Skocz do zawartości

Wyścig: "Snails"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolakao -> to koło ślimaka to śruba łącząca deske z ramą :] , kropeli beda zdecydowanie mniejsze. A to że niewyraźnie widać ślimaka w ręku to nie szkodzi poneważ to jest tło dla scigających sie po ławce ślimaków, narazie skupiasz na tym wzrok bo nic innego nie ma :] Myśle ze na końcowym obrazku bedzie wporządku.

 

asfalton -> fakt, narazie wiem, później was poprosze o wytykanie wszelkich niedorubek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.ai -> jak na moje oko ten kadr jest nieladny :/ kamera niżej (może trochę przechylona), jeden ślimak blisko po lewej stronie kadru, drugi trochę dalej po drugiej stronie kadru, za nimi chłopiec - taka moja wizja :)

 

Nie widać, że to śruba :/ zauważ na jakiej ławce jest tak czysto wokół śrób i jaka ma tak płasko w tych rejonach (no może takie są, przesadzam ;) ). Jeśli to miałoby być tak blisko kamery to nad tym by się przydało posiedzieć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się różni :) już mówię:

pierwszy załącznik pokazuje gdzie mi się od razu skupia wzrok jak to włączam. Jako, że trudno by było umieścić obiekt żeby było wiadomo to jest tam taka szyba, która pokazuje płaszczynę w której uważam, że coś powinno się dziać. Niestety - nie dzieje się :(

Chłopiec coś tam robi sobie w tle, ślimaczki idą sobie na dole ale to trochę mało.

 

Druga sprawa to kamera. Myślę, że załącznik drugi będzie w miarę jasnyi zrozumiały

 

Niebo również wymaga poprawki. Nadaje pracy strasznej monotonności. Kolory wszędzie są w podobnej tonacji, warto je zróżnicować, żeby niektóre elementy wydobyć, zwrócić na nie uwagę, a inne zostawić gdzieś w spokoju, jako tło.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, taaaaa :) . Przemyślałem sprawe i opracowałem kolejnego koncepta, co o nim sądzicie? Wymyśliłem że ujecie moglo by byc z krzaka i na pierwszym planie dodał bym liscie. Śrube przerobie na sześciokątną, żeby jej forma sie tak nie zlewała, wiaderko na ślimaki zastapie kartonowym pudelkiem ponieważ mam wiele okrąglych form w kadrze to tym razem chyba lepiej sprawdzi sie cos kanciastego. W tle dorzucił bym jakies ruiny na horyzoncie, i drzewo nieco blizej. Dodatkowo pomyślalem że postaram sie "wydobyć" ślimaki troche je podkoloryzowując żeby nie zlewały sie z brazami i szarościami ławki ( i wogule calego obrazka). Poprawie także teksture oparcia od ławki bo narazie rzuca sie w oczy bardziej niż chłopiec. Oczywiście nadal brak drobnych przedmiotów w obszarze ostrości. Chmurki z generatora to narazie "zaślepka" dla jednolitego tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept w porzadku, chociaz nie bawilabym sie w ruiny, bo to nie ma nic do rzeczy.

 

sluz duzego slimaka nie powinien takiego mostku robic nad szpara miedzy deskami, bo on tam w ten sposob nie mogl przejsc. raczej powinien zejsc do szpary i potem znowu wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruiny nie maja nic do rzeczy ale chodzi o zapelnienie lini horyzontu w jakis sposób, zostawie to sobie na koniec moze coś innego tam zrobie. Myśle ze tak jak muwi Kolakao ślimak by sie rozciagnoł i przeszedl nad szparą, a śluz rzeczywiście powinien troszke zwisnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tobie chcialem napisac tylko jedno,: masz inny styl niz cala reszta - to widac, szkoda , ze jeszcze umiejetnosci nie wystaczajace...-.ps- strasznie nie lubie jak ktos robi kolesia tylko w jednej pozie, tzn - tak ja ty to zrobiles\as - ja preferuje robiebie char. w ksztalcie T potem dodanie bipeda i ukladanie go do sceny...wiesz jak zrobisz tylko model juz w pozie, to niemozesz go do niczego innego wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze...czemu tamten ślimak z tyłu popieprza w szpare między deskami??? czy jak nie wygra to od razu ginie??

Po drugie troche krzywa ta ławka...zazwyczaj jak jest ławka to ona tak idzie w góre zeby niejaki czlowiek mógł sobie usiąść spokojnie i wygodnie a tu się będzie zsówał...pewnie tamtego drugiego ślimaka też tak zsówa...

Po trzecie to pikne to jest podoba mi sie...nawet sam jeden render...ciekawe jaki będzie anim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwany "tamten" ślimak przechodzi nad szparą, nie wiem co mu sie stanie jak nie wygra, to nie istotne.

 

Człowiek może i sie bedzie zsuwał, również mnie to za bardzo nie nurtuje, nie moja wina że chłopak puszcza ślimaki po źle zaprojetowanej ławce ;) . Zreszta myśle że w rzeczywistości również znalazł byś ławke z której człowiek sie zsuwa :]. Cieszę się że ci sie podoba, lecz animacji to Ty sie nie doczekasz bo to bedzie still :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz przedstawia chłopca bawiącego się zbieraniem ślimaków, puszczaniem ich po ogrodowej ławce, następnie obserwowaniem jak się "ścigają". Starałem się skupić uwagę widza na ślimakach odsuwając człowieka i większość przedmiotów na drugi plan oraz stworzyć kontrast pomiędzy tematem kojarzącym się z szybką akcja, a przedstawioną sceną. Użyłem do tego celu 3d Studio MAX wraz z Brazil r/s, dodatkową pomoc stanowił Deep Paint 3d oraz Photoshop.

 

This image is presenting a boy who is playing with snails he gathered. He watch them race on the garden bench. My goal was to focus the spectator's attention on the snails by placing the character and most of objects to the second plane. I also wanted to create contrast between the battle's subject associated with fast action and the image below. I used 3d max, rendered with brazil, with additional help from DP and PS.

 

Final image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności