Jump to content

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

deshu- dzięki ;) Pewnie tak jest. A coś więcej na temat stawek, hmm?

Oczywiście nie chodzi mi, żeby ktokolwiek zdradzał tutaj swoje tajemnice biznesowe. Bardziej w jakich granicach powinien się temat kręcić.

Pozdrawiam

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pro Tip z ostatnich dni, gdy się odzywa klient sprzed lat z którym za bardzo nie chcecie pracować to powiedzcie, że już się tym nie zajmujecie, przeszliście na zawodowstwo i jesteście dużymi chłopcami

Trochę z innej beczki, ale w temacie ciągle. Postać wybitna i tragiczna zarazem, mistrz portretu ( wykonał jakieś 7 tysięcy mordek 🙂) Witkacy - Stanisław Ignacy Witkiewicz i jego  "Regulamin Firmy Por

Ja nic nie mówię bo Pi to różne działy ,ale odbieram różne modele w Pi. Cinematic i gamedev'e to 2 różne światy, a jeśli się nie umie modelować pod subD i ładnie rozłożyć siatki to się za to nie

Posted Images

Ja myślałem, że po to się pracuje dla Niemców żeby im mówić niemieckie stawki, ew ciut niższe:)

A niemiec z pewnoscią po to zleca "polaczkom" żeby dostać niemiecką stawkę ;)

jasam2 - pomnóż stawkę za która robisz dla rodzimych biur razy 1,5 max 2.

Zresztą najważniejsze żeby nawiązać kontakt. Jak będą zadowoleni ze współpracy to zaczniesz im delikatnie podnosić stawki.

• 2 weeks later...

Witam,

mam problem z wyceną pracy 3D - nigdy nie robiłem tego za pieniądze ;)

a mianowicie... zadanie polega na tym, żeby stworzyć animację powstającego powoli boksu targowego... (animacja powstawania wykładziny, ścian krzeseł, biurka itd. itp. później pojawiają się ludzie... i na końcu całość przechodzi w gotową stillkę(czy jak to tam fachowcy nazywają))...

... nie chodzi mi o jakąś jedną właściwą cenę, ale przynajmniej jakieś widełki... bo nie mam zielonego pojęcia ile praca grafika 3D może być warta... (dodam, że jestem dość początkujący).

Cześć,

potrzebuje wyceny związanej z compositingiem, bo nie miałem styczności komercyjnej z compo. Jeżeli chodzi o szczegóły zlecenia to ma być to pojedyńcze 20 sekundowe ujęcie z lotu ptaka, gdzie mam wsadzić osiedle. To jest raz.

A dwa to ile miałbym zawołać za złożenie wraz z compo 1,5min animacji? Warto dodać, że nie jestem wymiataczem w compositingu.

Pozdro

Witam was,

dostałem propozycja zaaranżowania przestrzeni biurowej, ok 600m2. Gabinety, hol, lobby klatka. Mały biurowiec, do tej pory wykonywałem raczej projekt łazienki niż całych mieszkań. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie stawki są średnią dla tego typu powierzchni. Przy projektach mieszkań liczyłem 80zł za m2 tu nie mam pomysłu. Liczę na odpowiedź i dzięki !

• 2 weeks later...

Witam

Trafił mi się klient, który chciałby kupić ode mnie model konceptu pewnego pojazdu,aby sprzedawać sobie dalej. Oczywiście wiąże się to z przekazaniem praw na wyłącznośc. Moje pytanie to na ile takie coś wycenić i co zawrzeć w umowie?

Z góry dzięki

Cześć wszystkim,

mam pytanie do ludzi znających nieco temat.

Ile może dostać junior animator 3D/ animator 3D w polskiej dużej firmie zajmującej się game devem?

Pozdr.

Junior okolo 3 na reke, jezeli masz skila. Jezeli na full przyuczenie to okolo 2/2 z groszami na reke.

Witam

Trafił mi się klient, który chciałby kupić ode mnie model konceptu pewnego pojazdu,aby sprzedawać sobie dalej. Oczywiście wiąże się to z przekazaniem praw na wyłącznośc. Moje pytanie to na ile takie coś wycenić i co zawrzeć w umowie?

Z góry dzięki

jakaś kwota + procent od każdej sprzedaży. 10? 20?

• 1 month later...

Witam Wszystkich.

Mam pytanie odnośnie stworzenia wizualizacji zegarka na potrzeby reklamowe: Model, tekstury, oświetlenie, studio.

Rozdzielczość 3508x2480 w 300dpi (format A4).

Ile wziąć za pojedyncze ujęcie? Liczmy że cała seria będzie liczyć 5 ujęć.

Nie wiem czy w takiej sytuacji policzyć stawkę godzinową czy jakąś ogólną od całości ponieważ zrobienie modelu to jedno, a rendery to drugie.

Jo man, raz jak miałem takie zlecenie, to skonczyło się płatnością (po 7mies) tylko za próbne rzeczy, bo taniej agencji wyszło zrobić fotki. Ale wyceniłem z tego co pamiętam na 3500pln z 10renderami w komplecie (czyli taki komplet model-materiały,setup+kilka potrzebnych renderów do kampanii), każdy kolejny jakoś 150pln (i tu bylo osobno przy opcji jednego swiatła i dostosowania pod ujęcie do chyba 350pln), nie pamietam ile chcialem za 1s animacji. Ceny netto.

Tu masz próbne rendery za ktore wziąłem grosze - nie ma sensu tak pracować ale chciałem zobaczyc czy potrafie jeszcze coś wyrenderować i była okazja.

http://blue-box.com.pl/klienci/nietylko/mix1.jpg

http://blue-box.com.pl/klienci/nietylko/mix2.jpg

ale jest tu kilka osob ktore tez robiły wiec moze sie wypowiedzą, bo mi sie wydawało ze zaniżyłem stawke bardzo - robiłem raczej dla przyjemności dotykania 3d.

Edited by olaf
órtografia
  • 2 weeks later...

Także proszę o pomoc w... wycenie :/

Chwilę temu w ramach pomocy stworzyłem pewnej grupce ludzi:

stronkę www, logo, projekt tablicy z mapą (zabytki + szlaki tur.).

Z założenia zrobiłem to za free. Teraz Pani "szefowa" tych ludzi ("wioskowe" stowarzyszenie) stwierdziła że musi mi za to zapłacić O_o', żadne próby tłumaczenia że nie trzeba nie przynoszą efektu.

(więcej z tym płaceniem teraz problemów niż pożytku - ale cóż).

Ile wzięli byście za stronę w wordpressie, logo i taką tablicę ?

Jak to jest już po fakcie, to wiesz ile Ci to zajęło. Pomnóż ilość godzin razy stawka godzinowa, która Ci odpowiada.

A jak rzeczywiście "więcej z tym płaceniem teraz problemów niż pożytku", to zawsze możesz wystawić fakturę na moją firmę ;-) Swoją drogą dziwne nastawienie. Pracowałeś, to się należy wynagrodzenie. Dają to bierz. Kiedyś może Ci się w życiu gorzej wieść, to wtedy będziesz żałował takich sytuacji, że mogłeś zarobić, a upierałeś się robić za darmo.

Także proszę o pomoc w... wycenie :/

Chwilę temu w ramach pomocy stworzyłem pewnej grupce ludzi:

stronkę www, logo, projekt tablicy z mapą (zabytki + szlaki tur.).

Z założenia zrobiłem to za free. Teraz Pani "szefowa" tych ludzi ("wioskowe" stowarzyszenie) stwierdziła że musi mi za to zapłacić O_o', żadne próby tłumaczenia że nie trzeba nie przynoszą efektu.

(więcej z tym płaceniem teraz problemów niż pożytku - ale cóż).

Ile wzięli byście za stronę w wordpressie, logo i taką tablicę ?

Licz 500 PLN za dzień roboty nad indywidualną stronką - to zarówno uczciwa jak i nie poniżająca stawka. Ale myślę, że z tego co piszesz to może przekroczyć kilkukrotnie budżet wioskowego stowarzyszenia. Przypomina mi moje początki jak dawno temu zrobiłem baner dla takiego stowarzyszenia w Olsztynie trochę po znajomości jako przysługa. Ale dokładnie ta sama sytuacja - "Nie, nie - my płacimy za wykonaną pracę itp. itd. nie możemy przyjąć darowizny". Jak powiedziałem 800 PLN to stwierdzili, że to bardzo dużo, bo mają na to budżet 50 PLN, to oddałem za free bo więcej mnie prąd kosztował i niech oni się bujają jak to zaksięgować. Czasami budżety takich stowarzyszeń to potwarz, więc się też na taką szykuj :)

Witajcie, przeczytałem 200 stron wczoraj tego tematu, przespałem się z tym i wyszły mi dziwne wnioski

Powiedzmy że dostaję zlecenie na teren dla developera, dostaję wszystko w plikach CAD, terenu łącznie jest 10 000 metrów kwadratowych, 3 budynki, jakieś drogi, pierdółki, tekstury, dziury w oknach itp, ze 3-4 rendery, mam to wykonać w ciągu tygodnia. Wychodzi masa roboty, nieprzespane noce, czyli powiedzmy jestem taki szalony że pracuję po 19 godzin, 4 godziny snu, przez 5 dni, czy to oznacza że takiemu klientowi mam zaśpiewać 10 000zł? Przecież on się za głowę złapie i jak dojdzie do niego co mu powiedziałem to ze śmiechu zejdzie na zawał ;) wiem że oni zarabiają krocie na tych budynkach, ale to raczej nie przedszkole i na przykład niezrobię samochodu który jest warty dwa miliony za trzy bo "wy i tak sprzedacie go za te dwa, a zchodzi wam i tak 5-6 na rok, to co to dla was". Czyli konkluzja - mam wykonać budynek w tydzień za 10tyś złotych? Przecież jakbym na takiej fali się przez rok utrzymał to przecież bym mógł swój dom budować w wieku 19 lat.

Druga sprawa, powiedzmy mamy pana Kazika, pan Kazik zajmuje się stolarką w Bąkowicach dolnych i zamarzył mu się katalog jego produktów. Produktów ma 100, a tu jakieś pierdółki do ozdoby, a tu całe meble. Różnią się od siebie te modele bardzo, czli ok. dwóch godzin roboty przy każdym. Napisał ktoś wcześniej że "praca grafika za mniej niż 50zł/h to zdzierstwo i haniebne i łamie rynek", więc przelicznikiem 50zł/h liczymy sobie, wychodzi 100zł za model*100 i znowu nam wychodzi magiczne 10 tyś złoty, a tu jeszcze trzeba ten katalog złożyć! I jak mam mieć serce i takiemu Kazikowi powiedzieć "panie, 10tyś złoty i biorę się za to", przecież to też absurd ;).

Jako że już mam aż dwa lata pracy za sobą to chciałbym się wziąć za to na poważnie. Dla mnie niewyobrażalne jest to że to taka "żyła złota", gdzieś musi być haczyk.

Pozdrawiam :)