Jump to content

Max3D.pl 2020 - Reanimacja 2.0


Recommended Posts

Zacznę od małego podsumowania. Można powiedzieć, że rok temu wskrzesiliśmy Max3D.pl do życia na nowo. Zakupiliśmy nowy  silnik, kupiliśmy skórkę (błąd), coś tam staraliśmy się jeszcze pozmieniać. Kilka rzeczy nam się udało, ale też kilka rzeczy nie ma co owijać w bawełnę - nie udało się. I więcej było tych drugich. Troszkę byliśmy ograniczeni przez zasoby, które mamy jak i brak pewnym modyfikacji systemu. Wszystkie te wady wymieniliście w osobnym wątku na forum jakiś czas temu.

Podjęliśmy z @KLICEK rękawicę po raz drugi. Nareszcie coś więcej mogę na ten temat napisać - jakie są nasze plany, co udało się poprawić. Zacznę może od tego co widać.

 

Nowy wygląd (jasna i ciemna skórka)

Odchudziliśmy serwis, usunęliśmy skórkę którą zakupiliśmy jakiś czas temu. Skorzystaliśmy z nowej skórki IPS, która zmodyfikowaliśmy. Różnica? W szybkości jest niesamowita! Ale też naprawdę uprościliśmy stronę główną i na razie będziemy się trzymać tego kierunku.

Stawiamy na ten moment na kilka rzeczy:

 • Galeria (grafiki) i W.I.P-y - czekamy i liczymy na Was. W dalszej części rozwinę temat mocniej
   
 • Newsy - no cóż, niestety sam osobiście nie mam czasu na pisanie newsów "technologicznych" codziennie, być może za jakiś czas znajdziemy kogoś kto nam w tym pomoże. Na dzień dzisiejszy stawiamy na treści własne - promocję waszych rzeczy. Skupimy się na informacjach związanych naszym polskim podwórkiem (aczkolwiek na pewno będą też wyjątki od tego). Dzisiaj myślę, że nie ma sensu przepisywać newsów z zachodnich serwisów, bo zapewne jak tylko pojawi się wersja jakiegoś softu - przeczytanie o tym na Facebooku lub w zachodniej prasie (co nie zmienia faktu, że fajnie czasami o czymś takim podyskutować - newsy społeczności zostają i te połączone z forum sprawdzają się dobrze).
  Tutaj mały apel - jeśli zrobiliście coś fajnego, czy to sami, po godzinach, czy to firmowo, chcecie się podzielić making ofem, animacją - śmiało. Zakładajcie wątki, piszcie wiadomości. 
  Tutaj małe przykłady jak to może działać: Statek Piracki - Cinematic, Podcasty z polskimi artystami
   
 • Praca - chcemy rozwinąć ten dział mocniej. Na razie będziemy zachęcać firmy do zamieszczania ogłoszeń. Tutaj osobiście wiem od wielu osób, że Max3D.pl pomógł wielu osobom w zatrudnieniu, zdobyciu pierwszej pracy. Być może w przyszłości uda nam się dodatkowo ten temat zmonetyzować. 
   
 • Forum - dyskusje. No cóż. Nie ukrywam, że o te coraz trudniej i zdajemy sobie sprawę, że forum schodzi na dalszy plan. Zostało ono mocno uproszczone, większość działów zniknęła. Natomiast główne działy zostają. Tutaj bez wątpienia najaktywniejszym działem jest Hardware oraz Dyskusje ogólne. Te kilka działów pozostaje do Waszej dyspozycji, silnik naprawdę do tego jest świetny, ale tak jak napisałem. Wiemy jak jest 🙂

 

Galeria - albumy, profile i W.I.P

Tutaj zmieniło się najwięcej. Wysłuchaliśmy Was i poprawiliśmy błędy z którymi wystartowaliśmy w 2019 roku. Wiem, że przy poprzedniej wersji było sporo zamieszania.

Jak to teraz działa i co się zmieniło

Zachęcamy Was do wrzucania prac do tzw. albumów (galerii). W 2019 roku gdy uruchomiliśmy galerię wprowadziliśmy osobne kategorie, można było wrzucać prace pojedynczo lub w albumach (no i te rzeczy było zupełnie różne od siebie). Sam widok galerii był też wtedy problematyczny, wy nie wiedzieliście co i jak wrzucać. Okazało się też, że przez wrzucenie czegoś do galerii najczęściej mieliście na myśli wrzucenie kilku ujęć jednego tematu, pracy (album). 

Był też problem z nawigacją - rozwiązany 🔥

Galeria znajduje się pod adresem: https://max3d.pl/galeria/

galeria-wyglad-2020.jpg.4ae3630a6813266f74835780ff910467.jpg

Jest to taka "ściana", wyświetlająca ostatnio wrzucone albumy. I nie jest jak ostatnio, jeśli wrzuciliście album np. z pięcioma pracami - na tej stronie zobaczycie pierwszą pracę, po kliknięciu jednak można przeglądać wszystkie 5 prac nawigując po galerii strzałkami. 

A więc w tej chwili nawet jeśli chcecie wrzucić jedną pracę - tworzycie dla niej osobny album. Dzięki temu jest to później uporządkowane, nam łatwiej promować takie rzeczy no i dostajecie nowy wygląd profili.

Profile

Wrzucając prace w albumach dodatkowo tworzycie swój nowy profil na Max3D.pl, który może wyglądać tak


profil-light.png.c6e47f9f9560500b01d413b4ad92bd0d.png

Lub tak:

profil-dark.png.0a93eeb168cdf586adb972ce386a24b9.png

 

Dział W.I.P - czyli Teczki 2D/3D, prace nieukończone, speedy...

Nie rezygnujemy z teczek. Te nadal są również promowane na stronie głównej, wątki z teczkami dostały nowe statystki po prawej, łatwiej nawigować po grafikach wrzuconych do nich. 

Nadal cieszą się popularnością i wiele osób z nich korzysta. Niech tak zostanie. A więc w serwisie macie dwie możliwości zamieszczania swoich prac. Albumy i teczki. Zachęcamy do wrzucania do albumów ukończonych prac, a w teczkach eksperymentowania, dyskutowania. 

 

Inne zmiany

Zachęcamy do przeklikania sobie ustawień profilu, serwisu, obserwowania twórców, których prace Wam się podobają.

 

Wyzwania

Wiemy, że nadal nie jest idealnie, ale w porównaniu z wersją z 2019 - różnica jest olbrzymia i mam nadzieję, że to odczujecie. Największym wyzwaniem będzie odzyskanie części ruchu, który mieliśmy kiedyś oraz monetyzacja.

Monetyzacja

Na ten moment wyświetlamy reklamy Google i zachęcamy do odblokowania AdBlocka dla Max3D.pl. Reklamy nie będą Wam przeszkadzać. Nie ukrywamy jednak, że dzisiaj z tych reklam nie da się nawet opłacić serwera. 

Mamy nadzieję jednak na znalezienie innych modeli zdobycia środków na rozwój (liczymy na zdobycie partnerów). Przeszły nam przez myśl opcje wyłączenia reklam za drobną opłatę, ale to na razie odkładamy na przyszłość i liczymy na odzyskanie pewnej części ruchu. Liczymy tak jak pisałem też wcześniej na dział z pracą.

Czekamy na Waszą aktywność!

Ojciec prowadzący od roku 1999 🙂

 


Zobacz cały news

 • Like 1
 • Thanks 6
Link to post
Share on other sites

Cieszy mnie Twoje zdanie @Loozack Sporo feedbacku dałeś i teraz "prawie" to działa tak jak pisałeś. Nie ma pojedynczych prac, są albumy, natomiast galeria wyświetla zdjęci z albumu, klikając masz więcej .. no i możesz strzałkami przeglądać galerię w nieskończoność! 🙂

Za to uproszczenie zapłaciliśmy, to modyfikacja robiona głównie dla nas, stąd jeszcze kilka styli się nie zgadza. 

No i jak profile wyglądają. 

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Teraz to jest profeska. Śliczne to forum 🙂

 

 

Godzinę temu, adek napisał:

Newsy - no cóż, niestety sam osobiście nie mam czasu na pisanie newsów "technologicznych" codziennie, być może za jakiś czas znajdziemy kogoś kto nam w tym pomoże. Na dzień dzisiejszy stawiamy na treści własne - promocję waszych rzeczy. Skupimy się na informacjach związanych naszym polskim podwórkiem (aczkolwiek na pewno będą też wyjątki od tego). Dzisiaj myślę, że nie ma sensu przepisywać newsów z zachodnich serwisów, bo zapewne jak tylko pojawi się wersja jakiegoś softu - przeczytanie o tym na Facebooku lub w zachodniej prasie (co nie zmienia faktu, że fajnie czasami o czymś takim podyskutować - newsy społeczności zostają i te połączone z forum sprawdzają się dobrze).
Tutaj mały apel - jeśli zrobiliście coś fajnego, czy to sami, po godzinach, czy to firmowo, chcecie się podzielić making ofem, animacją - śmiało. Zakładajcie wątki, piszcie wiadomości. 
Tutaj małe przykłady jak to może działać: Statek Piracki - Cinematic, Podcasty z polskimi artystami

Chodzi tutaj o dział NEWS na górnym pasku czy o dział w forum Aktualności?

Bo z tekstu jakby wynika ten pierwszy, ale w tym pierwszym nie można zakładać samemu watka. Czyli jakbyśmy chcieli się czymś pochwalić to jak dokładnie można to zrobić?

 • Like 1
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Newsy

Tutaj jest sprytny mechanizm.

Newsy w menu to newsy redakcji. One też dodają się do "Aktualności" na forum. I komentarze są wspólne. Wchodząc na forum nie przegapisz komentarza.

Natomiast jeśli użytkownik doda coś w tym dziale - ląduje w sekcji na stronie głównej "Newsy społeczność".

Możesz więc to robić, nawet zachęcam 🙂

 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Powinno się dac, ale może chodzi o posty w archiwum. Niektóre podfora zamknęliśmy bo pojawiali się specjaliści od pozycjonowania za 5 groszy (tacy potrafiący odkopać wątki 5 lat+). 

Link to post
Share on other sites

Rzadko się tu udzielam ale nie wyobrażam sobie dnia bez wchodzenia na maxa. Wielkie dzięki za to że poświęcacie swój czas i kasę żeby forum dalej żyło. Co do finansowania, może po prostu trzeba raz do roku zrobić dobrowolną zbiórkę, wzorem Wikipedii?

 • Like 2
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, jamnique napisał:

Rzadko się tu udzielam ale nie wyobrażam sobie dnia bez wchodzenia na maxa. Wielkie dzięki za to że poświęcacie swój czas i kasę żeby forum dalej żyło. Co do finansowania, może po prostu trzeba raz do roku zrobić dobrowolną zbiórkę, wzorem Wikipedii?

To jest zupełna ostateczność. Nie jestem fanem takich pomysłów. Dlatego jednym z pomysłów jest np. coś ala subskrypcja za dodatkowe funkcje + brak reklam na poziomie 5-10zł/miesiąc. Ale dopóki ruch nie wzrośnie cieżko w ogóle to planować. Inna sprawa, że wprowadzenie tego to też jest pewien koszt na który trzeba zarobić + rozliczanie tego jak sprawdzałem to jakaś masakra.

Po prostu może uda się znaleźć partnera. Możliwości jest kilka. Serwisy z reklam ala AdSense nie mają już racji bytu. To narazie stawiam na drugim miejscu, na razie czekam na powrót pewnej grupy ludzi i wzrost ruchu. Jeśli to będzie - będzie łatwiej.

Czekamy na prace w galerii. Ogólnie 2 newsy w związku z polskimi produkcjami już mam. Więc jest do przodu. 

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
On 10/13/2020 at 9:51 PM, adek said:

Dzisiaj myślę, że nie ma sensu przepisywać newsów z zachodnich serwisów, bo zapewne jak tylko pojawi się wersja jakiegoś softu - przeczytanie o tym na Facebooku lub w zachodniej prasie (co nie zmienia faktu, że fajnie czasami o czymś takim podyskutować - newsy społeczności zostają i te połączone z forum sprawdzają się dobrze).

 

Newsy odnośnie nowych wersji muszę być - wojny software'owe to sens istnienia for internetowych i bez nich to już nie to samo.

 

A poza tym nowa szata forum o wiele lepsza niż poprzednia. Mam na myśli przede wszystkim wygląd (jasna skórka, od razu się przyzwyczaiłem) i wydajność, która jest zauważalnie większa. Obrazki ładują się błyskawicznie co jest największym plusem.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

@dm_: Dzięki! No czasu na takie zwykłe newsy brak chociaż przy wydaniach takich dużych - może będzie okazja faktycznie i coś się pojawi. Chodzi o to, że kiedyś było tak, że tych newsów było sporo. Teraz myślę, że będzie kilka tygodniowo (ale też zależy od tego co się dzieje, co nam ktoś przyśle itp).

Mnie również szata jasna się podoba, ale teraz (wieczorem) używam ciemnej - jest do wyboru.

1 minutę temu, EthicallyChallenged napisał:

Wszystko wygląda świetnie. W szczególności dziękuję za ciemną skórkę, bo na jasną bym nie dał rady patrzeć. Jeśli o mnie chodzi to 5-10 zł/mc bez problemu bym rzucił żeby max nie zniknął z neta. Póki co adblock mam wyłączony.

Dzięki wielkie i fajnie, że się pojawiasz. Na razie najlepszą zapłatą jest aktywność. 

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, adek said:

@dm_: Dzięki! No czasu na takie zwykłe newsy brak chociaż przy wydaniach takich dużych - może będzie okazja faktycznie i coś się pojawi. Chodzi o to, że kiedyś było tak, że tych newsów było sporo. Teraz myślę, że będzie kilka tygodniowo (ale też zależy od tego co się dzieje, co nam ktoś przyśle itp).

 

Spoko, trochę ironii było w moim poprzednim wpisie. Nic na siłę.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy