Jump to content

Randomowe promki na sprzet

KLICEK
 Share

Recommended Posts

3 godziny temu, blood_brother napisa艂:

To chyba zale偶y jak si臋 wykorzystuje sprz臋t. Je艣li u偶ywasz go ci膮gle i sprz臋t na siebie zarabia, to raczej nie jest problemem wyda膰 raz na par臋 lat kas臋, nawet jakby to mia艂o by膰 30ty艣.

Jednak ja jestem hobbyst膮, wi臋c 偶ydz臋 ka偶d膮 z艂ot贸wk臋 馃槢 z ch臋ci膮 bym kupi艂 tego XP-Pena, ale dwa lata temu kupi艂em Cintiqa 16 i na razie nie planuj臋 zmiany. Chocia偶 troch臋 ciasne te 16" 馃槢

Co par臋 lat to jest dylemat - procesory, karty, upgrade, zmiany, softy. Wi臋c zawsze dobrze na czym艣 zaoszcz臋dzi膰 偶eby kas臋 inaczej zainwestowa膰. Zw艂aszcza je偶eli uzna si臋, 偶e jakie艣 narz臋dzie jest wystarczaj膮ce.

Ja coraz bardziej mam wra偶enie, 偶e wacom to przerost formy nad tre艣ci膮 jak apple.

No ale akurat wacom ma pewnie z 90% rynku wi臋c si臋 cenom nie dziwi臋. Oni nie musz膮 by膰 lepsi 偶eby by膰 dro偶si. (co nie znaczy, ze nie s膮 lepsi, bo zapewne s膮)

Wi臋c to jak zwykle sprawa wyboru, nawet jak sprz臋t na siebie zarabia..聽

8 godzin temu, KLICEK napisa艂:

nie no spokojnie 馃槃聽strzelam ze ten nowy nadal bedzie gdzies tak 10% lepszy niz ten xpen, kwestia jest tego czy za ta kase zauwazysz roznice (jeszcze jak nie jestes ilustratorem)

hmm...no cintiq jest dro偶szy o 1,5 K, ale z drugiej strony wiem 偶e po偶yje kilka lat. A 2800 to te偶 nie 5 z艂otych:/. Ech te dylematy, chyba rzuce monetom:P

• Like 1

8 godzin temu, michalo napisa艂:

Ja coraz bardziej mam wra偶enie, 偶e wacom to przerost formy nad tre艣ci膮 jak apple.

No ale akurat wacom ma pewnie z 90% rynku wi臋c si臋 cenom nie dziwi臋. Oni nie musz膮 by膰 lepsi 偶eby by膰 dro偶si. (co nie znaczy, ze nie s膮 lepsi, bo zapewne s膮)

Wi臋c to jak zwykle sprawa wyboru, nawet jak sprz臋t na siebie zarabia..聽

Nie wiem jak jak nowe rzeczy od Wacom'a ale w pracy siedz臋 na intuosie 3 z 15 lat i dzia艂a jak z艂oto, ba na tym pierwszym rysiku, ale tablet 艣liski, wi臋c nie ma jak si臋 st臋pi膰聽馃檪聽A w domu mam intuosa 4M, pewnie z 10, ale tutaj pad艂o mi pi贸rko i po wymianie dalej na nim siedz臋. Inna sprawa, 偶e te nowe tablety s膮 nowsze, wi臋c nie ma jak por贸wna膰 z wytrzyma艂o艣ci膮 馃檪

3 godziny temu, Arturborubar napisa艂:

hmm...no cintiq jest dro偶szy o 1,5 K, ale z drugiej strony wiem 偶e po偶yje kilka lat. A 2800 to te偶 nie 5 z艂otych:/. Ech te dylematy, chyba rzuce monetom:P

Ano w艂a艣nie 馃檪聽Te偶 si臋 nad tym zastanawiam, jak ludzie wydaj膮 mas臋 $$$ na kart臋 graficzn膮/procka itd a p贸藕niej to podpinaj膮 pod jaki艣 tani monitor 馃檪聽A przecie偶 taka rzecz do i 15 lat poci膮gnie 馃檪

40 minut temu, KLICEK napisa艂:

nah jest bardzo duza roznica pomiedzy piorkiem 2k nacisku a 8k. Intuos 3 to kau teraz w porownianiu do intousa 4 czy 5 馃槈聽warto wymieniac sprzet

Ha powiedz to聽Feng Zhu, kt贸ry z tego co widz臋 na yt ca艂y czas na nim jedzie 馃槈聽呕artuje, pewnie warto wymieni膰, ale akurat w pracy z tabletu korzystam g艂贸wnie do retuszu, czasem podmal贸wki i w illustratorze, wi臋c nie wiem, czy nawet bym zauwa偶y艂 r贸偶nic臋 馃檪

• Haha 1

W dniu 20.02.2021 o 11:05, KLICEK napisa艂:

no daj znac ktorego bedziesz bral 馃檪聽z checia bym zobaczyl jakis revius albo porownanie do xpena albo wacoma

a btw. nie moge uwierzyc jak duza jest roznica na plus pomiedzy piorkami聽

moj wacom聽ma 2048, ten xpen ma 8k poziomow mega roznica, nie spodziewalem sie tego 馃檪

Tak si臋 sk艂ada, 偶e mam Huiona 24 Pro 馃槃

Z r贸偶nic Huion ma trawione szk艂o (chyba tak samo jak Cintiqi). Pono膰 jest trwalsze i mniej podatne na zarysowania ale niestety nie da si臋 go wymieni膰 jak protectora w XP-Penie.聽Tak偶e co艣 za co艣.

Ma laminat i faktycznie kursor jest praktycznie bezpo艣rednio pod rysikiem (dopiero patrz膮c pod k膮tem wida膰 , 偶e szk艂o ma jak膮艣 grubo艣膰). Ale strzelam , 偶e w XP-Penie paralaksa jest zminimalizowana na tyle dobrze , 偶e nawet nie zwraca si臋 na to za bardzo uwagi.

1.jpg.6e1b2bdb54faf1d93a9220cbc2b8a98c.jpg

2.thumb.jpg.1f374dcf879c5738eb49788722dbc139.jpg

Pi贸rko jest聽bardzo podobne, r贸wnie偶 l偶ejsze od Wacomowego. Osobi艣cie nie czuj臋 du偶ej r贸偶nicy poza tym, 偶e w por贸wnaniu do Intuosa 5 jest wi臋cej stopni nacisku i 偶e powierzchnia daje lekki op贸r (Intuos jest ju偶 praktycznie g艂adki)聽

3.jpg.716cb6d092ec1cce755df221f168a1b8.jpg

Gdyby co艣 si臋 sta艂o to za pi贸rko do Huiona trzeba da膰 220z艂. Niestety nie ma drugiego w zestawie.

Tak偶e wydaje mi si臋 , 偶e to praktycznie ten sam sprz臋t drobnymi r贸偶nicami na korzy艣膰 raz w jedn膮 raz w drug膮 stron臋 ale bez jakiego艣聽gamechangera聽馃檪

• Thanks 1

20 godzin temu, makak napisa艂:

Nie wiem jak jak nowe rzeczy od Wacom'a ale w pracy siedz臋 na intuosie 3 z 15 lat i dzia艂a jak z艂oto, ba na tym pierwszym rysiku, ale tablet 艣liski, wi臋c nie ma jak si臋 st臋pi膰聽馃檪聽A w domu mam intuosa 4M, pewnie z 10, ale tutaj pad艂o mi pi贸rko i po wymianie dalej na nim siedz臋. Inna sprawa, 偶e te nowe tablety s膮 nowsze, wi臋c nie ma jak por贸wna膰 z wytrzyma艂o艣ci膮 馃檪

No m贸j intous 5 ma 10 lat i 艣miga. Pomimo, 偶e kr贸lik mi pogryz艂 jako艣 zaraz po zakupie 馃槈 I pi贸rko upad艂o z milion razy, rozsypa艂o si臋, dzieciaki dobi艂y i musia艂em kupi膰 nowe.

Pami臋tam jak kiedy艣 o p贸艂nocy sk艂ada艂em to pi贸rko bo jaka艣 blaszka si臋 przesun臋艂a i nie dzia艂a艂y przyciski.

Tak偶e ten.. sprz臋t nie艣miertelny. Wytarty jak lustro ale 艣mia艂o mog臋 poleci膰.

Dlategu zakup xp pena wymaga艂 odemnie nielada odwagi 馃槈 Mam nadziej臋 , 偶e kilka lat poci膮gnie.

Mo偶e nie tyle promka co informacja ze znowu s膮 dost臋pne threadrippery 3 generacji, niestety cena posz艂a w g贸r臋, wydawa膰 by si臋 mog艂o 偶e 1,5 roczny procesor powinien raczej tanie膰 ni偶 dro偶e膰 zw艂aszcza, 偶e by艂a premiera wersji pro a tu jak zwykle w ostatnim czasie rozczarowanko 馃槙

https://www.ceneo.pl/89437516

977068188_Screen10_03.20210002.thumb.png.537afb372671107c3f14aa44afd6ea50.png

2925919_Screen10_03.20210003.thumb.png.fe064da29e6371d222b10b85378f120f.png

Edited by Destroyer
  • Like 1

No threadripper贸w w og贸le nie by艂o, tylko gdzie na aukcjach si臋 pojawia艂y ale wida膰 dostawa dosz艂a i sklepy s膮 w zestawieniach. No cena nie zachwyca ale przynajmniej jak kto艣 potrzebowa艂 np neilot007 to teraz mo偶na kupi膰 馃檪聽ale z drugiej strony 15 marca jest premiera聽prock贸w Epic nowej generacji wi臋c ju偶聽gdzie艣 na horyzoncie mo偶e聽i nowe threadrippery s膮 馃檪

Na nast臋pny rok s膮 zapowiedziane procki聽z 96 rdzeniami i 192 w膮tkami, tylko jaka garstka program贸w to dobrze wykorzysta 馃檪

Sorka za ponowny powr贸t do tematu tabletu, ale @michalo@KLICEK聽-dawno nie by艂em tak zadowolony z jakiegokolwiek聽zakupu i bardzo Wam dzi臋kuj臋 za rady i odpowiedzi.
Paralaksy w艂a艣ciwie nie ma, ekran nie odbija 艣wiat艂a, a powierzchnia daje odczucia jakbym rysowa艂 po papierze, a nie ekranie. Po kilkunastu intensywnych godzinach pracy zdecydowanie polecam je艣li kto艣 si臋 waha 馃檪

• Like 4

9 godzin temu, RaVirr napisa艂:

Sorka za ponowny powr贸t do tematu tabletu, ale @michalo@KLICEK聽-dawno nie by艂em tak zadowolony z jakiegokolwiek聽zakupu i bardzo Wam dzi臋kuj臋 za rady i odpowiedzi.
Paralaksy w艂a艣ciwie nie ma, ekran nie odbija 艣wiat艂a, a powierzchnia daje odczucia jakbym rysowa艂 po papierze, a nie ekranie. Po kilkunastu intensywnych godzinach pracy zdecydowanie polecam je艣li kto艣 si臋 waha 馃檪

widze ze podjarka jest 馃檪 elegancko 馃檪聽mowilem ze bede beta testerem 馃槃

• Like 3

10 godzin temu, KLICEK napisa艂:

widze ze podjarka jest 馃檪 elegancko 馃檪聽mowilem ze bede beta testerem 馃槃

Jeszcze jak 馃槃聽I fakt,聽pierwsze wra偶enie- "KUUUR艁A ALE BYDLE"聽

• Like 1

W dniu 19.06.2021 o 22:48, abanas napisa艂:

Dopiero kupi艂em kolejny z serii 3000... Troch臋 dorzuci膰 i m贸g艂bym swojego podmieni膰.

no ja tak zrobilem 馃檪

Jak kto艣 nie ma klimatyzacji to nie polecam teraz inwestowa膰 w wielordzeniowy wydajny procesor, ale jak ju偶 kto艣 zrobi艂 tak膮 g艂upot臋 jak ja to mo偶na podkr臋ci膰 w d贸艂 ile si臋 da, obni偶y膰 napi臋cie i (najlepsza rzecz) kupi膰 5m kable dispalyport i wy***a膰 komputer na balkon niech tam si臋 gotuje a nie piekarnik w pokoju robi 馃檪

kQS7J9A.jpg

Edited by Destroyer
  • Haha 2

1 godzin臋 temu, Destroyer napisa艂:

Jak kto艣 nie ma klimatyzacji to nie polecam teraz inwestowa膰 w wielordzeniowy wydajny procesor, ale jak ju偶 kto艣 zrobi艂 tak膮 g艂upot臋 jak ja to mo偶na podkr臋ci膰 w d贸艂 ile si臋 da, obni偶y膰 napi臋cie i (najlepsza rzecz) kupi膰 5m kable dispalyport i wy***a膰 komputer na balkon niech tam si臋 gotuje a nie piekarnik w pokoju robi 馃檪

kQS7J9A.jpg

-> mieszkaj na poddaszu
-> r贸b rendery bez 偶adnego sensownego ch艂odzenia czegokolwiek w budzie
-> saunadarmo.png
-> profit

• Like 2
  • Haha 1

20 minutes ago, RaVirr said:

-> mieszkaj na poddaszu
-> r贸b rendery bez 偶adnego sensownego ch艂odzenia czegokolwiek w budzie
-> saunadarmo.png
-> profit

Paanie ja swego czasu w czasach bardziej studenckich mieszka艂em na poddaszu pod blaszanym dachem to dopiero by艂a patelnia, ja taki introwertyczny, nie艣mia艂y ch艂opiec ale jak przygrza艂o to ka偶dy tylko w bokserkach chodzi艂 a w momentach najwi臋kszego kryzysu wentylator do piersi tuli艂聽馃槃聽Kierwa , 偶e te偶 ja jeszcze 偶yj臋 po tych wszystkich trafnych decyzjach mojego 偶ycia聽 馃檪

Edited by Destroyer
  • Haha 4

Przy okazji chlodzenia - wlasnie mi padl wiatraczek Corsaira, wczesniej mi padla mycha tej samej firmy. Nie wiem czy mam takie szczescie czy taka gowniana firma. Zamowilem wiatraczek Noctua zeby nie bylo znowu ze chcialem oszczedzic i co dwa miechy nowy "tani" bede kupowac... Zobacze jak sie bedzie sprawowal ten... Na razie wypieprzylem przednia scianke obudowy zeby poprawic chlodzenie.
Albo ogrzewanie pokoju, jak kto woli.

Edited by Nezumi
  • Like 1
  • Sad 1

Godzin臋 temu, Destroyer napisa艂:

Paanie ja swego czasu w czasach bardziej studenckich mieszka艂em na poddaszu pod blaszanym dachem to dopiero by艂a patelnia, ja taki introwertyczny, nie艣mia艂y ch艂opiec ale jak przygrza艂o to ka偶dy tylko w bokserkach chodzi艂 a w momentach najwi臋kszego kryzysu wentylator do piersi tuli艂聽馃槃聽Kierwa , 偶e te偶 ja jeszcze 偶yj臋 po tych wszystkich trafnych decyzjach mojego 偶ycia聽 馃檪

Od tygodnia siedz臋 przy kompie mniej wi臋cej w takim outficie:
Dramat fan贸w gejowskich orgii. Apple zablokowa艂a aplikacj臋 do  鈥瀘rganizowania imprez鈥 - NCZAS.COM

• Like 1
  • Haha 3

Rozwali艂e艣 system tym filmem.

Dla tego psy s膮 lepsze, okazuj膮 tylko mi艂o艣膰 i wdzi臋czno艣膰. Jak minionki albo toudi z gumis贸w 馃槢 A ten kot zdecydowanie m贸wi =He's mine, bitch.

• Like 1