Jump to content
Cloud Strife

POLSKI FANFILM potrzebuje waszej pomocy!!!

Recommended Posts

Ogólnie mówiąc nieźle, jak na poziom zaangażowanych środków, podoba mi się większość scen "kosmicznych", szczególnie na poczatku, potem w niektórych ujęciach strasznie śmierdzi komputerem - czyli całość bradzo nierówna, ale coś może z tego być :) .

Spukii - w tym wypadku miękki obraz odpada, bo żadną cyfrą nie da się takiego uzyskać.

w tym wypadku miękki obraz odpada, bo żadną cyfrą nie da się takiego uzyskać.

Od czego jest postprodukcja? Jak maja soft w ktorym dalo sie zrobic miecze swietlne to zapewne sa tez w nim odpowiednie filtry obrazu.

A takiego DOF'a jak uzyskasz, będziesz wszystkie ujęcia maskował, poza tym obraz uzyskany z kamery i tak bedzie inny (lepszy, milszy dla oka), wychodzac z takiego założenia to profesjonalne filmy tez powinni kręcić cyframi, bo to koszty kamery i taśmy mniejsze, nie trzeba tego specjalnie skanować dla postprodukcji itd.

Streaker, wez pod uwage ich mozliwosci. Watpie by mieli dostep do prawdziwych kamer, czy cyfrowek HDTV.

Filtry w postprodukcji to raczej dla nich jedyny sposob na pozbycie sie niechcianej 'ostrosci'.

"wychodzac z takiego założenia to profesjonalne filmy tez powinni kręcić cyframi, bo to koszty kamery i taśmy mniejsze"

...mam nadzieje ze mowiac "cyfra" miales na mysli handycamy, bo ostatnio sporo filmow kreconych jest kamerami cyfrowymi.

btw. Praktycznie we wszystkich wiekszych tytulach jakie trafiaja do kin, caly material jest poprawianych w post produkcji.

Zdaje sobie sprawten teksst e, że to tylko amatorska produkcja i muszą kręcić cyframi, ale ta moja wypowiedź była odpowiedzią na tekst Spukiiego

5. to mam nawet do polskich filmów (tych porfesjonalnych i za dużą kasę) . wszystko jest za ostre, powinno się roche rozmywać (po takim czymś poznać każdy film polski).

"wychodzac z takiego założenia to profesjonalne filmy tez powinni kręcić cyframi, bo to koszty kamery i taśmy mniejsze"

...mam nadzieje ze mowiac "cyfra" miales na mysli handycamy, bo ostatnio sporo filmow kreconych jest kamerami cyfrowymi.

Chyba masz na mysli filmy telewizyjne albo o mocno ograniczonym budżecie, celuloza ma jak na razie pewną pozycję.

btw. Praktycznie we wszystkich wiekszych tytulach jakie trafiaja do kin, caly material jest poprawianych w post produkcji.

A czy ja mówie, że nie, choćby korekta koloru.

Chyba masz na mysli filmy telewizyjne albo o mocno ograniczonym budżecie, celuloza ma jak na razie pewną pozycję.

np. SinCity :)

Kamery Digital HDTV sa juz powszechnie uzywane.

hej bardo mnie zaczyna ta sytuacja na forum zaskakiwać wchodze na forum a tu 2 posty z projektami fan filmów :) tia to bardzo fajna zabawa poczekajcie do Grudnia to moze tez was troszke zaskocze. ONI MAJĄ RACJE to naprawde kupa roboty chętnie zobacze efekt końcowy :)

SinCity to zupełnie inna bajka, bardzo specyficzny klimat tego filmu i sposób realizacji, w tym wypadku ostrzejszy obraz może być celowym zabiegiem.

Władca Pierścieni, wszystkie częsci Matrixa, Pearl Harbor, Gniew Oceanu, wszystkie częsci Pottera - to wszystko było kręcona na zwykłem taśmie (jak widać same wysoko budżetowe produkcje, ale koszty wypożyczenia kamery (bądź zakupu) i taśmy sa bardzo duze). Z drugiem strony niektóre polskie filmy (Quo Vadis dla przykładu) też były kręcona na taśmie, a obraz z nich mi osobiście nie podoba się i tutaj przyznaję racje Spukkiemu.

W każdym razie zmierzam do tego, że obraz z kamery na taśme jest przyjemniejszy dla oka (miększy).

szukamy jeszcze ludzi ktorzy by chciely robic animacje do jednej sceny.

Ma to byc kosmiczna walka. 3D Modelle dostaniece od naz. Mussieliscieby robic tylko animacje...

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy