Jump to content

Kontynuowanie nauki blendera.

Recommended Posts

Witajcie, od jakiegoś czasu zajmuję się blenderem. Chciałbym nauczyć się czegoś więcej niż proste modele z podstawowych brył, ale nie wiem czego powinienem się dalej uczyć.
Niektóre rzeczy wydają mi się zbyt łatwe i ich nie modeluję, inne zbyt trudne i szybko porzucam projekt.

Oto moje portfolio: https://www.artstation.com/watus1992r
(prace w portfolio od najstarszej do najnowszej)

Czy na podstawie tego portfolio możecie mi doradzić aby rozwijać swoje umiejętności?
Potrafię modelować budynki, ale też nie wszystkie, nie potrafię wymodelować człowieka, samochodu.

Możecie mi doradzić coś co by zwiększyło moje umiejętności modelowania?
Może jakiś obiekt, miejsce, rzecz, scena. Może jakieś dobre tutoriale powinienem przejrzeć?

Może nie jestem najlepszym przykładem i doradcą, ale generalnie umiejętności zdobyte na modelowaniu nawet prostszych rzeczy przydadzą Ci się w tych bardziej skomplikowanych.
Sam swoją naukę zacząłem od tworzenia dość prostych wizualizacji produktowych (w ramach nauki obsługi programu, prostych materiałów i renderu) tak jak ta:
122141029_Produkt2.png.31e3559c296b1534f1616e9ac1e47856.png
Później składałem te proste obiekty pod wizualizacje architektoniczne (w celu nauki oświetlenia i składania wszystkiego do kupy, żeby jako tako wyglądało) :
Bar3-1.png.797344beeb3906b389d1298412c4fc10.png

Teraz nieco porzuciłem temat wizek bo dużo bardziej mnie ciągnie do tworzenia ilustracji, a Blender jest mega w tym pomocny- tyle, że nie muszę aż tak bardzo dziergać modeli, zastanawiać się nad siatką, liczbą polygonów i błędami bo ostatecznie i tak wszystko mogę podmalować, a nie będę ich wykorzystywał np. w grach.
Więc pytanie główne- co Tobie w duszy gra? Co właściwie chcesz robić?

Edited by RaVirr
zapomniałem o kilku słowach, przepraszam
  • Like 2

Co chcę robić... Myślę że bardziej grafikę do gier niż wizualizacje/ilustracje.

Myślisz że szukanie obiektów w starszych grach i odwzorowanie je po swojemu to dobry pomysł?

Edited by watus1992r
1 godzinę temu, watus1992r napisał:

Co chcę robić... Myślę że bardziej grafikę do gier niż wizualizacje/ilustracje.

Myślisz że szukanie obiektów w starszych grach i odwzorowanie je po swojemu to dobry pomysł?

Od razu mówię, że się nie znam, ale modele nieorganiczne wychodzą Ci fajnie. Jak chcesz iść w stronę grafiki do gier, to spróbuj zrobić jakieś low poly. Może na początek jakieś beczki, skrzynie, narzędzia, bronie? Zobacz jak sobie poradzisz z ograniczonym budżetem poly. Możesz nawet spróbować zrobić coś bardzo oldschoolowego typu max kilkaset poly. Jak masz problem z organiką, to może warto spróbować zrobić np. szczura/ptaka < 100 poly jako ćwiczenie?