Jump to content
Sign in to follow this  
Myth

Szkicownik: Myth

Recommended Posts

13 godzin temu, ArnoldSzczesliwy napisa艂:

jest potencja艂, dawaj dawaj 馃檪

Dzieki!

Mam pytanie. Wiem 偶e聽w Ps jest taka opcja, 偶eby doda膰 now膮 warstw臋, i tak jakby j膮 z艂膮czy膰 z t膮 pod spodem aby tej pierwotnej nie zepsu膰. M贸g艂by mi kto艣 napisa膰 jak i gdzie to znajd臋?

Porcja 膰wicze艅, i m贸j pierwszy lineart!聽聽Nie ukrywam, 偶e inspiracj膮 by艂y pracki zlegoczlowieka 馃檪聽Tylko 偶e On jest level master a ja raczkuje. Generalnie polecam ogl膮dn膮膰 jego teczke, mega inspiracja.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edited by Myth
  • Like 1

Chodzi ci mo偶e o co艣 takiego?聽
image.png.bf4fa59a0f750edb089a995130157f14.png
Je偶eli tak, to wciskasz lewy alt i lewy przycisk myszki mi臋dzy jedn膮 a drug膮 warstwe

Edited by Piotr Jamroz
  • Thanks 1

11 godzin temu, Piotr Jamroz napisa艂:

Chodzi ci mo偶e o co艣 takiego?聽
image.png.bf4fa59a0f750edb089a995130157f14.png
Je偶eli tak, to wciskasz lewy alt i lewy przycisk myszki mi臋dzy jedn膮 a drug膮 warstwe

Dok艂adnie! Dzi臋ki 馃檪

Troch臋 膰wicze艅 z drawabox. B臋d臋 stara艂 si臋 nie wrzuca膰 tutaj wszystkich, 偶eby a偶 tak nie za艣mieca膰 馃槢

spacer.png

TXmmLlS.jpg

sxI17Jm.jpg

Edited by Myth

Zadanie z ctrl+paint. Og贸lne za艂o偶enie jest takie, 偶eby u偶ywa膰 jak najcie艅szych lini. Troch臋 czasu mi to poch艂on臋艂o, wi臋c wrzucam.

spacer.png

• Like 2

Dayum, masz zaci臋cie 馃檪聽Generalnie jak na moje oko to ca艂kiem nie藕le to wygl膮da, potrzebujesz po prostu wi臋cej praktyki, ale z tym chyba nie b臋dzie problemu patrz膮c po tempie w jakim robisz 膰wiczenia.

Kilka uwag:

- Elipsy fajne, mo偶na troch臋 precyzyjniej, jedn膮 lini膮 zamiast kilkoma "szukaj膮cymi".

- Nie jestem pewien czy zwierz臋ta s膮 Ci teraz jako艣 super potrzebne. To trudny temat i tak jak przy cz艂owieku wiedza o anatomii potrafi by膰 r贸wnie wa偶na co umiej臋tno艣膰 rysowania. P贸ki co skupi艂bym si臋 na rysowaniu jako takim (czyli generalnie bry艂y +聽martwe natury + ludzie)聽raczej ni偶 rysowaniu czego艣 konkretnego.

- Porysuj mo偶e takie martwe natury, pomo偶e Ci to ogarn膮膰 perspektyw臋 i walor jednocze艣nie. Radzi艂bym z natury rysowa膰 偶eby zmusi膰 m贸zg do widzenia tych wszystkich subtelno艣ci. (tu jakie艣聽moje聽starocie):spacer.png

spacer.png

18953525_1330919540337483_43583871556807

spacer.png

Swoj膮 drog膮, je艣li chodzi o uczenie si臋 ze zdj臋膰:聽aparat zmienia perspektyw臋 zale偶nie od d艂ugo艣ci ogniskowej, zmienia walor zale偶nie od czasu na艣wietlania itd., a聽potem jeszcze ustawienia monitora i tak pozmieniaj膮 kolory i walor. Wyguglaj sobie dowolny obraz olejny a zobaczysz, 偶e na ka偶dym zdj臋ciu ma inne kolory.聽聽Natura to natura, widzisz tak, jak widz膮 oczy, a nie jak widzi obiektyw i potem wy艣wietla monitor. Zdj臋cia maj膮 swoje zastosowanie i s膮 super przydatne, ale nie jak chcesz si臋 nauczy膰 podstaw.

Wrzuca艂bym te偶 raczej rzeczy, z kt贸rymi masz konkretny problem albo jeste艣 z nich bardzo dumny (wtedy problemy si臋 znajdzie:P) Do takich czysto ilo艣ciowych 膰wicze艅 typu 500 elips albo 100 jab艂ek ci臋偶ko si臋 odnie艣膰. Generalnie zajebi艣cie, 偶e robisz takie 膰wiczenia, koniecznie je r贸b, po prostu 艂atwiej b臋dzie o konstruktywn膮 krytyk臋 jak b臋d膮 wi臋ksze konkrety 馃檪

Edited by SebastianSz
  • Like 1
  • Thanks 1

Sebastian, dzi臋ki :)聽

Co do elips, to ten facet z drawabox聽 w swojej lekcji m贸wi艂, i pisa艂 偶eby robi膰 je na dwa max 3 ruchy, a na raz nawet mowil ze to b艂膮d. Wiec staralem si臋 to tak wykona膰 jak on m贸wi艂. Facet wydaje si臋 rygorystyczny. Oczywiscie poza kursem mog臋 spr贸bowa膰 tak jak radzisz :)

3 godziny temu, SebastianSz napisa艂:

Nie jestem pewien czy zwierz臋ta s膮 Ci teraz jako艣 super potrzebne. To trudny temat i tak jak przy cz艂owieku wiedza o anatomii potrafi by膰 r贸wnie wa偶na co umiej臋tno艣膰 rysowania. P贸ki co skupi艂bym si臋 na rysowaniu jako takim (czyli generalnie bry艂y +聽martwe natury + ludzie)聽raczej ni偶 rysowaniu czego艣 konkretnego.

Co do tego strusia... :)聽 machnalem go w ramach odpoczynku, tak na rozluznienie. Oczywi艣cie zgadzam si臋, ze potrzebuje machac wi臋cej martwej, wiec postaram si臋 偶eby moje nast臋pne wrzuty to byly martwe.

聽 Generalnie mam taki problem, ze nie do ko艅ca wiem jak budowa膰 taki rysunek. Twoj kwiatek w doniczce, to jest to do czego d膮偶e, ale nie mam poj臋cia jak powinienem taka martwa rysowa膰, jak wyrysowac poprawnie te wszystkie pola. Oczywi艣cie b臋d臋 si臋 starac, jak juz wspomnialem u gory.

3 godziny temu, SebastianSz napisa艂:

Wrzuca艂bym te偶 raczej rzeczy, z kt贸rymi masz konkretny problem albo jeste艣 z nich bardzo dumny (wtedy problemy si臋 znajdzie:P) Do takich czysto ilo艣ciowych 膰wicze艅 typu 500 elips albo 100 jab艂ek ci臋偶ko si臋 odnie艣膰. Generalnie zajebi艣cie, 偶e robisz takie 膰wiczenia, koniecznie je r贸b, po prostu 艂atwiej b臋dzie o konstruktywn膮 krytyk臋 jak b臋d膮 wi臋ksze konkrety 馃檪

Prawda troch臋 po spamilem :) Przyznaje si臋 bez bicia, ze chce pokaza膰 ze mi zalezy, i potrzebuje waszej pomocy, bo jestem lekko zagubiony. Bardzo chce si臋 uczy膰 w poprawny sposob. Drawabox wydaje si臋 obiecujace, i my艣la艂em jeszcze o kolejnych kursach ctrl+paint: digital painting starter kit. Ale nie skonczylem jeszcze tych co mam. Fajnie by by艂o gdyby by艂y jako艣 opisane od poziomu zero w gore :)聽

jeszcze raz dzi臋ki, dam z siebie wszystko aby wprowadzi膰 to o czym pisales, i b臋dzie juz mniej tutaj takich 膰wicze艅 jak te elipsy 馃槈 co oczywi艣cie nie znaczy, ze przestane je robi膰.聽

I jeszcze male pytanie. Czy te wk艂ady co s膮 do艂膮czone do tabletu graficznego, jako艣 si臋 kurcz膮 czy cos i wtedy si臋 je wymienia, czy mo偶e nagle przestaj膮 pisac? Moze g艂upie pytanie, ale si臋 nie znam wiec pytam :)

To, co jest na drawabox i w tych z ctrl+paint, o ile dobrze je pami臋tam, to s膮 podstawy, kt贸re i tak zajm膮 minimum par臋/par臋na艣cie miesi臋cy, 偶eby w miar臋 sensownie to ogarn膮膰. Polecam Ci kurs perspektywy Erika Olsona, kt贸ry jest na New Masters Academy - to jest chyba najbardziej wyczerpuj膮ca seria wyk艂ad贸w o perspektywie, wszystkie poj臋cia, od najprostszych koncept贸w. To jest wprawdzie kilkadziesi膮t godzin (jak ja robi艂em to to by艂o chyba ko艂o 50h ale widzia艂em, 偶e dosz艂o kilka nowych rzeczy), ale je艣li b臋dziesz robi艂 krok po kroku i sam rysowa艂 to co on, to naprawd臋 si臋 tego nauczysz. Tylko, 偶eby wyci膮gn膮膰 z niego najwi臋cej to najpierw obejrzyj wyk艂ad, potem postaraj si臋 z pami臋ci narysowa膰, 偶eby zobaczy膰 gdzie si臋 gubisz i przestajesz rozumie膰 i wtedy zerka膰 jeszcze raz na wyk艂ad. To to zajmie Ci na pewno tygodnie je艣li nie miesi膮ce 馃檪

Co do wk艂ad贸w - kup sobie foli臋聽ochronn膮 na tablet je艣li takiej nie ma bo sobie zarysujesz (m贸wi臋, niestety, z do艣wiadczenia...) jak si臋 zaostrzy taka ko艅c贸wka. One si臋 艣cieraj膮 ale raczej powoli i nie przejmowa艂bym si臋 tym. Pilnuj tylko czy nie robi si臋 z tego taka ig艂a i je艣li tak to wymie艅, ale to pewnie raz na kilka miesi臋cy max. To oczywi艣cie zale偶y od tego ile pracujesz i jaki tablet i wk艂ady masz.

• Thanks 1