Jump to content

Pojazd 3D: pociag pancerny wrzesień 1939 r.

Recommended Posts

Guest marcin_mocny

ja też tu zrobię wpis bo mnie też się to okropnie podoba

fajne te nity/śruby co są (prawie) wszędzie ;)

super cały model wychodzi

...... Tylko mam pytanie do Ciebie w jakiej scenerii umiescisz model??
Właśnie dośc długo się zastanawiałem i jednak wkleje go w scenerie ...troche posiedziałem i są pierwsze przymiarki terenu...ciekawe co powiecie na takie coś?

zaznaczam ze niebo, zieleń wstawione w ps zeby cos było...trzeba bedzie zrobić troche róznego smiecia na ziemi, trawke...więc tak jak juz napisałem to tylko przymiarka...:) całość będzie miała pierdylion facesów...bo sam pociąg ma podad milion a teren z torami dalszych 100 000...komp mi zaczyna rzęzić leciutko:) ( mobil barton 2500+ przetaktowany na 3200+, 1 GB ramu Geila).

Kliment :P. Nie zrozumiales mnie ;).

Oczywiscie, ze pociag ma byc wykolejony :>. Nie uzywano lasow, badz zagajnikow do chwilowego postoju? W tym czasie mogl nadleciec zblakany (;)) bombowiec i zrzucic pare bomb wzdluz toru, uszkadzajac wagony, wywracajac je itp :). Pzdr :>

Mi kolorki się podobają i model też. Jak ci się jeszcze uda zrobić zrytą ziemię przez pociąg to będzie naprawdę super. Tylko chyba będziesz musiał trochę wagony i niektóre blachy powyginać, żeby było realistyczniej.

Mi rowniez sie na razie podoba.

Jezeli chodzi o przymiarke ujecia to jeszcze bym je troszke poprawil ale niewiele ;). Podoba mi się malowanie jakie ma ten pociag, postaraj sie zeby wyszlo Ci tak samo jak na referkach a bedzie super!.

Powodzenia zycze,

Pionier.

Mi rowniez sie na razie podoba.

Jezeli chodzi o przymiarke ujecia to jeszcze bym je troszke poprawil ale niewiele ;). Podoba mi się malowanie jakie ma ten pociag, postaraj sie zeby wyszlo Ci tak samo jak na referkach a bedzie super!.

Powodzenia zycze,

Pionier.

No jesli sam Pionier mówi ze mu sie podoba to jestem kontenty! Ludzie TEN Pionier!! :)) dzięki:D

no model pociagu bardzo mi sie podoba w sumie nie za sam modeling bo tam niewiele chyba trudnego jest ale za odwzorowanie i detale, no poprostu sie podoba i tyle :Pa co do terenu.. szczerze powiem ze dla mnie wyglada troche jak namalowane tło do jakiejs dobranocki na tvp1 :P mozna sie bardziej przylozyc na ale to wip ;)

nieczessto takie prace sie tu zdarzaja wiec trzymam kciuki i zycze powodzenia :D

pozdro

textury z przodu juz sa prawie ok, z tylu jeszcz wiecej brudu. Nie wiem czy to wynika z braku detali na texturach czy z takiego ujecia kamery ale troche wyglada jak zabawka. Zrob jeszcze render tego samego z kamery umieszczonej na wysokosci glowy czlowieka ;), to powinno mu dodac troche wagi. Jest lepiej i zaczyna mi sie coraz bardziej podobac!. Powodzenia.

Obawiam się że mały błąd pojawił się przy wykonaniu tekstur. W wojsku polskim nie stosowano po 1936r. rozgraniczenia barw (jak te kreski pomiędzy plamami kamu). Nie stosowano nawet twardych przejść geometrycznych jak na me-109 z okresu kampanii wrześniowej. Linie pomiędzy plamami były miękie i wynikały z prostej właściwości pistoletu lakierniczego. Również barwy są minimalnie niewłaściwe (oczywiście kwestia umowna - te same barwy Humbrola i Revela dają inny kolor nieco), ale brąz powinien być mniej rudy (Dark earth wg. Humbrola) a piaskowy ciut bardziej szarawy. Ciemnozielony (ciemnooliwkowo zielony w zasadzie) jest nieco za zielony i nasycony. To tylko tak na marginesie jeżeli chciałbyś popracować nad kolorystyką ;) Model bardzo mi się podoba. Gratz. Jeżeli ciężko znaleźć zdjęcia tego schematu malowania proponuje poszukać te z 7TP - kolorystyka ta sama a więcej referencji na sieci.

Kliment: ciekawe. zdecydowanie lepszy byłby render w kolorze. ten BW jest dobry ale zdecydowanie za duży Noise, brakuje też mocnego kontrastu tak charakterystycznego dla starych fotografii.

Hynol: wow. skąd wy takie rzeczy wiecie? :]

Pozdrawiam

Hynol dzięki , faktycznie zbierajac refki zasugerowałem sie zdjeciem lokomotywy w malowaniu które odtworzyłem nie wiedząc ze jest z przed 1936 roku. Kolorki poprawie -swoja drogą nie masz wzorników kolorów w formie cyfrowej?

Mathias prawdziwa cnota krytyki sie nie boi! :D

Mrkrzysiek,Klicek, Tłiti -jest jeszcze pare rzeczy do poprawienia , kto wie moze faktycznie wróce do koloru, dzięki.

Niestety, mam tylko tablice kolorystyczne na papierze, a obawiam się że mój skaner pokłamie niemiłosiernie. Ale kumpel ma przeliczniki Humbrola i Testorsa do Pantone'a więc gdy tylko się z nim zobacze, wezme je od niego i dam znać.

Może to wystarczy, ale nie jestem pewien stopnia poprawności:

http://www.modelsforsale.com/catalog/humbrolpaintchart.php

Jeżeli chodzi o oliwkowozielony i jego odcienie Tamiya jest poprawniejsza:

http://www.modelsforsale.com/catalog/tamiyapaintcharts.php