Jump to content

Klaus od Netflixa - 10/10!


Recommended Posts


Wiem, że Wiedźmin jest w tej chwili na ustach wszystkich, ale o nim zapewne jeszcze sobie coś napiszemy. Chciałbym przypomnieć o innej produkcji Netflixa z polskim akcentem wartej polecenia (szczególnie w okresie świątecznym).

Jeśli dopiero kupiliście abonament Netflixa lub zapomnieliście o takiej produkcji jak Klaus Netflix - warto rzucić na nią okiem!

Przyznam szczerze, że mnie osobiście dopiero teraz udało się nadrobić zaległości bo chciałem to zrobić razem z rodziną i ... piszę ten post spontanicznie, bo tak dobrej animacji nie widziałem już dawno (a jako rodzic jestem dosyć na bieżąco😎). Oczywiście to opinia moja, ale i pozostałej części rodziny, która ze mną to oglądało przy czym córka naprawdę nie odeszła od telewizora tak ją wciągnęła historia (a nie zdarza się to często w warunkach domowych).

Przepiękna animacja, stylizacja, postacie, cały czas jest na czym zawiesić oko.

Zdaje sobie sprawę, że to zasługa większej ilości osób, ale gratulacje Szymon Biernacki oraz Marcin Jakubowski 👏 (Production Designers). Taki nasz polski akcent, ale mnie osobiście również kojarzący się z Max3D.pl bo przez lata (co prawda dawno temu), ale wiele Waszych prac można było oglądać na Max3d.pl). Być może uda nam się Was namówić na AMA? Pogodamy może o tym w Nowym Roku 😉

Szczerze polecam obejrzenie tego filmu i trochę przedwcześniej życzę wszystkim Wesołych Świąt! 🎅

PS. Postaramy się zorganizować AMA z Szymonem i Marcinem w Nowym Roku.
PS2. Jeszcze jako bonus mały making of z produkcji z YT

 


Zobacz cały article

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Też mi się podobał. Co prawda alternatywne historie św.Mikołaja to już osobne uniwersum jest. Ale narracyjnie to fajnie wciągało. Osobiście bardzo lubię takie plastyczne podejście do animacji - w pixaropodobnych 3D animacjach jakoś mam wrażenie sprawy kręcą się w kółko i robi się sztampa(oczywiście coraz bardziej 4K itd...). W zasadzie nie pamiętam poruszającej (wizualnie) animacji od czasu Ratatuja (może mało uważnie śledzę mimo bycia rodzicem). Totalnie zachwycił mnie ostatnio Spiderman Uniwersum. Narzędzia pracujące dla artystów a nie na odwrót (patrz nowy/stary Król Lew)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy