Jump to content

Recommended Posts

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

heheszki  

https://www.anandtech.com/show/16057/nvidia-announces-the-geforce-rtx-30-series-ampere-for-gaming-starting-with-rtx-3080-rtx-3090?utm_source=notification&fbclid=IwAR297tJyT51JRbNoAi3yiZ6iGEMV8h8C4

ja i moj PC

Posted Images

• 3 weeks later...

Jakoś nie idzie im z produkcją nowych RTX'ów. Zaczynam się zastanawiać, czy nie upolować 2070 super w jakiejś promce i nie czekać na 3060. I tak celuje w okolice 2 tys a widzę, że już zaczynają się pojawiać w tych okolicach. 

3070 mają mieć większą dostępność no ale z drugiej strony mniejszej już nie mogą mieć bo producenci musieli by od ludzi którzy ich nie mają je wyciągać żeby dostępność była jeszcze mniejsza 🙂 

• Haha 2
  • 2 weeks later...

Jak nie było kart tak nie ma, amaozny anulują zamówienia po miesiącu czekania a chińskie sklepy udają że sprzedali więcej niz10 sztuk 🙂

https://www.thefpsreview.com/2020/10/24/chinese-retailer-reportedly-faking-sales-numbers-to-hide-geforce-rtx-3080-supply-issues/

Widziałem kilak 3080 dostępnych ale nie w cenie 3500 a 5500 także tego trochę się nie opłaca, kto posprzedawał swoje 2080ti za 2-3k żeby od razu kupić 3080 to teraz na inegrze może uczyć się grać w sapera 🙂 

Dostępność nowych kart amd też ma być ograniczona, god damned papierowe premiery powinni ich wszystkich za to karać 

https://www.tomsguide.com/news/amb-big-navi-stock-problems-asus-says-youll-have-to-be-fast

• Like 2

Niedobrze... właśnie w ramach prezentu urodzinowego kupiłem sobie monitor 4k i obawiam się, że mój 1060 może nie dać rady go obsłużyć w Cyberpunku 🙂 Ale podobno 3060ti ma być więcej w grudniu, to nie tracę nadziei 😉 

Wychodzi na to, że AMD namieszało im w planach. Bo nic innego do głowy mi nie przychodzi, choć teraz jeśli faktycznie coś takiego wypuszczą, to faktycznie jest bez sensu. Inna sprawa, że teraz to chyba głównie papierowe premiery nas czekają. Gdzieś słyszałem, że nowe karty od AMD są fenomenalne do kopania, więc jeśli to prawda, to pewnie też ich za prędko nie ujżymy 😉 

• 2 weeks later...

NVIDIA expects a few more months of supply constraints of GeForce RTX 30

https://videocardz.com/newz/nvidia-it-may-take-a-few-more-months-for-geforce-rtx-30-supply-to-catch-up-with-demand

"The demand for GeForce RTX 30 series is still a lot higher than NVIDIA anticipated"

No tak zrobili kartę dwa razy szybszą od 2080ti za 70% jej ceny, rzucili 16 sztuk na cały świat i " nie przewidzieli" że zapotrzebowanie będzie większe. Od samego początku było to Scarcity by Design i jak już będzie w regularnej sprzedaży i dostępności to ceny też pewnie nie będą takie jak w zapowiedziach. Zresztą przy poprzedniej serii też na zapowiedziach ceny miał być niższe. No nic trzeba poczekać kilka miesięcy aż sytuacja się rozwinie 😕  

• Haha 1

no a najlepsze jest to ze Amd naprawde zaskoczylo nowymi kartami i imo caly ten wysilek Nvidi jak krew w piach 🙂  Ja skipne wersje 30xx i poczekam do wersji 40xx tylko dlatego, bo Amd przegrywa tylko brakiem techu (dlss2.0) we wszystkim innym jest wygrywanko 😉 takze zobaczymy co przyniesie 2021 😉 

• Like 1

Hmm a jak się sprawują karty AMD w softach graficznych? Photoshop, Substance Painter? Pytam z ciekawości, bo od dawna jadę na kartach od nvidii. Wydaje mi się, że ludzie narzekali na amd? Czy śmiało można zmieniać i różnicy nie ma? (oczywiście jak będzie normalna dostępność, bo na razie to chyba to samo co z serią 3000).

Ja bym AMD wsparł tylko dlatego żeby od nvidi nie kupować tak jak wcześniej wykosztowałem się na threadrippera zamiast kolejnego procka intela które zmieniałem co kilka lat z 15 lat ciągiem. nvidia potrzebuje kopa bo za bardzo urosła i się kokosi 🙂 ale z drugiej strony ciągle za dużo softu jest oparte o cuda czy optixy ale powoli idzie na openCL więc póki co ja nie mam wielkiego wyboru 

• Like 1
55 minut temu, Destroyer napisał:

Ja bym AMD wsparł tylko dlatego żeby od nvidi nie kupować tak jak wcześniej wykosztowałem się na threadrippera zamiast kolejnego procka intela które zmieniałem co kilka lat z 15 lat ciągiem. nvidia potrzebuje kopa bo za bardzo urosła i się kokosi 🙂 ale z drugiej strony ciągle za dużo softu jest oparte o cuda czy optixy ale powoli idzie na openCL więc póki co ja nie mam wielkiego wyboru 

no wlasnie ja nie uwazam ze nvidia sie kokosi. Zoba co robi intel, a co nvidia wydaje karty o 60% mocniejsze niz rok wczesniej imo elegancki progres. 

Ale tak, nie zaryzykowalbym poki co kart ati/amd do pracy. Nie ufam sterownikom, kiedys mialem ich karte i zalowalem 😉 ale konkurencja mocna musi byc.

48 minut temu, KLICEK napisał:

Nie ufam sterownikom, kiedys mialem ich karte i zalowalem 😉 ale konkurencja mocna musi byc.

No właśnie, z tego co kojarzę to z ostatnią serią były ostre cyrki jeśli chodzi o sterowniki. I ogólnie jak widzę komentarze, to ludzie narzekają na stery od AMD.

Tak wydajność mocno wzrosła ale ceny też skoczyły kolosalnie i teraz jak lekko "spadły" to nagle ludzie chcą ich na rękach nosić 🙂 pamiętam jak 970 reklamowali jako kart z zawrotnymi 4gb azostali przyłapani że to jednak tylko 3,5 albo te chyba szkolenie handlowców czy partnerów które kilka lat temu wypłynęło gdzie tak pogardliwie śmiano się z ludzi i uczono jak wyciskać z nich jak najwięcej pieniędzy i jakie są plany na przyszłość żeby trend ciągłego podnoszenia cen działał. Już nie pamiętam zupełnie co to dokładnie było i ile lat temu ale zapamiętałem to bo trochę się zagotowałem jak na to patrzyłem 🙂 Także pomników im bym nie stawiał a mocna konkurencja ze strony amd, bo na inetla chyba nikt rozsądny nie liczy :), jak najbardziej się przyda 

• Like 1