Skocz do zawartości

Mało aktywna społeczność


adek

Rekomendowane odpowiedzi

[Ten post wkleiłem też na Maxowym Facebooku]

Mamy pewien dylemat. W wakacje jak wiecie wskrzesiliśmy Max3D.pl.

Z kilku rzeczy jesteśmy zadowolone. Prace - wrzucacie je codziennie i tutaj nie możemy narzekać na brak rekomendacji, które możemy promować dodatkowo tutaj.

Co nas zastanawia.
Dużo ludzi loguje się, ogląda, czyta, ale nic nie piszecie. Zastawiamy się dlaczego tak się dzieje. 

Zastanawiamy się również nad powróceniem do Speedpaintingu i Speedsculptingu, ale czy ktoś będzie chętny? Nowy system pozwala na przyjemne wrzucanie prac itp.

Możecie komentować te kwestie tutaj jak i na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie się przełamałeś. Przecież nie musisz mieć super prac, aby brać udział w dyskusjach. Inna sprawa, że nie musisz od razu wrzucać prac do galerii, załóż teczkę i wrzucaj progress. Nie ma w tym nic złego. Każdy kiedyś zaczynał. Tak wiele osób tutaj szlifowało skilla.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wątki wip są w sumie martwe - mało kto je komentuje = mało kto się przejmuje. Chyba, że potraktować je jako swoisty blog.
Ogólnie jest to zniechęcające do angażowania się u innych. Trudno powiedzieć jak to rozhuśtać bo wrzucasz coś podjarany, chcesz się podzielić a tu zerowy odzew.

Nie koniecznie w komentarzach ale nawet lajka nikt nie wrzuci.

Wiadomo, że czasem lepiej nic nie pisać niż komuś zacząć wyliczać powtarzanie tych samych błędów, no ale sporo jest to też pasjonatów co nie mają ambicji zostania senior artist w blizzardzie czy gdziekolwiek indziej.

 

Z drugiej strony sporo ładnych prac wychodzi i powtarzanie w kółko "wow, super, elegancko, świetnie" jest jak dział komentarzy na arstation.  Tym bardziej, że czasami nawet nie ma dziękuję w odpowiedzi. Nie mówiąc o olewaniu odpowiadania na pytania itd czy żadnych innych reakcji na komentarz.

Jako społeczność to tak trochę obco jest czasem.

 

To samo jest wszędzie. Zobaczcie taki zbrushcentral. Wielka społeczność skupiona wokół jednego softu a życie na forum bardzo wątłe (w sensie komentowania i dyskutowania).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to napisałeś na fejsie, że aż się odezwę. Hellomoto! :)

To była jedyna forma komunikacji między innymi grafikami z jaką się zetknęliśmy. Nie było fejsa, grup tematycznych, kanałów youtube czy w końcu innych zagranicznych for z o wiele większym user countem. A kiedyś (to były czasy! tera nie ma czasów hehe) liczyły się tez kontakty, wspólne rozkminy (jak oni to zrobili??) czy fascynacja tematem grafiki robionej w domu i możliwości ówczesnych pecetów. Najlepsze lata to 2005-2008. Taki rozkwit polskiej młodzieży i setki ludzi przeżywający rozkwit tego forum i swoich osobistych ambicji :)

To wtedy wchodziły na rynek nowe vraye i arnoldy, Pojawiały się pierwsze silniki Unreal, nowa maya i masa fajnego softu do którego nie było tutoriali a trzeba się było uczyć samemu. I wtedy takie forum było jak drugi dom. Koledzy pomagali, wspierali się, rzucali wyzwania (a czasami obelgi) i jakoś to żyło. Kręciło się wokół Bitew, mini contestów, spotkań i meetingów. Dzisiaj na meetingi ludzie umawiają się przez fejsa, pomoc znajdują sami na youtube na kanale już bez hinduskiego akcentu a na konkursach chyba nikomu nie zależy.

Moim zdaniem nie ma na to gotowego rozwiązania. Może powrót Bitwy 3d/2d by coś pomógł? Może inne konkursy mobilizujące ludzi do współdziałania i pisania na forum?

Sam fakt, że tutaj piszę po tylu latach mnie zadziwia. Niby nic nie potrzebuję, ale jednak sentyment nakazuje coś dopowiedzieć :)

Salut
tw

Przy okazji: sterowanie strzałkami czasami nie działa po pewnym czasie przy pisaniu posta i nawigacji w tekście (nie mogę teraz skakać po literkach czy iść w górę tekstu). Taki bug. Przeglądarka chrome.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzieki za feedback. Nie wiem czy jestes na bieżąco.

Reaktywacja - tutaj zostało wiele powiedziane 

Zdajemy sobie sprawę, że czasy się zmieniły, nie liczymy na powrót tych czasów. Silnik też inaczej działa, my jesteśmy nastawieni inaczej. Tak jak tam to zostało napisane. Ukierunkowanie jest inne - galeria, promocja prac, autorów. 

Ale brakującym elementem jest właśnie brak dyskusji. Dużo ludzi się loguje, przegląda, ale kompletnie nic nie komentuje. Szukamy co może przywrócić życie tutaj. Pomysły na szybko to Speedpainting, Speedsculpting - ale to też pytanie czy te czasy tez już minęły 😉

Inny pomysł to cykliczne AMA z różnymi ludzmi.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na główną i widzę po prawej ostatnie posty, dotychczas raczej dotyczyły one spraw spoza mojego obszaru wiedzy/ zainteresowań, więc nie pisałem na forum. Dla jasności- nie jest to w żadnym wypadku "wina" tej społeczności, to raczej mój problem że nie znam się/ nie interesuję się modelowaniem, nowinkami sprzętowymi itd.

 

EDIT: AMA świetny pomysł btw.

Edytowane przez ActualRobot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalo napisał:

Czy gdzieś jeszcze działają takie bitwy? Na fejsie w grupie zbrush nie przeszło. Na discordzie też. I naa polycouncie też chyba to nie działa.

Dlatego zadajemy pytanie i właśnie taki feedback jest pomocny.

Teraz, ActualRobot napisał:

Wchodzę na główną i widzę po prawej ostatnie posty, dotychczas raczej dotyczyły one spraw spoza mojego obszaru wiedzy/ zainteresowań, więc nie pisałem na forum. Dla jasności- nie jest to w żadnym wypadku "wina" tej społeczności, to raczej mój problem że nie znam się/ nie interesuję się modelowaniem, nowinkami sprzętowymi itd.

Jakich treści byś oczekiwał. To właśnie z tym mamy problem (aktywne kilka wątków, brak nowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalo napisał:

Czy gdzieś jeszcze działają takie bitwy? Na fejsie w grupie zbrush nie przeszło. Na discordzie też. I naa polycouncie też chyba to nie działa.

ziom, bitwy sa zabite przez skarkowke i papierki, to nie te czasy. Od nagrod trzeba by placic podatki, rozliczac sie itp. troszke sie boimy tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLICEK napisał:

ziom, bitwy sa zabite przez skarkowke i papierki, to nie te czasy. Od nagrod trzeba by placic podatki, rozliczac sie itp. troszke sie boimy tego

Nie chodzi mi o nagrody. Tylko o współzawodnictwo .Takie bitwy, gidze wygrany podrzuca temat na następną bitwę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalo napisał:

Nie chodzi mi o nagrody. Tylko o współzawodnictwo .Takie bitwy, gidze wygrany podrzuca temat na następną bitwę.

Tak działał speedpainting i speedsculpting. O tym myślałem, ale właśnie, czy to też nie pewna zaszłość?

Czy nadal ktoś będzie chętny?

Jesteśmy w stanie to fajnie rozegrać, tworzyć dodatkowe wyróżnienia na głównej (np. news z wynikami), promo portfolio itp.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie na tym polegał max, że Ci lepsi dawali konstruktywną krytykę (czasem bolesną) i motywowali amatorów do dalszej pracy nad sobą. Aktualnie wchodzę, patrzę co mi się podoba, zostawiam like i spadam 😉 Pisanie pod świetną pracą, że jest świetna mimo zostawienia like jest zbędna... a jak się pojawia krytyka, wytykanie błędów, overpainting, itd to trochę się ożywia wątek 😉 Tak na szybko przeglądając wrzutki z 2d to krytyka również wjeżdża od bardzo aktywnego Olafa 😉 także coś tam się dzieje powoli. 

Speedpainting albo jakieś tematyczne bitwy pewnie mogłyby spowodować większy ruch. Zależy też co miałoby zachęcić do uczestnictwa 😉 (nie mam na myśli materialnych nagród, ale wiadomo coś musi kusić jak nawet w grach na każdym kroku musi być jakiś achivment mini nagroda za to że Ci się chce grać)

Od siebie mogę postarać się o feedback w pracach 2d gdzie dostrzegam błędy techniczne i wynikające z braku wiedzy... tylko ten "czas" jest dzisiaj największym bólem 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rotcore napisał:

Głównie na tym polegał max, że Ci lepsi dawali konstruktywną krytykę (czasem bolesną) i motywowali amatorów do dalszej pracy nad sobą. Aktualnie wchodzę, patrzę co mi się podoba, zostawiam like i spadam 😉 Pisanie pod świetną pracą, że jest świetna mimo zostawienia like jest zbędna... a jak się pojawia krytyka, wytykanie błędów, overpainting, itd to trochę się ożywia wątek 😉 Tak na szybko przeglądając wrzutki z 2d to krytyka również wjeżdża od bardzo aktywnego Olafa 😉 także coś tam się dzieje powoli. 

Speedpainting albo jakieś tematyczne bitwy pewnie mogłyby spowodować większy ruch. Zależy też co miałoby zachęcić do uczestnictwa 😉 (nie mam na myśli materialnych nagród, ale wiadomo coś musi kusić jak nawet w grach na każdym kroku musi być jakiś achivment mini nagroda za to że Ci się chce grać)

Od siebie mogę postarać się o feedback w pracach 2d gdzie dostrzegam błędy techniczne i wynikające z braku wiedzy... tylko ten "czas" jest dzisiaj największym bólem 😉

Dzięki za odpowiedź. W takimr razie czy weźmiesz udział w jakimś speedpaintingu? Pisz szczerze, o to chodzi w tym wątku. Feedbkack -super sprawa. O to nam chodzi.

@olaf bez dwóch zdań to nasz engagement booster 😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, adek said:

Jakich treści byś oczekiwał. To właśnie z tym mamy problem (aktywne kilka wątków, brak nowych)

Właśnie chwię spędziłem zastanawiając się nad odpowiedzią; szczerze mówiąc to ciężko wpaść mi na cokolwiek czego bym nie miał na zagranicznych forach (a mi np. jest dużo swobodniej rozmawiać na temat concept designu po angielsku niż po polsku). Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to tak na prawdę jakakolwiek dyskusja z udziałem jakiegoś pro- bo ci są tak samo zajęci na całym świecie i nawet zagraniczne społeczności mają z tym problem. Wspomniane AMA to przykład epickiego pomysłu. Może nagrodą w bitwie byłby np. feedback jakiegoś pro odnośnie portfolio/ wybranej pracy zwycięzcy bitwy co było by fajnym przyczynkiem do dalszej dyskusji z udziałem wszystkich? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, komentuję większość rzeczy z ikonką w wątku 😉


Może zamiast próbować starych tricków, zastanowić się jak ściągnąć młodych, sprawić, by czuli się dobrze. Stara gwardia ma swoje zalety ale tylko wtedy gdy młodzi dorzucają energii. Zrozumieć czego oni szukaliby w miejscu innym niż impulsywne insta czy FB byłoby wartościowe.

Nie dałoby się zrobić jakiegoś spotkania live w większym miejscu, poznać nowe pokolenie artystów, lepiej zrozumieć co nas łączy. Na pewno macie np. w Warszawie jakieś community.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mega dawno się tu nie udzielałem, cud że jeszcze pamiętam hasło 🙂

Mieliśmy/mamy dokładnie taki sam problem na Blenderowni. Mogę podzielić się doświadczeniami z wskrzeszania forum.

Według mnie wszystko wynika z wygody. FB jest wygodniejsze, inne sociale są wygodniejsze niż dedykowana osobna strona na dyskusje - i to jest fakt dotyczący przeważającej ilości osób. Jest garstka ludzi, którzy nadal wolą korzystać z forum i dla nich warto żeby takie forum było. W naszym przypadku z szybko topniejącą bazą użytkowników częściowo pomogło rozszerzenie się na inne platformy, i traktowanie tych platform - forum blender.pl, fb czy discorda - jako niemal równoważnego narzędzia do tworzenia społeczności, a nie tylko reklamy dla forum.

Mimo to jednak społeczność mocno się skurczyła, i chociaż widzimy aktywność w różnych kanałach, obecnie żywot Blenderowni wygląda trochę bardziej jak odroczenie wyroku niż powstanie jak feniks z popiołów. Tutaj przestroga, czasy się mocno zmieniły i żeby utrzymać społeczność przy życiu administracja musi się wykazać bardziej proaktywną postawą, a nie tylko stać na uboczu i kasować posty niezgodne z regulaminem. Takie rzeczy, jak wrzucanie postów na fb, promowanie prac, żeby strona była widoczna - to się sprawdza i dobrze, że to robicie. Co do bitwy - jakiś czas temu (uff to już chyba z 2 albo 3 lata temu, kiedy trend umierania forum przyspieszył) na Blenderowni organizowana była bitwa z nagrodami, odzew był kiepski, termin oddania prac trzeba było wydłużać no i koniec końców ledwo dało się wszystko dopiąć. Wpływ na aktywność forum był znikomy. Wy macie ogółem więcej użytkowników, jak i więcej takich, którzy prace wrzucają - to na pewno wpłynie pozytywnie na ilość prac i przebieg konkursu, ale nie spodziewałbym się, że z kopa poprawi statystyki forum. Odbudowywanie bazy użytkowników to powolny proces. Nawet, jak zaczniecie rozdawać karty graficzne, to przypływ będzie krótkotrwały i większość przybyłych odejdzie zaraz po tym, jak skończą wam się RTXy 😉

Tak czy inaczej życzę wam powodzenia w tym trudnym zadaniu, bo szkoda żeby niegdysiejsze centrum społeczności 3D odeszło w niepamięć.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zacznę od tego, że zmiana maxa jest zdecydowanie na plus i wyszło to świetnie - sam sposób wrzucania prac jest o wiele bardziej przystępny i myślę, że od tego już ludzie nie będą się odbijać. W tym szczerze mówiąc ja sama 😄
Social media wymagają coraz mniej wkładu użytkownika, żeby wyrazić to co chce, powoli zanikają same słowa i zostają obrazki (instagram, snapchat) - i myślę, że dotyka to raczej młodszych - ludzie powoli odzwyczajają się od pisania, dodawania czegoś od siebie słowem pisanym no i zanikają same fora.

Odnośnie spotkań live - świetny pomysł, odnośnie Krakowa na pewno bym wpadła. Mogłabym nawet pomóc z organizacją 🙂

Edytowane przez Eihwaz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kompletnie zapomnialem o tym miejscu 🙂 Wchodze na fejsa (na ktorego tez rzadko wchodze) a tu jakis stary dziad, max3d.pl. Musialem haslo resetowac.

Quote

Mamy pewien dylemat. W wakacje jak wiecie wskrzesiliśmy Max3D.pl.

To byl martwy? 

Quote

Co nas zastanawia.
Dużo ludzi loguje się, ogląda, czyta, ale nic nie piszecie. Zastawiamy się dlaczego tak się dzieje. 

To chyba taka normalka w dzisiejszych czasach social media. Gdzie interakcja z innymi ograniczana jest do lajkow i podobnych. Poza tym pewnie sporo osob wyemigrowalo do ogolnoswiatowych konkurentow.

 

Ja sam lubie dyskutowac, wiec postaram sie zagladac tutaj co jakis czas zobaczyc jak reanimowany trup sie zachowuje. Moze tez uda mi sie wrzucic moje dorobki kariery zawodowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mało się udzielam, bo inni mało się udzielają. Myślę, że to tworzy swego rodzaju koło. Nie wiem w którym momencie i dlaczego użytkownicy zaczęli odchodzić. Druga kwestia - nie czuję już potrzeby edukacji jak kiedyś, kiedy niewiele było informacji w Internecie. Teraz jak czegoś nie wiem to szukam na yt, bądź w googlu i najczęściej od razu znajduję. 

 

Co do zmiany strony to uważam, że na plus. Może aktywność wzrośnie, bo widzę, że max idzie bardziej teraz w społeczność, niż newsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, imprecis napisał:
Cytat

 Druga kwestia - nie czuję już potrzeby edukacji jak kiedyś, kiedy niewiele było informacji w Internecie. Teraz jak czegoś nie wiem to szukam na yt, bądź w googlu i najczęściej od razu znajduję.


To prawda, to też robi swoją robotę. Forum kwitło w okresie, kiedy nie było aż takiego dostępu do tutoriali i kursów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek Wydaje mi się, że bardziej chodzi o to, że dzisiaj jeśli ktoś ma z czymś problem po prostu to googluje albo znajduje tutorial, który mu w tym pomoże, a nie pyta o to na forum 😛 Swoją drogą obraca się to w ciekawy sposób, bo dzisiaj jest już tyle zródeł nauki, że można mieć problem z organizacją i czasami nie wiadomo za co się chwycić, szczególnie jako początkujący. I tak zle, i tak niedobrze 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o aktywność pisaną to mam ten sam problem co ActualRobot.  Podziwiam prace 3d i fajnie że jest coraz więcej wątków w tym temacie ale osobiście nie mam pojęcia o tej dziedzinie (może to okazja żeby spróbować modelowania 😄)

Jeżeli chodzi o tematyczne speedpaintingi i bitwy jestem jak najbardziej za. Jeżeli do czegoś takiego dojdzie zobowiązuje się brać udział ! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście staram się pisać/komentować i wrzucać też swoje ostatnie wypociny. Jeśli młodych przybędzie to obiecuję coś komentować więcej. Nawet zdążyłem zauważyć że działa nas tutaj bardzo ograniczone grono. Reklamowałem was też na swoim mizernym koncie pracowniczym na FB, którego coraz bardziej już ostatnio nie znoszę 😄 (reklamy, śmieci mizerny content), i nie wiem czy całkowicie nie zrezygnuję z tego portalu na rzecz różnych for dyskusyjnych. 

Speedpainting i speedsculpting. Brakowało mi tego bardzo i w końcu sam sobie zacząłem te challange robić ale jeśli wrócą tutaj wezmę udział. Bitwy były naprawdę fajne, brakuje tego. 

Piszą tutaj osoby że czasy się zmieniły trochę, może i prawda ale myślę że musicie się trochę uzbroić w cierpliwość i liczę że ludzie tutaj wrócą. Świetne były z waszej strony spotkania  z twórcami które były streamowane. Może to też jest dobry punkt zaczepny by promować to forum i skupiać tutaj ludzi którzy chcą się czegoś wartościowego dowiedzieć. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak po sobie mimo że jestem dosyć aktywny.. aczkolwiek no ja akurat dosyć lubię fora i bardzo nie lubie social mediów.. ale według mnie powód dlaczego to wszystko umarło w mniejszym lub większym stopniu jest taki że.....

Fora zaistniały bo było nas mało.. każdy chciał się pochwalić rozwijać etc.. dzielić się sztuczkami.. pamiętacie jak sekretem był marvelous designer xD i kilka innych tego typu spraw... no więc ta cała stara gwardia.. porobiła już sobie znajomości nauczyli się dużo... i nie mają już potrzeby wrzucania komentowania na forum bo po 1) do wszystkich swoich najlepszych osób mają telefon/skype/discord/ facebook i po prostu jak mają jakieś wątpliwości.. to piszą na messengerze czy wysyłają link do swoich najlepszych znajomych grafików linka do artsttion przez messengera...

To nie jest tak że facebook zabił fora... fora zabiła przyjaźń między użytkownikami for... przeniosła się ona bardziej do życia rzeczywistego.. niż tylko forum.. z publicznej wymiany zdań przeszła na prywatną...

Myślę że super sprawą były by wywiady z weternami czy sesie Q&A.. gdzie np użytkownicy początkujący mogli by zadawać pytania do veteranów etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, michalo said:

Jak nas zachęcić do czegoś więcej niż bierne przeglądanie forum.

I dunno, jakies Q&A z konkretnymi osobami? Ludzi z produkcji filmow czy gier pewnie jest tutaj mnogo. Moze ktorys by sie osmielil. Jest to jakis rodzaj interakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 80lev, 3d total mają takie coś że proponują, lub przyjmują zgłoszenia z making-ofami, krótkie wywiady z userami. Może jak ktoś trafia do rekomendowanych, zapraszajcie go do zrobienia krótkiego workflowa o danej pracy, i jak zechce to zrobi. Wiadomo, nasza branża lubi się dzielić wiedzą, myślę, że kilko osób by to zrobiło dal zabawy i promocji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super odzew. 

Natomiast podkreśle jeszcze raz - tutaj nie chodzi o ożywienie działu pytań, problemów z softem. TO nigdy nie wroci. Mamy YouTube'a i to nie wróci. To o czym myślimy to ożywienie ogólnie dyskusji - dizelenie się newsami, branżowe rzeczy itp.

Z tego co widzę, na pewno AMA jest czymś o co musimy zadbać. 

Ciekawa propozycja z making ofami. Sądziłem, że tutaj też już nikt nie ma na to czasu.

Jakie tematy uważacie, że mogą być angażujące?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkania - miałem na myśli obserwowanie ludzi i przebywanie z nimi. Inaczej to tylko gdybanie. FB jest wygodny w X i jest cholernie niewygodny w Y (np. wysłaniu linka do dyskusji sprzed miesiąca, czy innych rzeczy).
Community jest ogromne. Artyści pracujący w grach, ilustratorzy do reklam i innych rzeczy. Ja się teraz przeniosłem do start-upów i widzę jak łatwo rozwiązać każdy problem z community, która przebywa ze sobą. Po kilku eventach, na które się przejdziecie (nie muszą być organizowane tu na Max'ie) zobaczycie o czym ludzie 20-25lat rozmawiają i czym można ich przyciągnąć, by takie stare pryki jak ja miały się nad czym znęcać 😛

Aha, druga rzecz, która się przebiła - wspomniane już wywiady czy vlogi - połowa moich znajomych teraz jest influencerami albo ma własne podcasty. To przyciąga ludzi - oni wciąż chcą usłyszeć o róznych rzeczach tylko nie zawsze wiedzą z kim i o czym rozmawiać - a jednak FB dał nam mniejszą prywatnośc i ludzie wolą wiedzieć kto pisze lub komentuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adek napisał:

Dzięki za super odzew. 

Z tego co widzę, na pewno AMA jest czymś o co musimy zadbać. 

Ciekawa propozycja z making ofami. Sądziłem, że tutaj też już nikt nie ma na to czasu.

Jakie tematy uważacie, że mogą być angażujące?

 

Wiele osób zawdzięcza swoją karierę max3d.pl. Może warto by było uruchomić kontakty i postarać się o jakiś ekskluzywny content niedostępny dla innych serwisów? Np. Kilka nowych screenów z cyberpunka, których nikt inny nie ma?  Może jakiś making off z produkcji Frostpunka albo Wiedźmina? Może, ktoś coś o nowej nieznanej produkcji szepnąłby po raz pierwszy właśnie tutaj na max3d.pl? 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdałem sobie sprawę jaki temat dyskusji by mnie interesował-

kwestie finansowe! Zarówno w pracy w studio jak i freelancerka. Jakie umowy, jak podejść do tematu płatności, np (50% zadatku?) i tak dalej. Dla mnie to jest temat owiany trochę tajemnicą, z drugiej strony jak się za nisko ceni, to się słyszy że ktoś "psuje rynek".

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Logos napisał:

Wiele osób zawdzięcza swoją karierę max3d.pl. Może warto by było uruchomić kontakty i postarać się o jakiś ekskluzywny content niedostępny dla innych serwisów? Np. Kilka nowych screenów z cyberpunka, których nikt inny nie ma?  Może jakiś making off z produkcji Frostpunka albo Wiedźmina? Może, ktoś coś o nowej nieznanej produkcji szepnąłby po raz pierwszy właśnie tutaj na max3d.pl? 

 

Taka była też pierwsza myśl. Dlatego pomysł jest z AMA. Nowe forum, dużo lepiej dostosowane do tego. Zobaczymy.

To też działa jedna w drugą stroną. Pytanie na ile te firmy kiedyś tak otwarte są otwarte dzisiaj. Tutaj ich rozmiar się zmienił, zobowiązania, prawne kwestie. Ale to na pewno będziemy chcieli ruszyć. 

21 minut temu, ActualRobot napisał:

Właśnie zdałem sobie sprawę jaki temat dyskusji by mnie interesował-

kwestie finansowe! Zarówno w pracy w studio jak i freelancerka. Jakie umowy, jak podejść do tematu płatności, np (50% zadatku?) i tak dalej. Dla mnie to jest temat owiany trochę tajemnicą, z drugiej strony jak się za nisko ceni, to się słyszy że ktoś "psuje rynek".

Kiedyś faktycznie wątki z tym związane żyły. Jest jeden, który ma chyba kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Dzięki za feedback. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, olaf napisał:

Spotkania - miałem na myśli obserwowanie ludzi i przebywanie z nimi. Inaczej to tylko gdybanie. FB jest wygodny w X i jest cholernie niewygodny w Y (np. wysłaniu linka do dyskusji sprzed miesiąca, czy innych rzeczy).
Community jest ogromne. Artyści pracujący w grach, ilustratorzy do reklam i innych rzeczy. Ja się teraz przeniosłem do start-upów i widzę jak łatwo rozwiązać każdy problem z community, która przebywa ze sobą. Po kilku eventach, na które się przejdziecie (nie muszą być organizowane tu na Max'ie) zobaczycie o czym ludzie 20-25lat rozmawiają i czym można ich przyciągnąć, by takie stare pryki jak ja miały się nad czym znęcać 😛

Aha, druga rzecz, która się przebiła - wspomniane już wywiady czy vlogi - połowa moich znajomych teraz jest influencerami albo ma własne podcasty. To przyciąga ludzi - oni wciąż chcą usłyszeć o róznych rzeczach tylko nie zawsze wiedzą z kim i o czym rozmawiać - a jednak FB dał nam mniejszą prywatnośc i ludzie wolą wiedzieć kto pisze lub komentuje.

 

Też jestem w tej chwili w tej grupie, ale nie wiem czy te grupy można tak łatwo porównać. Bardzo mocno "meetupowo" rozwinięte są grupy z zakresu UI/UX, z zakresu 3D czy takiego concept artu - nie kojarze żadnych eventów (można oprócz nadchodzącego ShakeShake: 

Swoją drogą może też warto otowrzyć się własnie na UI/UX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, olaf napisał:

nom, rozmowa o kasie, zawsze przyciąga ludzi 🙂

Temat gorący, nie powiesz, że nie 😉 Tym bardziej że są takie dramatyczne różnice między krajami rozwiniętymi a pozostałymi z dostępem do internetu, że czasem "rynce opadajo"

Edytowane przez michalo
cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KLICEK napisał:

ziom, bitwy sa zabite przez skarkowke i papierki, to nie te czasy. Od nagrod trzeba by placic podatki, rozliczac sie itp. troszke sie boimy tego

Gdyby nagrodą było wyeksponowanie zwycięzcy (użytkownika serwisu) na stronie głównej wraz z linkiem do jego portfolio i social kanałów, to chyba już nie ma o co się skarbówka przyczepić. Dla zwycięzcy jest to nagroda i jakiś tam realny efekt (fejm + odwiedziny) a dla samego serwisu tez plus bo zachęca do brania udziału innych użytkowników (przynajmniej w teorii). No i chyba najlepsza z możliwych forma reklamy samych bitew - poprzez prezentacje nagrody, która wisi stale w formie zwycięzcy

Edytowane przez STRZYG
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, adek said:

Swoją drogą może też warto otowrzyć się własnie na UI/UX. 

Ok, to mamy fajne tipy:
1. UX UI
2. Gameart
3. Finanse i prawo
4. Concept art / film / animacje

We Wrocławiu gdzie często bywam community organizuje się wokół czegokolwiek. Ściągnięcie osoby z branży (we wro maja fajne studio VR dla przykładu) w większym mieście, to nie problem. Załatwienie sali i projektora też nie szczególnie. Zawsze można się podpiąc pod inną imprezę, bo ludzie szukają prelegentów z ciekawym tematem.

A samo forum - dokładnie to samo - jakieś serie wywiadów i AMA z osobami z ww. obszarów i powinno - z fajnym PR - rozbujać forum, przyciągając nowych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, STRZYG napisał:

Gdyby nagrodą było wyeksponowanie zwycięzcy (użytkownika serwisu) na stronie głównej wraz z linkiem do jego portfolio i social kanałów, to chyba już nie ma o co się skarbówka przyczepić. Dla zwycięzcy jest to nagroda i jakiś tam realny efekt (fejm + odwiedziny) a dla samego serwisu tez plus bo zachęca do brania udziału innych użytkowników (przynajmniej w teorii). No i chyba najlepsza z możliwych forma reklamy samych bitew - poprzez prezentacje nagrody, która wisi stale w formie zwycięzcy

Boje się trochę takiej Bitwy - wiecie, robienie do portfolio. Ale jeśli uważacie, że to nie jest problem to jak najbardziej możemy zacząć. Nie mam problemu z takim rozwiązaniem. Dodatkowo mogę stworzyć nowy blok dla bitew i tam to będzie wyświetlane. Nawet można 3 takich autorów z 3 ostatnich bitew.

Tylko czy ktoś będzie miał ochotę na taką zabawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adek napisał:

Boje się trochę takiej Bitwy - wiecie, robienie do portfolio. Ale jeśli uważacie, że to nie jest problem to jak najbardziej możemy zacząć. Nie mam problemu z takim rozwiązaniem. Dodatkowo mogę stworzyć nowy blok dla bitew i tam to będzie wyświetlane. Nawet można 3 takich autorów z 3 ostatnich bitew.

Tylko czy ktoś będzie miał ochotę na taką zabawę?

 

Adku, jak ja wygralem bitwe to wlasnie nagroda bylo to ze poszlo to do folio 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ze swojej strony możemy zapewnić fajną promocję zwycięzcy - nawet pierwszych trzech miejsc, ale osoba, która zajmie pierwsze miejsce - faktycznie może dostać pakiet - strona główna, praca, imie nazwisko (link do portfolio), promocja na FB, oddzielny dział z bitwami (nareszcie naprawdę jest to jak organizować). 

Jeśli co najmniej 10 osób weźmie udział to odbiorę to za sukces na ten moment.

Tylko wiecie, nie wiem wygląda sytuacja dzisiaj jeśli uważacie, że ktoś weźmie udział to jedziemy. Z drugiej strony, nawet jeśli nikt nie weźmie udziału - przekaz będzie jasny 🙂

Czy dziś jest sens robić podział 3D/2D? Czyste 3D wymaga dużo więcej czasu z tego zdaje sobie sprawę, ale pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma jednego prostego rozwiazania takiego problemu - to raczej organiczna praca od podstaw.

 

Moim zdaniem trzeba bylo dzialac duzo wczesniej, aktywnie aby zminimalizowac odplyw aktywnosci.

Przez dlugi czas nie bylo zadnego ruchu od strony adminow - pamietne niedzialajace przyciski na front i lubie to - chyba pare lat nie naprawiane.

Takie cos i tym podobne bardzo zniechecilo wielu uzytkownikow.

 

Tak czy siak, teraz czeka dlugi proces odzysku - wprost proporcjonlny do czasu zaniedbania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności