Jump to content
Destroyer

Topogun 3 sneak peek

Recommended Posts

Po 8 latach wygląda na to że pojawi się nowa wersja topoguna, kto by pomyślał 🙂

image.png.d838b333126efa5167aef2d001e27053.png

• Like 4

Dla ludzi którzy tylko w Maya robią i muszą coś zretopować to taki soft to wielka pomoc 🙂 Wiele lat temu sam na nim coś nawet zretopowałem, ale to było dawno dawno. Wygląda... nowocześnie! 

retopo w majce to chyba tylko dla wytrwalych 😄 i nie chodzi o toole tylko o wydajnosc. 

Sprawnie się Retopuje w MODO. Od lat na nim robię takie taśmowe roboty aczkolwiek ta pobudka Topoguna mnie zainteresowała. Może urodzi się coś więcej z tego softu. 

Wygląda bardzo fajnie. 
Szkoda, że taki Topogun czy inny soft do retopo czy mapowania nie jest dostępny jako plugin do kombajnów jak Maya czy Max. Lenistwo jednak zwycięża i po prostu nie chce mi się bawić w instalacje kolejnego softu i import/export obiektu.  
Patch tool wygląda zacnie....kurde Autodesk mógłby coś takiego zrobić do Mayi 😄

Posted (edited)

No 🙂 Patch tool bardzo fajnie wygląda.  Może bym kupił go gdybym nie miał już MODO. Druga sprawa  nie pamiętam kiedy ostatni raz retopowałem głowę od zera. Zazwyczaj wciągam poprawne siatki ZWrapem a potem coś tam tuninguję poprawię lekko, część z rzeczy z pół amutomatu ZBrush, parę poprawek i gotowe. 

Jednakże! Jestem żywo zainteresowany, bo program ożył i ruszył z katakumb, może jeszcze nie jedną rzeczą zaskoczyć. 

@nielot007 ale program jest lekki dla portfela (100$) i działa na bardzo dużych polycountach. Jak mam sobie wyobrazić to w kombajnie Autodeski to mi się kręci w żołądku 🤣

Edited by gryzon

Ale mapowania UV nie da rady zrobić w tym sofcie?

On 4/2/2020 at 1:46 AM, nielot007 said:

Autodesk mógłby coś takiego zrobić do Mayi

To już blender z dodatkami ma lepsze narzędzia do retopo niż maja tyle, że wydajność chyba jeszcze gorszą, topogun już 10 lat temu mógł przetrawić bardzo dużą ilość poly. A w majce dali najbardziej podstawowe narzędzia i jak zwykle koniec tego dobrego dalej radźcie sobie sami 😕

• Haha 1

Dobra ktoś wie kiedy to cudo wychodzi? Narazie korzystam z topologika do maxa i jest w miarę okej, ale przydało by się coś lepszego, a to zapowiada się miód malina. 🙂

Zapiszcie się któryś na tą betę i czekam na sprawozdanie! 🙂 U mnie brak czasu teraz. 😞