Skocz do zawartości

Bitwa 3D - 08: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ZWiecie 2WW to przecierz jak by się uprzeć niekoniecznie musi być okres jej trwania można np zrobić coś takiego jak Świat po wojnie. Choć moim skromnym zdaniem jest to i tak wielkie ograniczenie w swej dowolności. Ja jak wielu z was zauważyło mam często kontrowersyjne interpretacje tematów, dlatego tez wychodze z założenia i lepiej dać ludzią więcej dowolnosci nawet jeśli jej nie wykożystają do końca a niżeli ścisnąc ich w jednym temacie który mimo obszerności trudno jest zrobić bardziej "niekonwecjonalnie" niz dosłowna jego nazwa. Powracając do propozycji jak już pisałem pare postów wyżej jest to bardzo dobry temat alecz mysi być dopuszczona odpowiednia elastyczność. Więc po głębszym namyśle powoli uważam że potęcjał tego tematu nie zostanie wykożystany do końca a napewno wielu uczestników nie będzie orginalna w swych pracach, z tąd mój może i szalony pomysł na usunięcie z "2 wojna światowa" i "2" i "światowa". Jestem świadomy iż ktoś napisze "wyścig też był bardzo obszerny ale ile osób startowało w tym temacie...", lecz to jest zupełnie inna sytułacja ponieważ "Wyścig" potrzebuje choćby znikomej dynamiki a 'Wojne" można przedstawić statycznie. Oczywiście nie mówie o pełnej dowolności tematu można to ograniczyć do choćby "Konfliktu zbrojnego" ale w wybranych realiach i czasach. To by było na tyle, mam nadzieje że nie pisałem zbyt chaotycznie i odrazu przepraszam za błędy ale na po reinstalu nie mam jeszcze Worda;).

 

 

 

---EDIT---

Sorki mój bład zapomniałem że wojna już była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę zapytać jaki jest konsensus twojej wypowiedzi? Nie czepiam się, ale wypowiadasz się nie do końca klarownie.

btw. kilka stron wcześniej pada od grona przyzwoitych tematów. Raczej wypadałoby zastanowić się nad wyborem kilku z nich do ankiety. Chociaż i tutaj obawiam się że więcej do powiedzenia będzie miała gtw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator tego się domyślałem że może to być troszku nie jasne przepraszam, ale ogólny sens chyba da się wyssać??

 

I wiem że padło wiele świetnych, dobrych i miernych tematów ale czy nie uważasz że skoro ludzie cos proponują to jest to warte przemyslenia i przedyskutowania, przecierz po to jest właśnie "Forum dyskusyjne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jestem najlepszy w ssaniu ;]

no cóż, możemy sobie podyskutować, ale mam podstawy sądzić że bardziej przydałyby się organizatorom opinie na temat tematów już zaproponowanych (s.12 i wzwyż). Ja wpisałem swoje propozycje i cierpliwie czekam na dobór tematów do ankiety ;] Ty o ile dobrze pamiętam też już zaproponowałes swoje :>

skończmy tego offtopa bo późno się robi.

a dodam od siebie które tematy z wymienionych przez konkurencję mogłyby się znaleźć w ankiecie.

 

"Moment krytyczny" (komic, temat sformułował ostatecznie chyba pionier)

"Następny dzień" (nielot)

"Ci wspaniali meszczyzni w swych latających maszynach" (marcin)

"Historia godna przypomnienia" (Klicek)

"Mity, legendy i swięte pisma" (praca zbiorowa, znalazła się chyba w moich propozycjach)

 

 

dwa moje sensu stricte, w ramach autoreklamy ;]

"Komu bije dzwon..."

"Interpretacja wiersza - (tutaj mniejsce do popisu dla organizatorów)" (nie chciałbym proponować jaki wiersz, bo to byłoby nie fair dla innych, lepiej niech gtw wybierze;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator -> jestem niedoedukowanym osobnikiem więc pytam:

Co masz na myśli pisząc "Komu bije dzwon..."?

 

AGmakonts -> temat "Wojna" już niestety był :/

 

Moje obserwacje są takie, że ciągle się tematy znajdują jakieś takie sentymentalne, bez polotu, życia, humoru. Smutne po prostu. Oczywiście nie mówię o wszystkich tu przedstawionych, ani nie mówię o konkretnych. Nie chcę nikogo ani porównywać ani zniechęcać. Myślę, że potrzeba kopa w tej Bitwie, akcji.

 

Nadal propozycje są jednak bardzo mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, już biorę się za edukowanie (btw. nie myślałem że kogoś będę musiał)

 

"Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie" (never send to know for whom the bell tolls; it tolls for thee) Johna Donne + jeszcze link http://www.slownik-online.pl/kopalinski/57eb963f9e1c473b412565d60001e866.php

 

 

Samo określenie rozpowszechniło się kiedy ernest hemingway napisał książkę pod tytułem "Komu bije dzwon". Powyższy cytat posłużył jako motto tej książki, teraz mały cytat rencenzji książki:

Powieść ta opowiada o losach młodego Amerykanina - Roberta Jordana, który bierze udział w wojnie domowej w Hiszpanii. Nie do końca ukształtowany politycznie, opowiada się po stronie republikanów i otrzymuje zadanie wysadzenia mostu. Poznaje tu grupę Hiszpanów ukrywających się przed faszystami, wśród których jest dziewczyna - staje się ona jego wielką miłością.

 

Główny bohater w obliczu różnych wydarzeń i napotkanych osób zaczyna snuć refleksje m.in. nad śmiercią i wartością życia.

 

Autor zamienia się w tej książce w apologetę życia i piewcę "odzyskanej generacji".

 

Są tu poruszone problemy zasadnicze, wymagające zdecydowanych postaw od bohaterów, takie jak: miłość, śmierć, nienawiść, honor, zabójstwo, przemoc. Decyzje podjęte w obliczu tych wyzwań są miarą człowieka.

 

Powieść "Komu bije dzwon" jest napisana w ciekawy sposób. Czyta się ją lekko. Język jest charakterystyczny dla Hemingwaya - oszczędny, uformowany przez dziennikarstwo styl. Doznania fizyczne są opisane w mistrzowski sposób, tak, że czytelnik może niemalże poczuć to,co czuje bohater w danej chwili.

 

Nie chodziło mi bynajmniej o ilustracje do książki, lecz o nawiązania do samej sentencji, tematu, problematyki etc. Proponując temat myślałem że problematyka powieści i samo dzieło będzie znana wszystkim, a przynajmniej większości. No cóż. Widać się myliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos w stylu: "alternatywna przyszlosc"?

Lecz nie dotyczylo by to tylko stricte przyszlosci w stylu "rok 3k bla bla bla", ale raczej alternatywnego rozwiazania wydarzen z przeszlosci. Przykladem moga byc: "co by bylo gdyby niemcy wygrali wojne?" (to dla maniakow wojny) lub "co by bylo gdyby nie ukrzyzowali Jezusa" (przyklad niezbyt dobry, ale mialo byc cos dla biblistow :P).

Mysle ze w takim temacie mozna zawrzec i melancholijne wizje Salv'a (sorki jezeli zle zinterpretowalem intencje), akcje Leru i widowiskowosc wojakow...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję temat "walka" (nie wiem czy ktoś już coś takiego proponowal)... może to być coś tak klasycznego jak dwóch walczących wojowników, walka o ogień, myśliwy i ofiara, mała bitewka, podniebny pojedynek dwóch myśliwców, walka o przetrwanie i konkurencja... spore pole do popisu.. możliwość przedstawienia dynamizmu i ekspresji.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... nie ledziłem całej dyskusji na temat ...tematu bitwy i sobie tak kombinuje - może już było coś pdoobnego w propozycjiach? - żę moze coś takiego: "Kierunek: Droga na Ostrołęke!". Ogólnie oprócz oczywistej :D aluzji Do REJSU tekst ten jest pewnym symbolem absurdu, czegoś nienormalnego. Prace na ten przykład miałyby przedstawiać np. jakieś sceny/sytuacje/gagi z filmu (chyba najłatwiej), ale również mogłyby być autentyki. Ważne żeby było potraktowane z humorem i lekkim surrealem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nawet własną wersję jakiejś wizji np. zakonczenia filmu. Rambo ginie w Afganistanie poślizgnąwszy się na guanie autochtonicznej małpy :D, Obcy nie przeżywa w przeżartym alkoholem ciele astronauty radzieckiego.... pomysłów kupa, a możliwości po dwakroć!

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pierwszy raz udzielam się w owym topicu, ale przyznam, że z zainteresowaniem śledziłem zmagania uczestników minionej Bitwy 3d. Być może temat, który zaproponuję nie jest zbyt "głęboki intelektualnie", ale co powiecie na epicki pojedynek, pojedynek tytanów - dwóch herosów walczących na śmierć i życie o los świata - w każdym razie coś utrzymane w tej konwencji. Być może temat jest wręcz infantylny w swej prostocie, ale sądzę że jest to duże pole do popisu na tle grafiki 3d i z pewnością wymaga dużo pracy by owy "heroizm" ukazać poważnie a nie śmiesznie.

 

Prawdę mówiąc, bladego pojęcia nie mam czy taki temat kiedykolwiek miał tu miejsce, ale warto było spróbować :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pozostaje nam tylko czekać na sonde i mieć nadzieje że wygra temat najodpowiedniejszy dla wszystkich. Swoją drogą jestem strasznie ciekaw jakie tamaty wystartują w ankiecie. Mam tylko nadzieje że nie trzeba bedzie mieć w scenie organiki i temat będzie zezwalał na nutkę architektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts-->prawde prawisz, jestem tez za organika

Cos nie w moim stylu, ale bardzo chcial bym sie w tym sprawdzic jak to wyjdzie, a taka bitwa to wyje,,,mocna motywacja, hehe,,,maszyny tez by mogly byc, i jesczze raz az do znudzenia to chyba byl pomysl Asfaltona... "momen, sekunda chwilka" czy jakos tak pozdrawiam i mam nadzijee ze kolejny post bedzie w sondzie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic --> spoko nic się nie stało, a zresztą nawet dobrze bo przedstawiliśmy pogądy:)

 

A na to "Zagospodarowany układ słoneczny" to miał bym ochotę. \

Wiecie co? Proponuje niech teraz kazdy wypisze swoich faworytów by Modowie nie musieli skikac po calych 6 stronach tylko mieli wszystko w kupie i wiedzieli co się komu podoba. Co wy na to?? Tylko kiedy ta cała sonda?

 

 

--EDIT--

 

OTO MOJE PROPOZYCJE

 

"wizja przyszłości"

"obca cywilizacja"

"świątynia"

"pisma swiete"

"Obca technologia"

"nastepny dzien"

"miasto przyszlosci"

"3000 AD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby modowie mieli wszystko w kupie (zupie.....) proponuję....

przychylę się do poniższych:

kosmiczna architektura -czyli coś o zagospodarowaniu przestrzennym układów planetarnych (na czasie w obliczu zbliżającego się autostopu przez galaktykę);

scena biblijna (oczywiście inne pisma niby święte będę zwalczał z zaciętością równą dzihad bulteriańskiej) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic mi także do turnieju naszego, szlechetnego, rycerskiego śpieszno bardzo lecz zważ na to iż pośpiech wrogiem naszym jest największym pośród reszty wrogów. Nadzieje w serccu bitwy spragnionym noszę wielką iż za wschodów słońca siedem już głosować bedzie dane nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts-->eeeee ty siakis poet jestes czy co?, prosze opanuj sie troche, niezrozumialem ani jednego slowa z tej łaciny, skad mam wiedziec co ty nawypisywales mnie drobnemu chlopowi malorolnemu na panszczyznie, a moze ty mnie obrazasz?: ],,, hehe a tak na serjo, to text niczym mistrz Yoda wyglosiles: ], fajne: ]

ttaaddeekk--> nieinaczej: ] resesja wrzesniowa jest pewna, jak to ze, jutro wzejdzie slonce. Takie zycie... hehe pozdro

 

PS mino tego ze AGmakonts staral sie odwiesc mnie od spieszenia sie, a ze niewiele z jego pisma zrozumialem to powtarzam swoj apel, PANOWIE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(OT)

KoMic - Sorki za mój język ale czasami jak mi brak RPG to piepsze jak potłuczony :)

(OT)

 

Wiem iż obiecywałem że nic więcej nie zaproponuje ale tak mnię kopło coś po przeczytaniu "Kongresu Fturologicznego" Lema. Nie wiem jak to zformułowac ale jeśli ktoś to czytał to zapewne będzie w stanie jakos to zgrabnie opisać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje jakis temacik z duzym polem popisu, ale bez przesady z interpetacją.

Np. cos jak teraz na cgtalku -> grand space opera

 

moje propozycje:

- "Dzień sądu ostatecznego" (Judgement day)

- "Wyspa mitów" (Island of the Myths)

- "II wojna światowa" (WW2 - moim zdaniem świetny temat, gdzies wczesniej padł)

- "Maszyny bojowe" (tutaj mam na myśli jakieś wielkie roboty, cyborgi przyszłości, kontrolowane przez czlowieka ofc :) )

 

 

to sa tylko takie tam propozycje, co nie wybierzecie i tak wezme tym razem udział ;-)

czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności