Jump to content

Recommended Posts

Rysuj i wrzucaj wi臋cej. Spr贸buj te偶 okre艣li膰 co chcia艂by艣 osi膮gn膮膰. Na pokazanym poziomie rozwa偶y艂bym znalezienie jakiego艣 stacjonarnego kursu rysunku tradycyjnego. Wiem, 偶e pandemia itd., ale ta ma si臋 raczej ju偶 ku ko艅cowi i warto mie膰 na uwadze co dalej.

• Like 1

Zwracaj uwag臋 na proporcje, bo np. ka偶da 艂apa na rysunku psa wygl膮da inaczej. Mierz to sobie w wyobra藕ni, lub nawet linijk膮. Korzystaj z referencji i nie maluj dop贸ki nie jeste艣 pewien kszta艂tu jaki widzisz.

• Like 1

Hej, kilka szybkich uwag:

- postaraj si臋 konstruowa膰 obiekty z prostych bry艂, na kt贸re p贸藕niej na艂o偶ysz detal. 艁atwiej wtedy o przestrzenno艣膰. Wejd藕 na t膮 stron臋:聽https://drawabox.com/聽i por贸b 膰wiczenia, kt贸re tam s膮.

- nie rysuj jednolitego obrysu po ca艂o艣ci. Wykorzystaj przecinaj膮ce si臋 linie, 偶eby pokaza膰, kt贸ra forma jest bli偶ej, a kt贸ra dalej, w ten spos贸b zbudujesz z艂udzenie przestrzenno艣ci.聽Zobacz ile to zmienia na przyk艂adzie tych k贸艂ek w lewym g贸rnym rogu na mojej poprawce.聽

IMG_20210426_134250.thumb.jpg.34a8f2332205d851f918728987254767.jpg.f1401cdae0efe50e003e4ed71efe6a30.jpg

Pozdro 馃檪

• Thanks 4

W sumie Sebastian wszystko Ci napisa艂. Ja tylko z ciekawo艣ci zapytam:

1. Od jak dawna rysujesz?
  2. Ile masz lat?
  3. W jaki celujesz w styl? Kresk贸wkowy? Czy mo偶e "naturalistyczny"? (wybacz nie znam nomenklatury fachowc贸w od 2D)
  4. Co bardziej lubisz rysowa膰 - krajobrazy, 偶ywe stworzenia czy聽ludzi?

Pozdrawiam i wrzucaj dalej, ucz si臋 i s艂uchaj fachowc贸w z forum - zapewniam 偶e warto 馃檪

Edited by Mortom
  • Like 1