Skocz do zawartości

Huion Kamvas 16 Premium czy Cintiq 16 - pomoc w wyborze prezentu


trener_tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, prosiłbym o pomoc w wyborze tabletu graficznego dla dziewczyny która zajmuje się grafiką, retuszem zdjęć, robieniem plakatów, rysowaniem oraz wszystkimi tymi aspektami związanymi w trybie zaawansowanym. Jest grafikiem komputerowym w Arenie Lodowej w Polsce i chce jej ułatwić i umilić standard pracy oraz jej pasji. Często tworzy plakaty w grafice do wydruku w wektorach itd. Jest inżynierem architektem, ale siedzi obecnie w grafice komputerowej, gdzie czasami zajmuje się projektami budowy, czy wizualizacjami.

Czytałem i oglądałem mnóstwo opinii na temat tych dwóch "tabletów" i tak na prawdę nie jestem pewien który by wybrać, może macie jakieś sugestie? Wszystkie odpowiedzi będą dla mnie na prawdę pomocne bo nie jestem jakimś znawcą wiec potrzebuje pomocy z waszej strony. Cintiq z tego co oglądałem na filmach jest świetny ale nie wiem czy nie brakuje tam kilku rzeczy w zestawie (podstawka etc.) w Huion-ie jest wszystko co tak na prawdę potrzebne. Do tego cena jest sporo mniejsza. Jeszcze bym musiał na pewno znaleźć podstawkę do Cintiq-a wiec dojdzie dodatkowy koszt. Jeżeli uważacie że warto dołożyć i bawić się Cintiqiem to spoko jestem w stanie kupić, zaś jeśli jest to zbędne jestem oczywiscie tez w stanie zaoszczędzić 😄

Pozdrawiam serdecznie i liczę na wsparcie was jako osoby zajmujące się tymi kwestiami na co dzień!

Może ktoś ma jakieś doświadczenie i obycie wśród tych tabletów?

https://www.x-kom.pl/p/518251-tablet-graficzny-huion-kamvas-pro-16-premium.html

CZY

https://www.x-kom.pl/p/472210-tablet-graficzny-wacom-cintiq-16.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KLICEK napisał:

Tomek, zakladasz konto reklamowe, czy pytasz na serio?

Nie reklamowe poważnie pytam 😉 jestem w tym zielony i proszę o wsparcie a wiem że fora to dobra opcja 😛

Siedziałem na tym aby to opisać w najprostszy sposób 20 minut haha 😄

Pozdrawiam! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sytuacji cena nie jest duzo wyzsza, wzialbym wacoma. Co by nie bylo wacom to marka (czasem jest troche zabawy ze sterownikami) i to jest ogolnie lepszy tablet.  

Chociaz szczerze powiem, ze sam ostatnio myslalem nad hujonem. Wiec zrobilem rozeznanie i popytalem ludzi, ktorzy maja takie tablety i ogolnie sa zachwyceni. Kilka osob wspominalo o delikatnym drganiu kursora podczas przykladania piorka do ekranu, ale ogolnie mowili ze to kwestia przyzwyczajenia i jakos mocno nie przeszkadza w uzytkowniu 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha to powiem szczerze, że nie rozwiałeś jeszcze moich wątpliwości 😛 😄

Też czytałem, że nie posiada opcji Multitouch nie będzie to uprzykrzało pracy?

Jedyne "Polskie" filmiki jakie oglądałem były właśnie z Huionem Kamvas... domyślam się, że chodzi o oszczędzanie dlatego na to się każdy decydował. Lecz praca na nim właśnie wygląda na prawdę obiecująco i do tego ma sporo dodatków w zestawie od razu. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huiony to dobre tablety ale nie jestem pewny czy ten z linku to ostatnia wersja z laminowanym ekranem bo ani tu ani przy wakomie nei ma takeij inforamcji a ja bym jednak preferował z laminowanym 🙂 sam mam xp pena 15,6 i do intuosa nie wracam, zresztą tablet to nie jest u mnie codziennie w użyciu tylko do tekstur czy tam coś szybko porzeźbić 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Destroyer napisał:

Huiony to dobre tablety ale nie jestem pewny czy ten z linku to ostatnia wersja z laminowanym ekranem bo ani tu ani przy wakomie nei ma takeij inforamcji a ja bym jednak preferował z laminowanym 🙂 sam mam xp pena 15,6 i do intuosa nie wracam, zresztą tablet to nie jest u mnie codziennie w użyciu tylko do tekstur czy tam coś szybko porzeźbić 

 

 

Dzięki za odpowiedź! A polecił byś jakiegoś z laminowanym? W czym pomaga taki rodzaj ekranu? Wiem że głupie pytania zadaje ale akurat tego nie wiem 😄

jakis inny huion? Czy cintiq? 

A właśnie może X Pen? Tych nie przeglądałem, wiec nie mam zdania 😄

Edytowane przez trener_tomasz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminowany ekran to taki gdzie nie ma dużej przestrzeni między końcówką piórka a linią wyświetlaną na ekranie paralax 🙂 A co do tabletu to sobie sam wybierz huion, xp pen, wacom wszystko zależy od ceny, wielkości i sterowników, poziomy nacisku, dokładność itd to z grubsza to samo na każdym. tylko nie bierz xp penów czy innych huionów 20+ bo teraz majątylko 1080p a to zdecydowanie za mało przy takich wielkościach, wacom ma 4k ale też kosztuje trochę więcej 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KLICEK napisał:

ja mam companiona i powiem wam tak, wszystko co ma mniejsza przekatna niz 16 cali, nadaje sie do wyrzucenia do smieci. Wiadomo mozna sie klocic, ale te osoby nie maja racji XD

Zgadzam się. Będzie jej za ciasno na takim ekranie.

Wiadomo, ze da się rade. Do wszystkiego można przywyknąć ale ja bym nie poszedł na taki kompromis. Już wole używać zwykłego tabletu razem z dużym monitorem niż męczyć się na takim ekraniku.

A jak duży dziewczyna ma monitor? Bo jak pracuje sobie na 15" lapku to spoko ale jak ma 24 cale albo więcej to się będzie męczyła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michalo napisał:

Zgadzam się. Będzie jej za ciasno na takim ekranie.

Wiadomo, ze da się rade. Do wszystkiego można przywyknąć ale ja bym nie poszedł na taki kompromis. Już wole używać zwykłego tabletu razem z dużym monitorem niż męczyć się na takim ekraniku.

A jak duży dziewczyna ma monitor? Bo jak pracuje sobie na 15" lapku to spoko ale jak ma 24 cale albo więcej to się będzie męczyła.

Ma laptopa Acera 15,6 podrasowanego troszkę i 17.3 MSI GF72 8RE typowo gamingowy z 120 Hz z możliwoscią Matrix Display stacjonarka dopiero w planach więcej pracuje zdalnie obecnie najwięcej dlatego siedzi na laptopach 😉

Czyli Cintiq 16 z przekątną 15,6 uważacie że za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michalo napisał:

Jeśli ma taki sam laptop to myślę, że da sobie spokojnie radę. Komfort jej pracy wyraźnie wzrośnie.

Jednak większy ekran = większa wygoda. Zależy od budżetu.

 

Obstawiałem tak między 2500 - 3500 budżet. Ale chyba zdecyduje się na Cintuq 16 dokupię podstawkę bo w zestawie nie ma i chyba pilot 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trener_tomasz napisał:

Obstawiałem tak między 2500 - 3500 budżet. Ale chyba zdecyduje się na Cintuq 16 dokupię podstawkę bo w zestawie nie ma i chyba pilot 😄

Jak na wacom to fajnie, że piórko dają z zestawie 😋 Kup rękawiczkę też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei przy zwykłym tablecie przeszkadza jak jest za duży, taka M-ka jest w sam raz, jak kiedyś pracowałem chwilę na etacie to szef kupił mi L-kę i trochę niewygodnie mi się pracowało z taką deską na biurku bo ja lubię mieć klawiaturę w zasięgu po jednej i myszkę po drugiej stornie tabletu, za to graficzna 2d która cały czas mazała siedziała na małym bamboo a ja od święta na dużym intuosie, nie ma sprawiedliwości 🙂

Przy tablecie wyświetlaczu to już jest trochę inaczej i pewnie bym szedł a 20cali ale min WQHD ale póki co to tylko wacom ma coś w tych rozdzielczościach ale nie w mojej kategorii cenowej 😛 Poza tym chwytając tablet od święta dużo łatwiej mi się maluje na ekranie niż na zwykłym tablecie co chyba nie powinno nikogo dziwić 😛

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Destroyer napisał:

Mi z kolei przy zwykłym tablecie przeszkadza jak jest za duży, taka M-ka jest w sam raz, jak kiedyś pracowałem chwilę na etacie to szef kupił mi L-kę i trochę niewygodnie mi się pracowało z taką deską na biurku bo ja lubię mieć klawiaturę w zasięgu po jednej i myszkę po drugiej stornie tabletu, za to graficzna 2d która cały czas mazała siedziała na małym bamboo a ja od święta na dużym intuosie, nie ma sprawiedliwości 🙂

Przy tablecie wyświetlaczu to już jest trochę inaczej i pewnie bym szedł a 20cali ale min WQHD ale póki co to tylko wacom ma coś w tych rozdzielczościach ale nie w mojej kategorii cenowej 😛 Poza tym chwytając tablet od święta dużo łatwiej mi się maluje na ekranie niż na zwykłym tablecie co chyba nie powinno nikogo dziwić 😛

Zgadzam się co do zwykłego tabletu. M jest idealna chyba, ze ma się jakiś mega ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to co mowicie. Mam to samo jezeli chodzi o klasyczny tablet 🙂 M'ka jest idealna. Natomiast jezeli chodzi o tablecik z ekranem to tak jak mowie mam companiona i da sie na nim pracowac, ale do wygodnej pracy to troche daleko 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w nowym roku huion będzie puszczał tablety z większą rozdziałką wiec jak będę miał wolne fundusze to pewnie wymienię tablecik na coś większego i będzie sensowniejszy ekran do netflixa gdy nie będę używał tabletu, czyli przez większość czasu 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PGA podobnież tak nieoficjalnie powiedzieli znajomemu jak biadolił że nie ma większej rozdziałki 🙂

W internetach tęż można znaleźć jakieś przecieki ale nic oficjalnego bo może się przesunąć premiera itd Ale to chyba oczywiste że tylko te numerki jeszcze im z grubsza zostały do podbicia bo reszta jest już ok, WQHD by mnie zadowoliło, trzeci screen 4k moja karta ledwo dźwignie przy czymś bardziej wymagającym i już nie będzie miała mocy na rendering czy cokolwiek 🙂 

877646602_Screen17_11.20190000.png.5223395e3c25bc02f33395427af8b0ec.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak wg. mnie.

Pomimo, że nie znam nikogo kto by narzekał na xp-pen lub huion ja bym musiał najpierw je osobiście testować. Wacom jest sprawdzony w boju, wytrzymały.

Mam intousa5 od roku 2012. Tylko piórko mi się rozsypało w zeszłym roku i to jedyne co musiałem dokupić (chyba 400 zł nowe).

Kupując go wiedziałem, że ludzie lecą na inouse 4 latami i nic się nie dizieje. Nie słyszałem jeszcze tego o xp-pen i huion.

 

Z drugiej strony koszt mojego wacoma to niecałe 1500 zł  co daje ok. 200 zł rocznie - moim zdaniem pomimo wytrzymałości, cenowo i tak nie przebije odpowiedników z tych dwóch wymienionych firm. Nawet jak by to był badziew to chyba parę lat wytrzyma, nie?

Choć na to dowodów brak.

Wiem też, że potrafią być problemy ze sterami w różnych apkach. Wacom ma problem. Konkurencja chyba większe

 

Z ekranami mam te same rozkminy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, michalo napisał:

Pytam, bo kiedyś byłem bliski kupienia xppen 16 pro i w polskiej dystrybucji  wychłodziło 700 zł drożej niż z chin. Nie była to oficjalna dystrybucja.
Co prawda oferowali obsługę gwarancyjną i dożywotnią pomoc techniczną.

https://mirapolnext.pl/tablet-graficzny-xp-pen-artist-22r-pro-p-17466.html

Właśnie dostałem email, że pojawił się w sprzedaży 😉 2799 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego 16 cali artist pro, przy 22 brałbym z WQHD, co prawda one chyba mają obsługę 4k ale nie wiem jak będzie wyglądało skalowanie na ekran FHD i jak z dokładnością przy klikaniu w małe ikonki, na 22 chyba nie byłoby tak źle ale przy 16 już niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności