Jump to content
KLICEK

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition

Recommended Posts

55 minut temu, KLICEK napisał:

anyways, zobaczcie dlaczego wasze dziewczyny niechca grac w gry 😛 

Myślałem, że już jest..

Co do grania w gry. Żona ze mną grała kiedyś w PES'a ale irytowało ją, że przegrywa 🙂 Pomimo tego nieźle się bawiła.

Ostatnio wprowadzam trochę dzieciaki w gry ale raczej takie kooperacyjne z konsoli, żeby we dwoje mogli grać lub ze mną (w ich wieku dzieciaku już napieprzają w minecrafta heh)

No i to są dla nich wielkie emocje. Graliśmy w TMNT ze snesa i w Goofiego jakiegoś (takie coś jak zelda). Świetna zabawa, polecam 😉

A jak żonie włączyłem contrę i graliśmy we dwoje, to najbardziej ją przerażało, że nie wie co się zaraz pojawi przed nami. Nie podobało jej się.

Reasumując, to co mówł ten gość tyczy się też dzieci. Tylko one mają duży problem skoordynować się z padem lub klawiaturą. Żeby w miarę płynnie chodzi itp. Żana szybko rto załapała w miarę.

no ktos przelal pierwsza krew ewidentnie 😄

pewnie i tak juz wiekszosc z was wie 😄 ale i tak wrzucam 😄 

• Like 2

Pozytywnie 🙂 Choć słyszałem, że to trochę taki symulator jazdy na koniu.  Ale może coś pozmieniają na PC.

Posted (edited)

Ktoś coś powie o Call of Duty WWII? Bo jest w najnowszym HB, a oceny na metacritic ma fatalne. Co prawda miałem brać dla dzieciaka Spyro i Crash'a, ale CoD'a mógłbym sobie ograć jeśli warto (i przy okazji mojego pierwszego w życiu mechanika ;))

edit: przeczytałem reckę na ppc i widzę, że chyba jednak dramat...

Edited by makak

Ten uczuć gdy kiedyś płaciłeś za dodatki żeby grać w jakąś grę więcej a teraz płacisz żeby grać mniej za "time savers" 🙂

Prawdopodobnie oglądanie Jima a właściwie słuchanie daje więcej funu niż sama gra 🙂 Smutne jak duże gry zmieniły się w sklepy a sam gra to tylko pretekst zęby przyciągnąć ludzi do lady czy innego kasyna.

7 godzin temu, Destroyer napisał:

Ten uczuć gdy kiedyś płaciłeś za dodatki żeby grać w jakąś grę więcej a teraz płacisz żeby grać mniej za "time savers" 🙂

Fakt co się porobiło 😉 Gorzej jak gra próbuje to trochę wymuszać. Ostatnio przeszedłem Assassin's Odyssey i po osiągnięciu któregoś tam lvl gra mocno zwalniała jeśli chodzi o wbijanie kolejnych poziomów. Oczywiście za $$$ można było odblokować 2x szybsze wbijanie doświadczenia. Inna sprawa, że do przejścia gry nie było to potrzebne, więc w tym momencie pociągnąłem główny wątek i skończyłem grę.

Inna sprawa, to wolny czas jaki można przeznaczyć na grę 😉 Przyznam, że preferuję gry, które można skończyć w 12-15 godzin (max 30+ jak mi się mocno podoba) z racji ograniczeń czasowych. Ale podobnie mam ostatnio z serialami, wolę krótkie serie niż tasiemce: 25 odcinków i 11 sezonów.

• Like 1

no dla mnie gra 10-15 godzin to ideał. Kiedys lubilem dluzsze gry, teraz praktycznie mam czasu ich konczyc 😕 Przydalby sie przycisk skip w grach od czasu do czasu, tak zeby nie wywalac main story, ale zeby tez nie robic jakis gowno questow 😉

Mam podobnie, większość gier nawet nie zasługuje żeby w nie grać dłużej niż 5 godzin bo składają się tylko z powtarzania w koło tego samego, jeśli gamepaly jest miodny to spoko można, jeśli fabuła jest dobra to też pozwala się cieszyć dłużej, fajne lokacja, nowe przedmioty, bronie, przeciwnicy albo jakiś realny progres ale bardzo dużo gier ma prostą mechanikę i koncept a potem bez finezji powtórzone to samo w nieskończoność i te same przedmioty z innymi numerkami, przeciwnicy z większym levelem itd żeby marketingowy mogli się przerzucać numerkami, min 200h rozgrywki, miliard kilometrów kwadratowych świata, nieskończona ilość unikalnych planet a po dwóch godzinach widziałeś już 80% gry a te pozostałe 100h to grindowanie w koło tego samego z malutkimi skrawkami czegoś nowego co w gruncie rzeczy okazuje się bezwartościowe 🙂

W ostatnich 5 latach gry na które poświęciłem więcej niż 100h to Wiedzmin 3 ( a jakże :)) raz po angielsku bez dodatków bo jeszcze nie było a potem po polsku z dodatkami i modami na lepszą grafikę itd Pillars of Eternity z dodatkami a gry w których zbliżyłem się do 100h to Dark souls 1, 2, 3 i Xcom 2 i te gry mogę polecić każdemu jeśli lubi takie klimaty i ma czas żeby to jakoś w miarę ciągiem ograć bo wracając po miesiącu do gry to jak wracając do przeczytanej w połowie książki, coś tam się pamięta ale to już nie to a dodatkowo w książce się nei umeira jak zapomnisz co siętam dzieje 🙂 

asdasd.jpg.dde7d44e8d9a628a7c1ca14f90775554.jpg

• Thanks 1

Dla tego ja obecnie gram tylko w highscory albo cokolwiek co nie ma fabuły i polega na jednorazym gameplayu... a jak jeszcze mogę konkurować ze znajomym to sztos.

Drift souls 🙂

I przy okazji tematu o stanie gier idealnie się wpisuje ten świeżutki materiał 🙂

• Like 1

moze jeszcze ktos pamieta starego schizma, to autor pracuje nad kolejna czescia 🙂 old skool

Chiny to za duży rynek i pieniądze żeby przedkładać uczciwość i bycie fair nad worek pieniędzy, blizard a właściwie activision blizard już dawno nie jest tym czym był kiedyś i liczy się kasa i ciągły wzrost bo inwestorzy będą niezadowoleni.
Zresztą większość dużych wydawców tak ma, przy premierze borderlands 3 wydawca nasłał prywatnych detektywów do domu youtubera który prowadził kanał z przecinakami z gry, zastraszali go, zgłaszali lawinowo jego filmy jako naruszenie prawa autorskiego aż w końcu całkowicie zdjęto jego kanał. Blokowanie darmowych modów bo przecież można to samo sprzedać, robienie z gier kasyna i prześciganie się kto stworzy lepsza dojarkę dla pieniędzy albo to że na ostatnim E3 wyciekły prywatne dane ponad 2000 growych dziennikarzy w tym adresy zamieszkania bo nie były w żaden sposób chronione. Ostatnie lata to wielki shitshow dużych wydawców i gier AAA

• Like 1

No mnie to nie dziwi, bo wiadomo tencent ma jakas tam czesc blizzarda. Jedni mowia ze jest jego wlascicielem inny mowia ze ma okolo 5-10%. Ciekawe jaka jest prawda, mozliwe ze to glupia decyzja jakiegos goscia z markietingu 😉

Kolejny PRaowy fackup Blizarda, didn't you guys have phones? 🙂 

Przy okazji kilka dni temu South Park został  zbanowany w Chinach za naśmiewanie się z cenzury i teraz twórcy ładnie przeprosili 🙂 

• Like 1
  • Haha 1

Co się z tą firmą porobiło. Ciekawe jak to się wszystko skończy :)