Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077 - nowy zwiastun, materiały zza kulis, rozmowa z Keanu Reevsem...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, RaVirr napisał:

Jestem bliski uruchomienia protokołu "Jebać biedę"...

Pytanie tylko jak mocno masz zamiar ją jebać, bo jeśli chodzi o nowe procki i karty, to rynek jebie kupujących w tym momencie 😕

CyberFPS.jpg.7622c41f677f9d1e04a43d74a776a5e8.jpg

@KLICEK tak, planuję na PC, powinno mi pójść w miarę ok na RTX 2070 w 1080p chyba.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, EthicallyChallenged napisał:

Pytanie tylko jak mocno masz zamiar ją jebać, bo jeśli chodzi o nowe procki i karty, to rynek jebie kupujących w tym momencie 😕

CyberFPS.jpg.7622c41f677f9d1e04a43d74a776a5e8.jpg

@KLICEK tak, planuję na PC, powinno mi pójść w miarę ok na RTX 2070 w 1080p chyba.

Najchętniej na 102, ale póki co to na 54 😞 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Nezumi napisał:

Juz sie nie moge doczekac spamu zdjatek i screenshotow na Twitterze "Patrzcie, ja tez gram w Cyber Punka jak wszyscy! RTX on oczywiscie! Wink wink, heart heart, rainbow rainbow #potrzebaakceptacji".

Przypomniała mi się historia mojej trudnej miłości do Władcy Pierścieni. 
(parafrazując pewnego wieszcza)
I tak, ja musiałem się trzymać bo nie mieliśmy żadnego kina w okolicy i mówię do siebie "patrz co teraz będzie, patrz się na swojego Władcę w reklamach" nie? I wiecie, Władca Pierścieni nawet reklam nie musiał mieć, pokazali kozackie CGI, a polaki jak to polaki, zobaczyli epickie walki, mokro im się zrobiło i walili tłumami do tych kin w Gdyni i całym kraju. Tylko w myślach krzyczałem "jezu przestańcie to oglądać, niech wam nie będzie tak dobrze w czasie seansu, chociaż udawajcie, że wam się nie podoba" nie? No, a później umieszczali go w czipsach, napojach, ubraniach, prezerwatywach, alkoholu no wszędzie go umieszczali. A ja, zamiast go sobie ogarnąć na dvd czy coś, rzuciłem se na niego focha i nie obejrzałem przez kolejne 5 lat.. fajnie nie? tak mi tego Władcę Pierścieni zbrzydzili.

Mam nadzieję, że to samo nie stanie się z CP xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirrJa tak juz mam, ze jak jest hype na cos przegiety (a teraz prawie na wszystko jest przegiety hype...) to z automatu mi sie obrzydza 😄 Ludzie mnie zdarza znudzic czyms zanim sprobuje. Pierwszy raz tak mialem chyba z filmem Forrest Gump, ktorego do dzis nie obejrzalem. Albo serial Breaking Bad - moze byc fajny ale wciaz nie moge sie zmusic do obejrzenia go.
I wiesz, ciesze sie ze rodzime studio odnosi takie sukcesy, widze, ze robote wykonuja znakomita i chyle czola przed ekipa ale w tym momencie juz jestem na krawedzi jesli chodzi o akceptacje hype'u. Za chwile ja przekrocze i w ogole nie zagram albo za dziesiec lat jak sie wszyscy beda jarac juz czyms innym. Ile mozna gadac o tym samym, ja pierdykam... OK, gierka wychodzi. Zagraj se. Po cholere robic z tego wydarzenie godne wynalezienia lekarstwa na raka?.. Nie wiem - raz ze sie starzeje a dwa ze nie kumam ludzi.

Juz teraz bardziej mnie interesuja concepty i assety z gry niz sama gra.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klicek pytanko - Day1 patch instaluje sie razem z dzisiejszym preloadem? Gdzies widzialem ze ma wazyc 50gb 😄 Nie mysleliscie by wypuscic go od razu zeby nie trzeba bylo sciagac calosci dwa razy?

Edytowane przez le_chu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nezumi napisał:

@RaVirr Po cholere robic z tego wydarzenie godne wynalezienia lekarstwa na raka?.. Nie wiem - raz ze sie starzeje a dwa ze nie kumam ludzi.

I tym sposobem pozbywasz masę osób pracy (wszystkich z marketingu) 😉 

A Forresta możesz śmiało obejrzeć, bo to film z tych co się nie starzeją, moja żona co jakiś czas lubi go sobie obejrzeć 🙂 Przy okazji podziękuję, za polecenie BROOKLYN 9-9 (chyba na twiterze Magdalenie polecałeś), to stwierdziłem, że podejdę drugi raz i właśnie z żoną jesteśmy na 4 sezonie 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Nezumi napisał:

@RaVirrJa tak juz mam, ze jak jest hype na cos przegiety (a teraz prawie na wszystko jest przegiety hype...) to z automatu mi sie obrzydza 😄 Ludzie mnie zdarza znudzic czyms zanim sprobuje. Pierwszy raz tak mialem chyba z filmem Forrest Gump, ktorego do dzis nie obejrzalem. Albo serial Breaking Bad - moze byc fajny ale wciaz nie moge sie zmusic do obejrzenia go.
I wiesz, ciesze sie ze rodzime studio odnosi takie sukcesy, widze, ze robote wykonuja znakomita i chyle czola przed ekipa ale w tym momencie juz jestem na krawedzi jesli chodzi o akceptacje hype'u. Za chwile ja przekrocze i w ogole nie zagram albo za dziesiec lat jak sie wszyscy beda jarac juz czyms innym. Ile mozna gadac o tym samym, ja pierdykam... OK, gierka wychodzi. Zagraj se. Po cholere robic z tego wydarzenie godne wynalezienia lekarstwa na raka?.. Nie wiem - raz ze sie starzeje a dwa ze nie kumam ludzi.

Juz teraz bardziej mnie interesuja concepty i assety z gry niz sama gra.

Wiesz, mnie też to czasem wkurwia. Jestem takim trochę socjopatą 😉  też mnie odstrasza takie podniecanie się wszędzie wkoło.  Jak z tym gambitem teraz.. jak ktoś jeszcze raz zrobi tą postać to blokuje 😉

 

Cyberpunk jakoś nie, może dla tego, że mój klimat, ziom z forum 😉 i rodzima firma nakręca to wszystko.

Więc moje opinie są mało obiektywne hihi.

 

Zauważ, że dzisiaj wiele osób kręci swoje życie woków hajpu  - influecerzy, cospalyerzy, gamerzy, streamingowcy, jutuberzy itp. twory ostatnich lat. To napędza sprzedaż takich gier. Bo mają zarobić kilka baniek, żeby to się w ogóle opłaciło.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, le_chu napisał:

@Klicek pytanko - Day1 patch instaluje sie razem z dzisiejszym preloadem? Gdzies widzialem ze ma wazyc 50gb 😄 Nie mysleliscie by wypuscic go od razu zeby nie trzeba bylo sciagac calosci dwa razy?

jezeli zaciagasz na PC to gra jest juz z patchem 🙂

btw. kazdy tak chyba ma ze jezeli na cos hype jest bardzo duzy to zmiejsca to oslabia nasza chec ogladania tego 🙂 tak samo mialem z kilkoma rzeczami jak tu opisujecie 🙂 z tym ze pozniej sprobowalem i np. obejzalem brejking bad i sie okazalo ze to jest 10/10 staf 🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, EthicallyChallenged said:

@Nezumipomyślałem o Tobie gdy to zobaczyłem 😄6B3D48B0-A6BD-465B-BA5C-D437627D10B3.thumb.jpeg.9a150e54ccb207abb335e553a89f78c1.jpeg

A w dniu premiery ten ktoś sobie uświadamia że ma już wszystko z cyberpunkiem tylko samej gry zapomniał kupić 😛 Ale minutę po północy obejrzy sobie 2h speedrun + wszystkie cinematicki i zakończenia i będzie to samo, warto było czekać 🙂

  • Haha 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
2 minuty temu, Sebazx6r napisał:

qrde nawet jak kupie nie zagram po polsku xD... jezuuu co ja slysze xD

 

A ja wrecz przeciwnie tylko po polsku, ten zwiastun to po prostu mega mega. Jedynie co mnie martwi to to czy na mojej playce slim zagram plynnie i bez zbednych bugow. Wiadomo slimka 4 to juz przezytek mozna tak powiedziec. No ale jest jeszcze patch 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie na spokojnie zagram w styczniu/lutym - więc będę się starał unikać spojlerów, których pewnie będzie cała masa na necie 😛
Poza tym akurat ma mi niedługo przyjść nowy komp, więc tym bardziej już ogram gierkę na maksymalnych detalach. Na moim obecnym musiałbym się niestety męczyć w jakichś niskich ustawieniach.

Ps. Widziałem wyżej wzmiankę o Breaking Bad - kto nie oglądał niech to naprawi i obejrzy. Mój ulubiony serial - 10/10. Mam nadzieję, że z Cyberpunkiem też będzie tak samo i po zagraniu również dam taką notę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prawie zawsze polski dubbing brzmi tak sztucznie i bez emocji, teatralnie a nie naturalnie jak ludzie mówią, przy angielskim, jeśli nie jest naprawdę źle to tego tak nie zauważam jak w ojczystym języku którego trochę więcej się nasłuchałem. 

Brakuje takich typowych polskich i ludzkich smaczków, np idealna sytuacja ikonicznej już rozmowy Janusza Srebrnorękiego 

- wstawaj samuraju, zesrałes się 

- wcale nie spałem kur*a - odpowiada Viszesław 

- to co żeś robił?

- gg...

😄

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wynika to z tego ze polski znasz, zyjesz nim 🙂 w kazdym innym jezyku polowa tych rzeczy Ci umyka, bo nie jestes obgadany 🙂

 

ale tak, jest bardzo duzy rzeczy w ang czego nie ma w pl i jest bardzo duzo rzeczy w pl czego nie ma w ang wersji. Ja osobiscie gralem i tak i tak, wole polskie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, choć czasami w polskim filmie czy serialu aktorzy dają radę i nie czuję tej sztuczności ale w trailerach gier czy filmów to w prawie każdym, w mniejszym czy większym stopniu jest ta sztuczności.

Ale jak zwykle do wszystkiego można sie zaadaptować i szybko przywyknąć, w Wieśka grałem raz po angielsku i po polsku i nie było tak źle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niektóre recenzje dziwnie krytykują cyberpunka.

Za dużo buggów  - a ponoć mieli info o tym, że mogą takowe być w ich wersji do testów,

Za bardzo cyberpunkuwe (to chyba najlepsze co widziałem ;))

Ze ktoś sobie wyobrażał co innego

ehh, żałuje, że w ogóle czytałem.

 

Większość i tak jest super pozytywna więc sukces będize murowany. W sumie to był murowany od pierwszej zapowiedzi 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalo napisał:

No właśnie niektóre recenzje dziwnie krytykują cyberpunka.

Za dużo buggów  - a ponoć mieli info o tym, że mogą takowe być w ich wersji do testów,

Za bardzo cyberpunkuwe (to chyba najlepsze co widziałem ;))

Ze ktoś sobie wyobrażał co innego

ehh, żałuje, że w ogóle czytałem.

 

Większość i tak jest super pozytywna więc sukces będize murowany. W sumie to był murowany od pierwszej zapowiedzi 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, michalo said:

Za bardzo cyberpunkuwe

a tam to nic, widziałem jak ludek z epilepsią zagrał i narzeka na ataki elipelspji 🙂 Mam nietolerancje na gluten, nażarłem się chleba do oporu i pozywam piekarza za usiłowanie morderstwa i idę do gazet żeby nagłośnili moją ciężką drogę na golgotę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje czekac na swiete oburzenie i walke w slusznej sprawie, kiedy jakis dzialacz dopatrzy sie za malego poparcia dla LGBT, czegos seksitowskiego, za malej reprezentacji jednonogich transkobiet z Turcji albo jakiegos innego czegos - obojetnie w sumie czego - pozwalajacego zrobic drame i na piec minut zaistniec na Twitterze. Nie moge sie doczekac...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Teraz pozostaje czekac na swiete oburzenie i walke w slusznej sprawie, kiedy jakis dzialacz dopatrzy sie za malego poparcia dla LGBT, czegos seksitowskiego, za malej reprezentacji jednonogich transkobiet z Turcji albo jakiegos innego czegos - obojetnie w sumie czego - pozwalajacego zrobic drame i na piec minut zaistniec na Twitterze. Nie moge sie doczekac...

"Czekać" XD ziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, racja. Pamietam oburzenie na reklamy/plakaty w grze 😄 Ale przeciez trzeba sie nieustannie wykazywac na Twitterze i zawsze znajdzie sie jeszcze ktos, w kogo imieniu sie mozna za cos obrazic.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też jeszcze nie gram, czekam aż z grubsza pozamykam wszystkie prace a poziom stresu spadnie w końcu poniżej wiecznie utrzymującego się poziomu przy górnej granicy stanów wysokich, odeśpię trochę żeby odzyskać jako taką sprawność umysłową i zbliżony do normalnego stan świadomości a potem to już górki standardowo pól godzinny prysznic z zastanawianiem się co robię ze swoim życiem i gdzie popełniłem błąd 🙂

ale są rzeczy które są gdzieś tam promieniem nadziei 🙂

688266325_Screen10_12.20200001.png.23cba0f752d140749d51e87b4baa35d2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 15 h gry za soba. Co moge powiedziec? Na ps4 to strasznie widac ze to past-gen, wczytujace sie textury, ograniczenia w ilosci npc i sporo bledow mechanicznych( jak np. nie reagowanie na wlaczenie radia itd). No i jest troche bledow. Mnie najbardziej jednak razi taki malo przemyslana ''realistyka''. Np, fizyka w tej grze nie nie istnieje, zderzenia wygladaja komicznie. Na szczescie to by bylo na tyle jesli chodzi o bledy, choc pewnie i wiecej jest ich. Co mi sie podoba? Swiat i klimat, swietne postacie i wciagajaca fabula. Widac w tym ze to gra od tworcow wieska , to stoi na wysokim poziomie. Teraz trzeba byc cierpliwym i czekac na update i rozne aktualizacje i miec nadzieje ze wiekszosc bledow zostanie wyelimowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo hejtu w sieci na grę i uważam, że słusznego, bo jak tu nie krytykować czegoś co było hajpowane na niewiadomo co, a co wyszło każdy widzi. Gram na PC na paczu 1.06, tzn. w sumie teraz już nie gram bo się wk.....m. Po przejściu aktu pierwszego i chyba połowy drugiego odkładam to, bo szkoda sobie psuć rozgrywkę... dlaczego? Brak zmian pogody, cały czas świeci słoneczko... nawet wtedy kiedy widać kałuże na ulicy i mokre pstacie? 🙂 Dystopijny świat, mroczne, smutne, ciężkie misje i taki klimat, no absolutnie dyskwalifikuje ten świat i wczucie się w grę. Wiem, że chyba jest to spowodowane przez najnowszego pacza, bo z tego co ludzie piszą na poprzednich paczach mają częste zmiany pogody, lekki deszczyk, duży deszcz, pochumurne niebo, burze piaskową, pomarańczową mgłe (ala blade runner) etc. Co jeszcze irytuje i jest imo do poprawy? Policja spawnująca się znikąd niemalże natychmiastowo, chociażby na środku pustyni, bez sensu... w mieście to samo. Zachowanie npc, postacie jak i pojazdy, już daruje sobie interakcję z postaciami, bo wiadomo, tyle ludzi i ciężko do każdego jakieś ciekawe odpowiedzi/dialogi, ale samochody mogły by chociaż omijać pojazd pozostawiony na ulicy, lub próbować go sforsować. Zachowanie ludzi w trakcie strzelaniny, groteskowe takie z gier z czasów GTA:SA... Wiszące w powietrzu czasami jakieś samochody, kolesie robiący t-pose jak się do nich strzela i chyba tyle co udało mi się zauważyć. 

A teraz co dobre?

Ludzie odpowiedzialni za stronę wizualną w Cyberpunku, zrobili kawał niesamowitej roboty, imo to majstersztyk, świetnie zróżnicowane postacie, każda z nich wygląda tak jakby opowiadała własną historię, świetne detale. Enviro no cudo. Fajny rozwój umiejętności, broni etc. chociaż nie jest to co było zapowiadane ale jest ok. Fabuła bardzo wciągająca, ciekawy pomysł z braindensami i konstraktem Silvermana. Muzyka no coż, jako że jestem bardzo wrażliwy na muzykę również z racji wykształcenia w tym kierunku, jest na wysokim poziomie, pasująca klimatem do gry, choć mogła by być czasem bardziej zróżnicowana, więcej utworów o charakterze ambientowym, czy orkiestrowym, tu świetnym przykładem może być ost do Xen Black Mesy Joela Nielsena. Czekam na poprawki bo mimo tego zniesmaczenia i przerwania gry kocham ją. Mam nadzieje, że poprawią te rzeczy o których pisałem.

 

Edytowane przez tobiq4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię grę jak będzie już się sytuacja ustabilizuje z patchami. Mam łącze 4 MB/s i to jeszcze nie całą dobę ale są spadki i 20 GB potrafi się u mnie 2 dni ściągać. A nie chce gry odpalać i od razu psioczyć i się rozczarować. Widziałem już też setki filmów z bugami i glitchami, trochę się tego im tam w grze nazbierało. Szkoda tych wszystkich którzy przez 2 czy 3 lata robili turbo nadgodziny bo gra wizualnie mnie porywa, niesamowite jest to miasto i postacie , cała ta miejscówka. Żeby sobie porównać jak dobrze ta gra wygląda to odpaliłem sobie Unreal Tournament 3 z 2007 roku, wtedy Unreal był dla mnie majstersztykiem...teraz obok na monitorze odpaliłem Cyberpunka i widząc obaa te obrazki obok siebie można tylko klęknąć i się pokłonić twórcom Cyberpunka. Dziesiątki tysięcy godzin pracy widać. Czekam tylko a patch jakiś jeden większy może 1.07 czy 1.08 który faktycznie postawi grę na nogi i grę kupuje. Żadnej złotówki nie będę żałował.

Edytowane przez Hris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Święta i muszę się trochę poskarżyć na goga., bo na łączu 700 mbps sciągało mi się 5-20 MB/s (dla porównania gry z epic store lecą 50-70 MB/s), więc musiałem sobie prawie 2h poczekać, trochę za dużo piwek wypiłem czekając i nie udało mi się znaleźć szczegółowych opcji tworzenia postaci 😛

Gra wprost ocieka klimatem, muzyka jest bardzo fajna. Grafika jest tak śliczna, że aż nie chce mi się grać w FHD i zbieram na 3080 żeby 4k odpalić 🙂 (Próbowałem skalowania, ale niestety nie działa tak dobrze jak w Doom Eternal i np. ustawiałem target frame rate na 40 FPS, a miałem 20 z hakiem i spadki nawet do 5 po zapauzowaniu gry)

No bugów sporo (1.06) - zwykle kosmetyczne, ale raz zaliczyłem takiego crasha, że myślalem, że zostaje mi tylko reset, ale się komp odwiesił po około minucie.

Dużą zaletą dla mnie jest to, że da się zrobić jedną misję, wyłączyć, odpalić na drugi dzień i się wszystko ogarnia. W skądinąd znakomitym Doom Eternal miałem ten problem, że jak chwilę nie grałem, to przestawałem ogarniać i ginąłem jak leszcz i musiałem od nowa odpalać kampanię i się uczyć. Tak, że - paradoksalnie - CP 2077 to niezła gra dla casuali 😛

Na pewno każdy, kto lubił Deus Exa czy System Shocka się w CP 2077 odnajdzie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności