Jump to content

Recommended Posts

Obraz przedstawia chłopca bawiącego się zbieraniem ślimaków, puszczaniem ich po ogrodowej ławce, następnie obserwowaniem jak się "ścigają". Starałem się skupić uwagę widza na ślimakach odsuwając człowieka i większość przedmiotów na drugi plan oraz stworzyć kontrast pomiędzy tematem kojarzącym się z szybką akcja, a przedstawioną sceną. Użyłem do tego celu 3d Studio MAX wraz z Brazil r/s, dodatkową pomoc stanowił Deep Paint 3d oraz Photoshop.

This image presents a boy who is playing with snails he gathered. He watch them race on the garden bench. My goal was to focus the spectator's attention on the snails by placing the character and most of objects to the second plane. I also wanted to create contrast between the battle's subject associated with fast action and the image below. I used 3d max, rendered with brazil, with additional help from DP and PS.

Final image

Tak więc witamy w Bitwie!!! Ciekawy pomysl z tymi slimakami :)

Teraz ja jestem pierwszy, sorry Leru :D

Witam w Bitwie, życzę powodzenia :)

Polik -> nie ma za co :P

miałem też pomysł z wyścigiem ślimaków coprawda ciut inaczej przedstawiony.

W plastyku w bydgoszczy przy wejściu jest rzeźba wielkiego ślimaka z siodłem być może ona mnie natchnęła jednakże w ostateczności futurystyczna łódka okazała sie silniejsza:) trzymam za cieie kciuki.

ps.A mojemu bratu ślimaki uciekły do sąsiadów bo je na balkonie trzymał:)

Wydaje mi sie ze wielu osobom ten temat choc raz przeszedl po glowie, bo nie ukrywam ze jest taki no jakby to powiedzec samo narzucajacy sie przez swoj paradoksalizm. No ale ze nikt nie odwazyl sie go uzyc to gratuluje i zycze powodzenia.

Napoczatek odrazu powiem ze inaczej uchwycil bym kadr z wiekszym zainteresowaniem slimakami niz cala scena i kolesiem co je puszcza.. np bardziej z przodu, blizej i troche nizej, a twarz faceta bylaby w pewnym sensie tlem, w malej glebi ostrosci ale tak zeby bylo wiadomo o co chodzi.

Pozdrawiam

Dzięki -Ukash- i w zupełności się zgadzam że kadr powinien iść nizej nad ławkę bardziej eksponujac ślimaki, tylko jakos na koncepcie mi tak wyszlo. OK tu muszelka odsłona pierwsza, nawet jakis mały render z noisem w diffusie.

Tak, to jest skorupka winniczka, tylko ze narazie nie definiowalem jeszcze UV'ki, także poprstu wrzucilem noisa tak na szybciora zeby cos pokazać. Generalnie teksturowaniem zajmę sie jak skończe model.

fajnie, calkiem bajkowo to wyglada i chyba w takim stylu fajnie by bylo to zostawic. Ale jeden bug widze, sprobuj bardziej zaokraglic u gory bo takie w gniecenie widac.

Jeszcze tu zagladne napewno

pozdrawiam

no, no slimak wyglada soczyscie, az bym go schrupal :)

fajnie sie zapowiada oby tak dalej

bardzo przystojny slimak

tylko czy muszla nie powinna bardziej do niego przylegac (zeby nie bylo takiej szpary miedzy slimakiem a muszla)

tak wlasnie.. jego cialki powinno sie zawijac w tym miejscu do srodka skorupki. Mimo ze slimak wystaje to jego dalsza czesc jest ciagle w srodku. Ania ma racje.

Pozdrawiam

Acha, poprawi się. Z braku czasu żadko update'uje ale dziś zrobiłem UV skorupki i ślimaka. I próbke z teksturowana muszlą.

Tutaj, teksturowanie ciałka, pewnie nie ostateczne, tak jak i skorupy. Widze że bede musial zmniejszyc kulki na końcach dolnych czułek.

Już jest taki delikatny SSS, a myśle że dokładnym ustawieniem jego naterzęnia zajmę się jak będę robił próby do ostateczego renderingu.

Dzieki :) . Jeszcze jedna próbka, teraz myśle że popracuje nad kilkoma wersjami ślimaka (żółty z czarnym paskiem, brazowy mały) co by winniczek miał sie z kim ścigać. Potem przejde do postaci.

Ślimak cudo- muszla trochę "stylizowana" ale całość prawie fotorealistyczna- wyrazy zazdrości.

Troszkę majeranku, masełko... mmm...

piękny !

aż mi ślinka cieknie jak na niego patrze :P

edit: RK widze że pomyśleliśmy o tym samym :D

body jak najbardziej przezaj... efajne, ale skorupka, czy te porowatości nie są zbyt głebokie? zawsze mi się ślimak kojarzył raczej z gładką muszlą. ale... trzeba by zbadać jakiegoś osobnika organoleptycznie :P chyba, że sam już to zrobiłeś, to jak coś to sorry :)

Obejżałem pare zdjęć i najcześciej są dość parchate :D . Zrobiłem jeszcze żótego, troche edycji ciałka (dłuższy z przodu, nieco ciemniejszy) i skorupy tylko kurcze narazie wyszla mi troche nierówna ale to juz małe piwo. Chyba jeszcze brązowy i koniec gatunków żyjacych w polskich ogródkach, czy sie mylę? Mówimy tylko o osobnikach posiadajacych domek :p .

nie powinien ten zolty miec jeszcze dodatkowego jasnego paska? ale nie wiem.

bardzo mile slimaczki.

skorupka nierowna moze byc, w koncu one jej nie robia z cyrklem i linijka.

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy