Jump to content

Recommended Posts

Aplikacje affinity doczekały się aktualizacji do wersj 1.9.

Wśród usprawnień i nowości jest min. Akceleracja GPU dla windowsa, ogólna poprawa wydajności, biblioteka contentu, wreszcie możliwośc edycji kanałów, darmowy kontent dal tych co się zalogują do apki, zresztą zerknijcie sami 😉 

Affinity 1.9 is here

Experience the latest versions of all our apps today

Our latest major update has arrived, bringing loads of new features and improvements across all Affinity apps. Just some of the additions you can look forward to include a new contour tool and select same in Affinity Designer, package output, data merge and PDF passthrough in Affinity Publisher, and the ability to add non-destructive liquify layers, path text and linked layers in Affinity Photo.

Head over to our website to learn all about 1.9 and download today (free for current app owners). You’ll also get a range of incredible free content with your download after you register your app, including brushes, textures, overlays and templates, so don’t miss out!

LEARN MORE

For even more information about 1.9, check out our upcoming creative sessions led by our in-house product experts, who will explain the major updates to each app. Join us for the premieres showcasing the new features in each app on Friday, 5 February starting at 4pm GMT on our official YouTube page. The sessions will also be available to stream at any time following the premiere.

VISIT OUR CHANNEL

image.png

• Like 2

Bardzo fajny updajcik, kupiłem photo w 2016 za jakieś 150zł i cały czas darmowe aktualizacje aż mi głupio to i designera kupiłem mimo że tak ze 3 razy użyłem i za bardzo nie potrzebuję 🙂

Fajna jest warstwa liquify którą można przenosić nawet na inne warstwy, wydajność mogła by być wyższa no ale i tak nie będę jej używał tak często to przeżyję 🙂 
Linkowanie plików też super i oczywiście akceleracja i performance 🙂

• Like 3
  • KLICEK featured this topic

Ja też, photo i designer - spełniają 100% moich potrzeb i aktywny rozwój tych apek sprawia, że nie rozglądam się za żadną alternatywą. Wcześniej używałem trochę PSa albo próbowałem z Gimpem czy Kritą i jakoś do końca mnie nie zadowalały. 

Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie 2d to pewnie Photo mu nie styknie bo to jednak i brushe tak nie działają jak w Photoshopie i brakuje niektórych funkcji ale jako program pomocniczy  to w 110% wystarcza.

Bardzo podoba mi się integracja Photo z Designerem.

Teraz jest znowu jakieś promo więc szansa żeby kupić taniej.

• Like 2

Używam codziennie dwóch aplikacji Designera i Publishera. Generalnie są mega wygodne i mogę polecić każdemu. Złapałem się nawet na tym, że ostatnio jak chciałem przyciąć jakąś grafikę to wrzuciłem to po prostu do Designera i przyciąłem artboard 😀 (zamiast wrzucić to do PS)

Edited by triget
  • Like 2

Swoją droga 119zł teraz na promocji to jest ile? 1,5 miesiąca subskrypcji samego photoshopa? Ta cena wydaje się aż za niska jak za jakiś gówno programik z 4 opcjami a ja affinity używam niemal zawsze jak obrabiam wszelkiej maści wykrojniki i kartoniki do packshotów bo radzi sobie o niebo lepiej od photoshopa🙂 

Edited by Destroyer
  • Like 1

Fajne ceny u Affinity, też zakupiłem Designera i Photo.

Pewnie trochę offtop, ale może jednak będzie pasowało tu pytanie:

Czy ten soft obsługuje jakieś akcje / skrypty?
Albo czy w jakiś iny sposób da się podpiąć pod skrót klawiszowy zmianę nazwy warstwy?
W PS / Illustratorze wciskam sobie po prostu F2 i nazywam warstwę, tu nie widzę nawet odpowiedniego polecenia (trzeba się naklikać na panelu).
Jeśli da się robić skrypty, to jak zrobić toggle widoczności warstwy pod jednym klawiszem?

Pozdrawiam

Niestety nie ma skrótu, podwójne kliknięcie na nazwę warstwy lub pojedyncze na aktywnej warstwie to w zasadzie jedyne opcje.

I są makra ale też tak różnie działają choć używałem ich kilka razy z różnym skutkiem 🙂

https://affinity.help/photo/en-US.lproj/index.html?page=pages/Macros_Batch/macros.html?title=Macros

Edited by Destroyer
  • Like 1

Nie wiem dlaczego ale mnie sie lepiej pracuje Affinity, ktoremu brakuje kilku funkcji jeszcze od bloatnietego bzdurami Adobe 😄
Publishera kupilem tylko po to zeby dac im kase ale Photo i Designera uzywam codziennie od 4 lat a kupilem za jakies $70 obydwa. Zarobily juz na siebie tysiac razy.
2.0 juz chyba bedzie platnym updatem, ale nie mam nic przeciwko. Ostatnio w koncu wytrybilem jak z-depth pass mozna uzyc w Photo do blura a dodatkowo okazalo sie, ze darmowy pakiet filtrow G'mic (
http://gmic.eu/download.html ) dziala bez problemu z Photo (G'mic ma totalnie amatorsko wygladajaca stronke ale posrod bazyliona filtrow z tego pakietu znajduje sie kilka na prawde przydatnych). Jest miodzik.

Makro sa ale nie sa zbyt rozbudowane. Co do skryptowania to gadalem kiedys z Josephem Drustem a propos mozliwosci napisania do ZBrusha takiego pluginu jak "Zbrush to Photoshop". On byl chetny, bo sam uzywa Affinity, ale niestety okazalo sie ze skryptowania nie ma jeszcze. Pomalutku. Osobiscie juz w mam wszystkie potrzebne mi opcje tak na prawde, a bedzie tylko lepiej.
No i moge na Forum Affinity pogadac z devami albo kims kto devom przekaze. A Adobe tylko wyslalo mi pare razy automatyczna odpowiedz "dziekujemy za opinie! Nasz team niestrudzenie pracuje nad polepszeniem naszego oprogramowania" 😄

Ja kupiłem Photo i Designera jakieś 2 czy 3 lata temu...Totalnie ich nie potrzebuję ani nie używam, chciałem tylko dać kasę ludziom którzy stanowią realną przeciw wagę dla produktów Adobe. Ale widzę że przez ten czas soft nie stoi w miejscu i chyba go w końcu zainstalować muszey tylko klucze gdzieś na poczcie są Zakopane w mailach. Trza poszukać skoro tak zachwalacie:)

• Like 1

no ja widzialem na jakiejs stronie, ze microsoft zrobil blad i puscil wszystkie programy za 99zl 🙂 trzeba bylo jezyk na wegierski przelaczyc 🙂 

Ja kupilem chyba za 120 zl 🙂 imo zaczne uzywac, moze sie przerzuce z fotoshopa 

@Hris klucze powinieneś mieć na koncie jak się zalogujesz, obok linki do ściągnięcia i dodatkowe brushe czy co tam było gdy kupowałeś. Nie wiem czy mają jakiś limit aktywacji ale ja na dwóch maszynach używałem ale nie w tym samym czasie. 

Co do nowej opcji z GPU to nie odczułem różnicy. Załadowałem bardzo duże pliki z wektorami (rysunki w PDF po eksporcie z Inventora) i moim zdaniem muli tak jak poprzednio (chyba, że zbyt wiele się spodziewałem, ponieważ tam ilość linii jest po prostu mega wielka).  Najlepsza opcja w 1.9 to szukanie elementów po kolorze. 

Jestem ciekaw ile ew. upgrade do 2.0 będzie kosztował. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ostatnio rozwój się troszkę zatrzymał. Dodają kosmetyczne zmiany, a wielu narzędzi brakuje, żeby móc zagrozić Illustratorowi. 

Muli? 😕 Ja tworzylem w Designerze dokumenty ktore nie mialy nawet szansy zadzialac na Illustratorze. Mulenie illustratora bylo glowna przyczyna dla ktorej szukalem alternatywy 😄 Do dzis mam zapisany projekt z chyba 30 artboardami - kazdy wielkosci kilku metrow z masa elementow. Illustrator poplakal sie przy polowie tego. Nie wiem jak to mozliwe zeby nam chodzily dokladnie odwrotnie te softy...

Jak chcesz odczuc roznice z GPU to sobie sprobuj w Photo na przyklad porysowac cos - na duzym formacie. Roznica jest diametralna z wlaczona akceleracja i bez. W Designerze przy wektorach nie czuc tego tak bardzo.

• 2 weeks later...