Jump to content

Recommended Posts

Godzinę temu, Nezumi napisał:

Kozacko wyglada! Tez dodalem, a co, nie bede gorszy 😉 Powodzenia!

Dzięki i super, że dodałeś! 🙂

45 minut temu, Papa Pio napisał:

Robicie tą grę w dwie osoby?!... Ło cie Florek... niesamowite... 

Samą grę tak, na razie robimy w 2 osoby. Czyli ja robię całą oprawę graficzną UI, Modele 3d, tekstury itd. a znajomy robi część programistyczną. 

• 4 weeks later...

Aż musiałem się zarejestrować na tej stronie 😄 Jestem fanem gier rts o tematyce starożytnej Grecji (Sparta i te sprawy) i mega się ucieszyłem na wieść że ktoś w końcu podjął się zrobienia strategi o jej tematyce - w zasadzie biore wszystko (każdą gre) co związane ze starożytną Spartą 😄 Wiem że bylo pare gier o starożytnej Grecji ale są już przestarzałe jak np Zeus, jedyne co mnie na dzień dzisiejszy satysfakcjonuje to Total War Rome 2.

Marzyłem o tym żeby przenieśli serie Twierdza do starożytności ale sie chyba nie doczekam 😕 Na szczęście przybyliście z odsieczą 😄 Mam pare pytań:

- gra kładzie nacisk bardziej na ekonomie, budowanie czy na walke, militaria?

- jak z fabułą?

- będą jakieś frakcje do wyboru? Ateny, Sparta? Może Persowie sie pokażą?

- jakie będą dostępne jednostki?

- kiedy premiera?

Gra wygląda wybornie na ss 😄 Mam nadzieje że mój komp to uciągnie 😄 I oczywiście dodane do listy życzeń 😄 Pozdrawiam ;d

• Gra kładzie nacisk na wszystkie te aspekty. To jest city builder z rozbudowaną ekonomią (handel itd.), z walką (na lądzie i na morzu), oraz z modularnym systemem fortyfikacji. Nie kładziemy nacisku na fabułę, wolimy się skupić na ciekawym i dopracowanym gameplay-u. Jest nas niestety tylko dwie osoby, jeżeli chodzi o samo tworzenie gry w silniku gry, więc fabuła z dialogami by była za bardzo obciążająca dla nas. Kampania będzie, ale w innym wydaniu niż inne gry 😉 - na razie nie za bardzo mogę mówić o tym. 
  • Co do frakcji, przeciwnikiem na pewno będą Persowie (oraz inne polis), gracz na pewno będzie miał wybór "kim" chce grać, nie wiemy w jakiej to formie będzie, ale będzie na pewno różnorodność.
  • Co do jednostek, na pewno będzie większość klasycznych jednostek z tamtego okresu - nie będziemy tu wymyślać. 🙂 Nie będzie mitologicznych stworów - na razie. 🙂
  • Premiera - wtedy kiedy będziemy zadowoleni z gry. 
  • Co do wymagań sprzętowych, na pewno będziemy testować grę też na słabszych komputerach. 😉
  • Like 1