Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną. Inspirujący problem.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż spotkała mnie rzecz całkiem specyficzna.

Za pomocą programu RivaTuner zmieniłem z ciekawości typ karty z geforce na quadro. Sądziłem że w ten sam sposób da się łatwo wrócić do ustawień.

Byłęmw błędzie. Po restarcie, którego wymagał, system (XP) zgłosił mi się że wykrył nowe urządzenie karta zgodna z VGA (o zgrozo). Twierdzi w dodatku że kompatybilne z kartą są sterowniki do ... quadro. Zaskakujące, prawda?

Co gorsza, sterowniki do Quadro nie działają, o zgrozo sterowniki Geforce Ti 4600 też nie działają! Ale kłopot jest taki, że kopchany rivatuner nie wyświetla mi już takich okienek jak kiedyś, bo wykrywa że mam kartą VGA ....

Może to dlatego że mam gorączkę i nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu, właściwie sprowadza się to do ustawienia z powrotem na GeForce, ale jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sądzę, że poniżsyz obrazek nieco komplikuje sprawę

(po naciśnięciu uninstall dodatkowo wysakkuje, że nie może być odpalony na tej platformie :/ )

edit:

problem okazał się o tyle mało inspirujący, że sam się rozwiązał, nie wiem jak, ale nie zadaję niepotrzebnych pytań, bo windows wie najlepiej co jest dla mnie dobre. Wszystko działa i to szyciej niż kiedyś bo przy okazji kombinowania ściągałem nowsze stery z nvidii.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :] ale hardkor :P

dlatego ja się nigdy w takie rzeczy nie bawie

myśle że może pomóc wyciągnięcie karty z płyty głównej na kilkanaście sekund ... zresetuje to jej bios ... i może wtedy ją normalnie wykryje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wystarczylo odinstalowac rivatunera :D a jezeli nastepnym razem chcesz przerobic na quadro uzyj sterownikow ktore na pewno dzialaja.. sa to na pewno detonatory jeszcze z serii 44.x albo i wczesniejsze... ale samo to nic ci nie da jak potem nie zaistalujesz maxtreemow :P ale to na pewno juz wiesz :)

 

greets

 

ps dokladny opis co i jak na pewno pojawil sie na forum poszukaj a znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności