Skocz do zawartości

Zapomniane miejsca: "Miejsce z dzieciństwa"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak się składa, że cały czas miałem problem z ukazaniem sceny zgodnie z tym co napisałem we wstepie. I zawsze jest tak, że człowiek myślil, kombinuje i nic i nagle dosłownie z nikąd przychodzi natchnienie. W moim przypadku było... całkiem inaczej natchnienie przyszło z stronki 3d total. W galerii zobaczyłem obrazek zrobiony przez Song Yuefeng`a (link do obrazka). Sami powiedzcie, czy to nie jest genialne rozwiązanie mojego problemu. Wstępne rendry w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz mamy powrót do źródeł. Pierwsze ujęcie ale małe zmiany ;)

dzieki takiemu umieszczeniu posągu mogę teraz łatwiej nawiązać do conceptu.

A przy okazji mogę teraz bez strachu rendrować warstwami. Nie wchodzą już w grę interakcje tła z pierwszym planem. No i wydaje mi się, że teraz jest lepiej. Zastanawiam sie tylko czy dodać DOF`a. Volume light dodany na warstwie w PhotoImpact. Dajcie szybko znać jak wam sie teraz podoba. Bo jak uznacie to za kichę to szukam dalej. A czas leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie ujecie nie przekonuje, po pierwsze w pracy z 3dtotal rzeźba jest tłem dla obiektu który pokazuje autor, Ty umieszczasz posąg na pierwszym planie jednoczesnie pokrywajac nim ponad połowę kadru, "chowasz" wczesniej wykonaną prace (moim zdaniem bardzo udaną) co troche kłuci sie z tematem na który sie zdecydowałeś, a wiec uważam że należało by eksponować bardziej zapomniene miejsce jako calość a nie jakiś jeden przedmiot. Chodzi o to aby widz wiedział o czym jest ten obraz zanim przeczyta temat czy tytuł pracy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam właśnie inne odczucie - przewrócona rzeźba oddaje cały klimat zapomnianego miejsca a sceneria ... to tylko sceneria ... jest ładna i niech tak zostanie - to świadczy tylko o dobrym warsztacie. Teraz praca nabiera całkiem innego wymiaru - podoba mi się ten pomysł. dopracuj tylko ten 1 plan tzn. trawki, kamyczki, pnącza itp. to musi być na tip-top ! i będzie WYPAS . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jaras za dobre słowo ale coś mi się wydaje, że ta płaszczyzna płaszcza posągu jest za duża i zbyt monotonna. Może jak zacznę się bawić na poważnie tym planem to jakoś zniweluje jej wilkość przez dodanie szczegułów bezpośredniego otoczenia posągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób bardziej pionowy kadr i pokaż więcej góry , bo teraz trochę za mało widać otoczenia . Pokaz strzelistość tego kościoła - i tych okien (rzeźba teraz za dużo zasłania) ale sam pomysł z przewróconą rzeźbą jest rewelacyjny ! jak to zmienisz to nie gadam z Tobą ;) acha, zrób ją bardziej pobrudzoną i wrośniętą w ziemię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras my i tak ze sobą nie gadamy, tylko piszemy, ale spoko zobaczę co da się zrobić ja wrócę z uniwerku. A jeszcze jutro koło, na które nie jestem przygotowany, ciekawe jak to ściemnie. Pozdro, a i witam Anie C. twój głos zawsze niesie ze sobą dobrą radę.

AND OUT.

Acha jeszcze jedno. nie mam quickdirta a materiał już jest na podwójnym blendzie. potem może być problem z texturką. Więc nie mam pojęcia jak go podniszczyć. Może w jakimś postworku, nie mam pojęcia narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to akurat ten kadr zupełnie mi nie leży (osobiste preferencje pewnie więc jak to co napiszę wyda Ci się bez sensu to po prostu zignoruj). Raz- nie bardzo widać samo miejsce bo je zasłoniłeś posągiem (a szkoda bo wnętrze było ładne). Dwa- twarz była ok kiedy patrzyło się z trochę większej odległości- przy tak silnym zbliżeniu widać że np. kąciki oczu i ust nie są do końca wymodelowane. Trzy- zestawienie posągu i trawy- jeśli leży aż tak długo że zapadł się w ziemię to dodanie odrobiny mchu czy zieleni na teksturze "urealniłoby" całość- w tej chwili trochę się "wkleja" w podłoże.

 

Tak czy owak- masz mnóstwo świetnych elementów, ładnie dograne światło, IMHO jedyne czego brakuje to zestawienie tego tak żeby grało ładnie ze sobą i dogranie naprawdę drobnych pierdółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po pierwszeodniose sie do wypowiedzi RK. prawde gada ze wnetrze bylo (jest) ladne. ponadto troche za duzy ten posag, trawa wygl marnie lepiej by bylo jakos ja zamodelowac, widaz ze sie miotasz w koncpepcjach i nie wiesz co zrobic, sam budynek masz naprawde ladny pelen respekt, nie wiem do tego co jest, jakies drzewko ladna trawka zmniejszyc pomnik i jest pieknie: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki KoMic ale zrobiłem edit poprzedniego posta i jest tam inny obrazek. Może teraz jest lepiej. Odsłoniłem trochę tło, bo rzeczywiście trochę się przy nim napracowałem i teraz szkoda je zasłaniać. Trochę szczegułów technicznych: tło, posąg, drzewko to trzy oddziele warstwy. Zarośnięcia mchem na styku posągu z ziemią to zwykły retusz 2d (ale już chyba tak zostanie. dodam jeszczę trawkę :) jakieś kamyczki, trochę zmienię ścianę szczytową i to będzie tyle. No może jakieś drzewa, żeby zapełnić scenę. A potem to już dłubanie z tabletem przy detalach. A jeszcze koniecznie trz dodać volum light. no bo bez tego nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jeszcze trwa. Załączam tylko mały update cobyście mogli zobaczyć co się zmieniło. Mam jakąś dziwną nadzieję, że jeszcze dziś to skończe. Wczoraj siedziałem do 3.30 żeby zrobić trawę. W końcu przydatny okazał się Vrey diplace. Może nie jest genialnie ale to najlepsze co udało mi się osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnei naprawde spoko praca ale mam jedno zastrzezenie... jestem moze calkowitym matorem w maxie ale jakas ta trawka taka dziwna mi sie zdaje.... nei wiem moze to tylko moje odczucia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeźba ma bardzo smutny i raczej posępny wyraz twarzy a w/g mnie powinna mieć na twarzy uśmiech i nadzieję ... takie zrodziło się przemyślenie kiedy oglądam Twoją pracę. Może dało by to jej jakieś inne przesłanie ? ... ale to tylko taka myśl , nie sugeruj się tym za bardzo :) co do "technicznych" spraw to rzeźba która leży tak długo w ziemi i tak w nią wrosła powinna być chyba troszkę bardziej zabrudzona ?. pozdrawiam i też Ci gratuluję nominacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ladnie znacznie lepiej ta trawa i ogolne otoczenie,,, bardzlo ladnie,,, zazdroszcze: ], bardzo dobrze wygladaja teraz stonowane kolory morow, tu jest stszal w 10 moim zdaniem, choc nadal brakuje mi jakiegos kszaka albo czegos takiego,,,pozdrawiam: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek jest już skończony. Teraz zostaje mi tylko zrobić zrobić rendry w większej rozdizłce. i właśnie to teraz robię. Muszę powiedzieć, że tło lub jak kto woli drugi plan jest teraz wyraźny i bez tego dziwnego rozmycia. Na forum finalna wersja pokaże się już nie długo a jutro wrzucę ten angileski opis. I już na zakończenie. Dzięki za pomoc przy robieniu tego czegoś. Szczególne dzięki dla JARASA po części to też jego zasługa to jak teraz wygląda moje zapomniane miejsce. Komic również THX za wsparcie no i żeby nie było że nie wazelinuję. dzięki dla LERU. Jeśli kogoś pominełem to sorki. No i jeszcze jedna osoba choć nie aktywna w tym wątku lecz również bardzo pomocna ArtooRo.

ten człowiek wie jak pomagać innym i zna się na 3darcie. Nie wspomne Czarnego Ecika (brata nie trza pozdrawiać:) ) bo nie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra jeszcze jednak nie koniec. Rodzą się nowe pomysły wgłowie i chciałbym je jeszcze wpakować na tą scenkę narazie mały update scenki i modelik drzewka. A co potem nie wiem mam jeszcze KUPE czasu :)

I sorki za jakość ale są pewne ogranizcenia. Finalna wersja będzie pozbawiona kompresji tzn. jest jej pozbawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

When I was a little child, me and my friends from those days, we ware playing around in a ruins of old chirch

in the middle of our town. offcourse It was forbidden ..... . Allthough, emotion trill connected with

descovering new things makes that it was our favorite playground. Many times we must run from the keeper but it

never stops us from comming back. For six year old kid this palce was something astonishing and round every

corner ther may be some treasure. One day i saw beautiful picture that i'll remember for the rest of my life...

In the middle of this ruin tere was a little tree next to huge column that in the past was supporting the roof.

The proportions of those two things was just unreal... Additionaly the lighting in this sunny day makes this

picture more unrealistic. In this very moment i felt so secure...

This picture will be the main subject in this competition. Why "forgotten place"? In now days i'm 30 and i'm can

go back in memories and think of those beautiful days...

 

A wieczorem poleci link do pracki w hiresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności