko tutaj ważne jest, aby wcześniej informowali o tym. 

Dużo też zależy od zespołów, managerów pod jakich się podlega i to chyba najczęstsza przyczyna zmiany. 

• Like 1

1 hour ago, makak said:

Ale coś musi to spinać, że gry mimo takich roszad trzymają poziom

Tu akurat mogę się wypowiedzieć, bo byłem odpowiedzialny za to przy małym projekcie (budżet kilka mln dolarów). Odpowiadałem za kluczową kwestię czyli prowadenie całego projektu - projektowanie pipeline, zarządzanie, budowanie i prowadzenie zespołu wg. wytycznych. Na koniec art directing.

Poziom trzyma się zarządzaniem i pipelinem. Projektujesz zespół tak, by pracował jak montownia. Jedna osoba nie może mieć kluczowego wpływu na styl. Dzieki temu możesz wymienić artystów czy nawet art directora, a nadal wszystko wygląda bardzo podobnie. Paradoksalnie - przy duzych produkcjach - na wysoką jakość artystyczną większy wpływ ma management niż najzdolniejszy nawet artysta.

• Like 3

14 minut temu, olaf napisał:

Tu akurat mogę się wypowiedzieć, bo byłem odpowiedzialny za to przy małym projekcie (budżet kilka mln dolarów). Odpowiadałem za kluczową kwestię czyli prowadenie całego projektu - projektowanie pipeline, zarządzanie, budowanie i prowadzenie zespołu wg. wytycznych. Na koniec art directing.

Poziom trzyma się zarządzaniem i pipelinem. Projektujesz zespół tak, by pracował jak montownia. Jedna osoba nie może mieć kluczowego wpływu na styl. Dzieki temu możesz wymienić artystów czy nawet art directora, a nadal wszystko wygląda bardzo podobnie. Paradoksalnie - przy duzych produkcjach - na wysoką jakość artystyczną większy wpływ ma management niż najzdolniejszy nawet artysta.

To tak jak są animatorzy rysujący kluczowe klatki i ci "mniejsi" który robią in-between-y.  Simple as that 🙂

Tak właśnie patrzę- wtf co za grafa. A to vr.. kolejny powód dla occulusa 😉

• Like 1

no wlasnie dlatego to rzucilem 🙂 musze sprzedac swojego dziaduszka i kupic nowego okulusa, tylko troche boli mnei te 2 kola, dejm

btw. hand traking demo

Kurła, aleeee 😉

Zawsze się zastanawiam do kogo kierują takie reklamy. Mina zaskoczonego gościa, że ma jednak suchą rękę, bo ta woda byłą tak realistyczna, prawie mnie przekonała.

Poza tym ja, żebym tego swobodnie używał musiał bym chyba schować się w piwnicy żeby nikt mnie nie widział.

Czekam aż medium będzie taki jak zbrush, to wtedy kupuję.

medium nigdy nie bedzie jak zbrush 🙂 medium jest z zalozenia lepszym softem, otwartym, nie ma ograniczen takie jakie ma zbrush. Jestem sam na sam ze swoja rzezba. Takze, ja to bym nie czekal, bo nie bardzo jest na co 🙂

Jezeli myslisz o tym ze medium bedzie produkcyjny, to sie nie doczekasz 😛

• Sad 1

God of War, wszystko fajnie ale niektóre zagadki musiałem rozwiązać poprzez zajrzenie do poradnika. Ogólnie dobra gra a niektórzy przeciwnicy potrafią napsuć krwi

3 hours ago, michalo said:

To tak jak są animatorzy rysujący kluczowe klatki i ci "mniejsi" który robią in-between-y.  Simple as that 🙂

To dużo bardziej skomplikowane niż podział zadań na seniorów i juniorów. Zresztą management inaczej zarabia nie bez powodu.

• Like 1

Posted (edited)

Niestety większość głośnych gier AAA w dzisiejszych czasach to sklep dla makrotransakcji albo grindowanie, od dłuższego czasu prawie nie gram w takie gry tylko głównie w dobre indyki 🙂 Rak z mobilek coraz bardziej przechodzi na konsole i piece, nowy cod będzie miał przez rok ekskluzywny tylko dla ps4 tryb rozgrywki i makrotranskacje nie tylko kosmetyczne, także tego 🙂

Edited by Destroyer

Posted (edited)

Dla tego dla mnie najlepszą grą ever. będzie SA:MP multiplayer zrobiony przez społęczność do GTA:SA.. nie kontrolowany przez rockstara w żaden sposób. każdy robił co chciał i jak chciał serwery były też po stronie użytkowników. 😄 i było to najlepsze multi ever. Zabawa typu battle royal.. była jedną z popularnych mini gier.. na serwerach... xD tak dla przykładu... i dania skali. ludzie dosłownie pisali mapy game mody etc.. możliwości były nie ograniczone.

Edited by Maciek Jutrzenka

bf 5 srednie bylo, do tego updatu 😛

wow, close kombat moj ulubiony 😄

• Like 2

Metro, moja (i pewnie nie tylko moja ;)) ulubiona mapa z BF3 🙂

ja to czekam kiedy wyjdzie battlefield gdzie w multi będzie 128 osób na serwerze czy coś w tym stylu. Bo wtedy to jest jazda na całego 😄

• Like 1

przestalem w to grac bo za bardzo wciaga 😄 dajcie znac jak nowa mapa 😄

A ktoś z was korzysta z Playstation Now? Jak to się sprawuje?

Bo to może być jedyna opcja pograć w ffVII  jak wyjdzie. 🤔

no ja czekam na stadie 🙂 Mysle ze jeszcze nikt nie ma dostepu do ps now 🙂

anyways, zobaczcie dlaczego wasze dziewczyny niechca grac w gry 😛 

• Like 1