Jump to content

Zamek Kopciuszka - wizja z horroru


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu majstruje zameczek Kopciuszka - chciałem nadać mu trochę straszniejszy nastrój niż jest to w czołówce filmów Disneya 🙂 Jak to mawiał John Hammond (Park Jurajski): Na niczym nie oszczędzałem 🙂 Staram się dać detal na tyle o ile będzie to rozsądne (na razie uzbierałem 12 mil. trójkątów a zamek jeszcze nie skończony. Do tego dojdzie jeszcze jakieś otoczenie drzewka itd.

Acha zamku ma strzec straszeczny smok, a konkretnie ta bestia (bestia). Znacie ją ze Śpiącej Królewny - jest to nasza milusińska czarownica Maleficenta - prawda że bije od niej ciepło domowego domu? (takiego spalonego na popiół). 

Chciałem aby to była animacja - ot takie alter intro Disneya.

Waham się czy robić animację w Blenderku czy zaimportować to do wypasionego (wd. mnie) Unreala i tam dopiero renderować klatki - na plus Unreala to przede wszystkim mnogość opcji i szybszy czas renderu - tylko nie wiem czy moja maszyna pozwoli uciągnąć takiego potworka w Unrealu 😐 

Aha a tu koncepcyjna animacja która już idzie do kosza 😉 

zamek-003.jpg

spacer.png

 

zamek-001.jpg

zamek-002.jpg

zamek-013.jpg

zamek-012.jpg

zamek-011.jpg

zamek-005.jpg

zamek-004.jpg

zamek-008.jpg

zamek-007.jpg

zamek-014.jpg

zamek-009.jpg

zamek-006.jpg

Disney-cassle-01.jpg

Tu kombinowałem czy może nie zrobić ciemnicy i tylko z latarki oświetlać zamek - mój pierwszy pomysł był taki: Łódka i widok pierwszo osobowy, latarka, cisza i zamek na jeziorze. Ale animacja musiała by być koszmarnie długa aby pokazać jego ogrom więc zrezygnowałem 🙂 ale pomysł może gdzieindziej zrealizuję 🙂   
Disney-cassle-01-cycles.jpg

 

Edited by Mortom
  • Like 4
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie rozbarwione, monochromatyczne, zamek naprawdę rob robotę. Aby wzmóc jeszcze ten złowrogi widok zamku, możesz gdzieniegdzie powstawiać pochodnie, podświetlone witraże, leżące czaszki szkielety posągi. A co do oświetlenia, to księżycowe to chyba najlepszy wybór. A jeśli chcesz zrobić animkę, taka żabia perspektywa z dołu (jak na drugim screenie) wzmacnia odbiór, dodaje ogromu, właśnie jak łódź wpływa do środka, podnosi się krata, a żeby lepiej było widać, dwie pochodnie przed bramą zamku.

Edited by Pawlito
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się długośćią 😉 chętnie obejrzymy. Bardzo mi się podoba co do tej pory zrobiłeś. Czekam na smoka z niecierpliwością - strasznie go lubię.

Ja bym to wrzucał do Unreala - lepiej to się chyba zaprezentuje i wypromuje w portfolio.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie za podpowiedzi. Niestety złapała mnie chińska zaraza. Przyzaje że było źle ale zaczynam chyba wreszcie zdrowieć i może już za jakiś czas wznowię pracę. Ale pewno bez rehabilitacji oddechowej się nie obejdzie więc będę musiał trochę zwolnić. 

  • Sad 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy