Skocz do zawartości

Ustawienia światła


Pawkiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem jeszcze niedoświadczonym urzytkownikiem v-ray'a. Poraz pierwszy zrobiłem scenke mieszkanka(pare minut) aby pobawić się jego ustawieniami. I tu pojawia się problem. Dopuki daja wewnątrz jedną żaroowkę(omni) jest gites, Ale kiedy chce zasymulować:P światło dzienne niebardzo wiem jak to zrobić. Skylight(z environmenta) po części rozwiązuje ten problem ale i tak niektóre obiekty są zbyt rozjaśnione a np. ściany zaciemne. Proszę o podanie sposobu "tworzenia" naturalnego oświetlenia słońcem.

A tu moja scenka wyrenderowana z żaroową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze nie moge dojść jakie wartości poustawiać dla poszczególnych świateł. Ile dać w skylight, a ile w v-ray light?? Nie mam zielonego pojęcia i wychodzi gorzej nish było:(

A w dodatku dłuuuuuuuuuuuuugo:P

 

A jeszcze się jakiś szum pojawił.:P Sorki za narzekanie ale widziałem wiele renderków z wnętrz i wiem że można uzyskać niezłe:P efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Buahahaha. Wielkie dzięki. Tyle to ja wiem tylko właśnie JAK?? Czego mam dać więcej skylighta?, v-ray ligta, czy target direct?? Chyba po to jest to forum żebym mógł się dowiedzieć co i jak a nie po to żebyś sie z innych nabijał (CIESZE SIĘ ŻE TY TO UMIESZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pawkiller - bobby i tak jest wyjatkowo mily i uczynny, ja bym cie odeslal do forum evermotion lub chaosa gdzie mozesz sciagnac gotowe sceny maxa z ustawieniami a na poczatek przydalo bys sie odrobine obycia nawet ze scanlinem, czyli... rtfm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie rozumie cię Pawkiller jezeli umieszczsz posta w ktory pytasz sie jak ustawic swiatło no to ci piszą, ze tak i tak, teo zobacz tam włacz,

ale nie oczekuj ze ktos ci bedzie dokładne ustawienia podawal

bo kazde pomieszczenie potrzebuje innych ustawien, a poza tym na forum jest super temat o ustawieniu swiatła nie tylko w v-rayu wystarczy poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka. Faktycznie troche za dużo bym chciał, ale dla mnie to wszystko jest takie skomplikowane, że zmieniając "na oko" ustawienia troche to potrwa ale chyba faktycznie najwięcej się naucze.

PS. Nie moge sobie poradzić z równomiernym oświetleniem. Na przykład sufit przy świetle dziennym powinien być prawie równomiernie oświetlony, a wszystko co w pokoju tez jasne a u mnie albo to co bliżej okna jest prześwietlone a reszta OK, albo przy oknie OK, a znowu przy scianie po lewej nic nie widać. Dałem secon bouncey na 0,9 ale to tylko troche pomogło.

Daje do tego render.

 

Dzięki za linka Vorek. To jest to czego szukałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie zapoznac z fotonami... jako second bounce sie ich uzywa wlasnie do oswietlania wnetrz.

duzo mozesz sie dowiedziec z forum chaosow http://www.chaoticdimension.com/forums/phpBB2/index.php

 

na http://www.vray.info tez poszukaj

http://www.vrayrender.com/stuff/PMapTutorial/

 

aha i zapoznaj sie jeszcze z color mappingiem (zwieksz dark multiplier jak cchesz rozjasnic ciemne miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności