Jump to content
kliment woroszyłow

Pojazd 3D: pociag pancerny wrzesień 1939 r.

Recommended Posts

Postanowiłem zrobić dla odmiany pociąg pancerny. Inspiracją były zdjęcia z września 1939 roku uszkodzonego polskiego pociagu pancernego "Generał Sosnkowski".....

To wlasnie lubie :). Narazie jest bardzo dobrze, a mysle ze bedzie swietnie :). Pzdr

Witaj!!!

Super sie zapowiad. Nic dodac nic ujac. Tylko mam pytanie do Ciebie w jakiej scenerii umiescisz model??

kilka dni temu przeszla mnie mysl zeby zrobic cos podobnego :)

super czekamy na wiecej i na extra textureczki :D

kliment woroszyłow

widzę że to twój ulubiony temat :)

Pracka bardzo mi się podoba

Guest marcin_mocny

ja też tu zrobię wpis bo mnie też się to okropnie podoba

fajne te nity/śruby co są (prawie) wszędzie ;)

super cały model wychodzi

Ciekawy pomysl i wykonanie rowniez.Jeszcze czeka cie wiele pracy nad oteksturowaniem pociągu, no chyba ze bedziesz robił render na styl starych archiwalnych zdjęć.

...... Tylko mam pytanie do Ciebie w jakiej scenerii umiescisz model??
Właśnie dośc długo się zastanawiałem i jednak wkleje go w scenerie ...troche posiedziałem i są pierwsze przymiarki terenu...ciekawe co powiecie na takie coś?

zaznaczam ze niebo, zieleń wstawione w ps zeby cos było...trzeba bedzie zrobić troche róznego smiecia na ziemi, trawke...więc tak jak juz napisałem to tylko przymiarka...:) całość będzie miała pierdylion facesów...bo sam pociąg ma podad milion a teren z torami dalszych 100 000...komp mi zaczyna rzęzić leciutko:) ( mobil barton 2500+ przetaktowany na 3200+, 1 GB ramu Geila).

Hmm interesujace :).

A myslales nad pociagiem wyjezdzajacym z lasu [tory wsrod gestwiny ofkoz :P] obok zniszczonego budynku kontrolnego [obok przejazdu itp] :>.

Co ty na to :>. Pzdr :)

No moim zdaniem to model pociągu jest pięknie zrobiony, ale nie mozesz zmarnować pracy przez scenerie.Mi średnio odpowiada ta ustawienie kamery.Myślałeś nad zrobieniem renderu na styl starego czarnobiałego zdjęcia??

Hehehe...widze ze co post to pomysł...Lt. Knysha...juz postanowione..On ma byc wykolejony.

Fredkowaty> jak w kolorze wyjdzie dobrze to i w cz.b. tez pewnie bedzie nieźle....ale póki co duzo pracy jeszcze przede mną:) dzieki za uwagi. postaram sie wrzucać updejty w miare postepów...:)

Kliment :P. Nie zrozumiales mnie ;).

Oczywiscie, ze pociag ma byc wykolejony :>. Nie uzywano lasow, badz zagajnikow do chwilowego postoju? W tym czasie mogl nadleciec zblakany (;)) bombowiec i zrzucic pare bomb wzdluz toru, uszkadzajac wagony, wywracajac je itp :). Pzdr :>

Wrzuce wam jeszcze cos na temat malowania....zrobie coś w takim stylu...chyba:)) ostatni rysunek dotyczy innego pociagu o nazwie "Danuta"( miał inne wagony artyleryjskie) ale malowanie podobne..........

Mi kolorki się podobają i model też. Jak ci się jeszcze uda zrobić zrytą ziemię przez pociąg to będzie naprawdę super. Tylko chyba będziesz musiał trochę wagony i niektóre blachy powyginać, żeby było realistyczniej.

Mi rowniez sie na razie podoba.

Jezeli chodzi o przymiarke ujecia to jeszcze bym je troszke poprawil ale niewiele ;). Podoba mi się malowanie jakie ma ten pociag, postaraj sie zeby wyszlo Ci tak samo jak na referkach a bedzie super!.

Powodzenia zycze,

Pionier.

Mi rowniez sie na razie podoba.

Jezeli chodzi o przymiarke ujecia to jeszcze bym je troszke poprawil ale niewiele ;). Podoba mi się malowanie jakie ma ten pociag, postaraj sie zeby wyszlo Ci tak samo jak na referkach a bedzie super!.

Powodzenia zycze,

Pionier.

No jesli sam Pionier mówi ze mu sie podoba to jestem kontenty! Ludzie TEN Pionier!! :)) dzięki:D

Witam,

jak do tej pory to pracka przyjemnie sie zmienia. Życze powodzenia !

Kolejny mały apdejt..mały bo brak czasu.....posiedziałem troche nad terenem, głównie sadziłem trawę...w najblizszym czasie ( jak czas pozwoli) podciągnę maping na pociagu, sam jestem ciekawy jak mi to wyjdzie....tymczasem wspomniana trawka.....swoja drogą nie mógłbym być ogrodnikiem:)

wydaje mi sie ze wyszlo Ci to miedzy "fajne" a "wyglada jakby idiota powbijal zielone patyki w glebe", sam nie wiem. Moze bardziej zroznicowac trawe i wiecej smieci na ziemi... ?

no model pociagu bardzo mi sie podoba w sumie nie za sam modeling bo tam niewiele chyba trudnego jest ale za odwzorowanie i detale, no poprostu sie podoba i tyle :Pa co do terenu.. szczerze powiem ze dla mnie wyglada troche jak namalowane tło do jakiejs dobranocki na tvp1 :P mozna sie bardziej przylozyc na ale to wip ;)

nieczessto takie prace sie tu zdarzaja wiec trzymam kciuki i zycze powodzenia :D

pozdro