Jump to content

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Por

Ja nic nie mówię bo Pi to różne działy ,ale odbieram różne modele w Pi. Cinematic i gamedev'e to 2 różne światy, a jeśli się nie umie modelować pod subD i ładnie rozłożyć siatki to się za to nie

Posted Images

Umowę zawsze lepiej mieć niż nie mieć ;) zwłaszcza, że majątkowe prawa autorskie zgodnie z prawem można zbyć tylko na piśmie. Bez umowy i bez zapłaty klient nie może zgodnie z prawem wykorzystywać twojego dzieła więc powinno mu zależeć na umowie. Niestety większość "dodatkowych rzeczy" jest zazwyczaj wliczona w pierwotną cenę. Oczywiście w umowie powinno być zapisane ile ujęć masz zrobić i w jakiej jakości ale musisz się liczyć z tym, że będziesz wymieniał 8 raz psa na trawniku i wstawiał 20 raz jeszcze bardziej uśmiechniętą i seksowną panią na balkonie...

Ja jestem tu zupełnie początkujący ale wg mnie nie powinieneś w związku z taką odpowiedzią schodzić im z ceną. Odpisz im krótko że trudno i ładnie ich pozdrów :-) Osobiście nie podjąłbym się wykonania czegoś takiego chyba nawet za 6 tys. Dodam że w Maksie jestem też raczej na początku drogi i cienki bolek ze mnie jeszcze, ale uważam że jakiś przyzwoity poziom cen trzeba trzymać bo pracy przy tym będzie sporo. Wierzę że nie znajdą nikogo taniej i jeszcze się do Ciebie odezwą. Ewentualnie niech sobie najpierw wybudują to osiedle i zrobią fotki to im wyjdzie "lepiej i taniej" :D

nie schodze ;P bo co prawda technicznie nie jest trudne ale rozbudowane wiec pochlonie sporo czasu ,zwlaszcza ,ze jak napisal farelek na pewno beda marudzic z detalami typu piesek czy panienka xD jak chca sobie po taniosci robic to niech szukaja dalej ;)

Edit:

napisali mi ,ze za drogo te 4-6 tys: P

Polska norma, najlepiej to by chcieli studenta co zrobi to za free dla portfolio, najlepiej takim na odchodne powiedzieć, "ładny Mercedes stoi przez budynkiem, to Pana?".

zaproponuj im coś. Mało kto wie, że negocjacje to nie jest to samo co targowanie się o cenę. Skoro Ty masz zejść z ceny niech oni zejdą z wymagań i zamówią np mniejszą ilość wizualizacji. Spytaj się jaki mają budżet to im zaproponujesz coś w ramach ich możliwości finansowych. Może się okazać, że Ci powiedzą, że rezygnują po czym wrócą za kilka dni :)

Ale poniżej 1000 zł za ujęcie nie schodź bo to ...

zaproponuj im coś. Mało kto wie, że negocjacje to nie jest to samo co targowanie się o cenę. Skoro Ty masz zejść z ceny niech oni zejdą z wymagań i zamówią np mniejszą ilość wizualizacji.

Słuszna uwaga. Można klientowi grzecznie wytłumaczyć ile jest pracy przy konkretnym zleceniu i zaproponować mniejszy zakres prac, jeśli kwota jest za duża. Czasami działa. A jak nie, to mówi się trudno.

dobry jesteś:)) dość poważne sprawy jak na amatora:)) później bedziesz administratorem tych serwisów? bo to rzutuje na cene. za jeden serwis około 30-40 tyś., nie wiem jak inni sądzą.., wg mnie sama stronka tego typu to min. 10tyś.

rozbij cene na wykonanie szkieletu i zatowarowanie bazy czyli wklepanie tych wszystkich mebli. jezeli jest tego duzo to dedykowany cms bylby najlepszy ale to zbyt skomplikowane dla jednj osoby. ogolnie to nie jest projekt na jedna osobe. ale skoro klient uwaza ze jest i da to amatorowi to najwieksza kara bedzie ze przyjmiesz zlecenie ;-)

Serwisy są w zasadzie gotowe. Raczej nie będę ich rozwijał (chyba?). Może troszeczkę ale bardziej "hobbystycznie" :-).

Ponieważ zmiany będą sporadyczne, a obsługą będę zajmował się ja, nie robiłem strony zaplecza bo szybciej jest mi przesłać pliki hurtem na serwer a wpisy w bazie zrobić bezpośrednio.

Cała robota zajęła mi dwa dni. Czy 1200 - 1500 będzie dobrze? (adekwatnie do godzin pracy).

oka, a ktoś robi motion design?

tu jest całkiem solidna

załóżmy, że startujemy od tekstu i paru refek kierunkujących grafikę... minuta. reszta Twoja broszka. Czas sensowny, mocny tydzień.

Ile? 4tys to raczej nie przesada?

I takie pytanie ogólne - czy zrobienie dizajnu/ grafiki / opracowanie looku - ilustracyjności - to jest duża, zasługująca na solidny punkt w kosztorysie sprawa czy "tak przy okazji" ( +5% ceny) rozumie się samo przez się, że projektujesz wszystko od zera?

Nie bardzo wiem czy akanci rozróżniają animatorów od ilustratorów/ dizajnerów...