Jump to content
trener_tomasz

Huion Kamvas 16 Premium czy Cintiq 16 - pomoc w wyborze prezentu

Recommended Posts

Rozdzielczość trochę mała jak na 22cale ale pewnie da się przyzwyczaić, sam mam ostatniego 16 xp pena i mogę polecić tę firmę.

• Like 1

To jest tak wg. mnie.

Pomimo, że nie znam nikogo kto by narzekał na xp-pen lub huion ja bym musiał najpierw je osobiście testować. Wacom jest sprawdzony w boju, wytrzymały.

Mam intousa5 od roku 2012. Tylko piórko mi się rozsypało w zeszłym roku i to jedyne co musiałem dokupić (chyba 400 zł nowe).

Kupując go wiedziałem, że ludzie lecą na inouse 4 latami i nic się nie dizieje. Nie słyszałem jeszcze tego o xp-pen i huion.

Z drugiej strony koszt mojego wacoma to niecałe 1500 zł  co daje ok. 200 zł rocznie - moim zdaniem pomimo wytrzymałości, cenowo i tak nie przebije odpowiedników z tych dwóch wymienionych firm. Nawet jak by to był badziew to chyba parę lat wytrzyma, nie?

Choć na to dowodów brak.

Wiem też, że potrafią być problemy ze sterami w różnych apkach. Wacom ma problem. Konkurencja chyba większe

Z ekranami mam te same rozkminy.

W dniu 17.11.2019 o 16:39, Destroyer napisał:

Jak by kogoś interesowało, od Supportu z Polskiej Dystrybucji dostałem informację, że ta wersja będzie dostępna w Polsce w przyszłym tygodniu 😉

Pytam, bo kiedyś byłem bliski kupienia xppen 16 pro i w polskiej dystrybucji  wychłodziło 700 zł drożej niż z chin. Nie była to oficjalna dystrybucja.
Co prawda oferowali obsługę gwarancyjną i dożywotnią pomoc techniczną.

39 minut temu, michalo napisał:

Pytam, bo kiedyś byłem bliski kupienia xppen 16 pro i w polskiej dystrybucji  wychłodziło 700 zł drożej niż z chin. Nie była to oficjalna dystrybucja.
Co prawda oferowali obsługę gwarancyjną i dożywotnią pomoc techniczną.

https://mirapolnext.pl/tablet-graficzny-xp-pen-artist-22r-pro-p-17466.html

Właśnie dostałem email, że pojawił się w sprzedaży 😉 2799 zł

2800 całkiem spoko, pewnie na niemieckim amazonie dałoby się dorwać ze dwie stówki taniej a i tak pewnie wyślą z magazynów z Polski🙂 

• Like 1

Mam tego 16 cali artist pro, przy 22 brałbym z WQHD, co prawda one chyba mają obsługę 4k ale nie wiem jak będzie wyglądało skalowanie na ekran FHD i jak z dokładnością przy klikaniu w małe ikonki, na 22 chyba nie byłoby tak źle ale przy 16 już niekoniecznie.