Jump to content
batonx

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy przy wycenie projektu:

1.30 modeli mebli (łóżka, szafki itp.) + fotorealistyczne rendery na jednorodnym tle

2. Powyzsze modele w 10 fotorealistycznych wnętrzach.

Wszystko w 300 dpi do katalogu do druku.

Interesuje mnie zakres cen od minimalnej do rozsądnej

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

O to mnie pobiłeś z wyceną o parę tysi. Bojar nie daj się doić, pisałeś o 15 poprawkach, jeśli nie są ekstra płatne to wycenę pomnóż x 1,5.

cena per model jak na moje była ciut za wysoka, ale w drugim watku kolega dorzucił dodatkowe info, które obecnie zblizyłoby moja cene do twojej

Witam drodzy forumowicze. Proszę was o pomoc w wycenie zlecenia. Zadaniem jest film animowany przedstawiający proces utylizacji śmieci. Merytorycznie taki:

technicznie ma być lepszy.

Około 2 minuty. Animacja 3d, modele bardziej szczegółowe niż na tym filmiku i z teksturami. Lepsze światło i rendery. Dynamiczna kamera. Post w Afterze - może jakieś rozwijające się napisy przy każdym etapie utylizacji, żeby wyglądało bardziej "technicznie".

wstydziłbym się przyznać do takiej animacji (tej z YT oczywiście) ;)

ja bym celował z 6-7k, najłatwiej będzie ci policzyć przez to, jak rozpiszesz sobie jakie elementy ci trzeba, potem ile godzin będziesz je robił i razy stawkę godzinową + koszta prądu itp

Edited by ciacho191

tutaj bardzo istotnym elementem będzie docelowa rozdzielczość oraz jakość/stylistyka/etc jakiej klient sobie życzy, a co za tym idzie - czas renderu jednej klatki.

Masz jakieś 3000kl. do wyrenderowania.

I teraz, albo dysponujesz sensownym zapleczem sprzętowym które pozwoli ci to przeliczyć w sensownym czasie, albo dolicz sobie koszta farmy.

Cześć.

Mam do zrobienia 15 animacji dinozaura, do gry na urządzenia przenośne. Animacje to walk cycle, atakowanie, unik itp. Jestem jeszcze raczkującym freelancerem i nie mam zielonego pojęcia ile taka praca jest warta. Czy liczyć prace na godzinę, czy ustawić stała stawkę dla każdej animacji ? Modele zostałyby mi dostarczone już zrigowane i oskinowane. "Jakość" tych animacji byłaby podobna np. do tego

Bardzo proszę o odpowiedź.

Cześć.

Mam do zrobienia 15 animacji dinozaura, do gry na urządzenia przenośne. Animacje to walk cycle, atakowanie, unik itp. Jestem jeszcze raczkującym freelancerem i nie mam zielonego pojęcia ile taka praca jest warta. Czy liczyć prace na godzinę, czy ustawić stała stawkę dla każdej animacji ? Modele zostałyby mi dostarczone już zrigowane i oskinowane. "Jakość" tych animacji byłaby podobna np. do tego

Bardzo proszę o odpowiedź.

Na pewno jest tutaj wiele osób, które mają większe doświadczenie w wycenianiu ode mnie, natomiast z mojej strony mogę Ci powiedzieć, że osobiście na początku freelancerki wyceniałem na godziny. Po prostu mniej więcej szacowałem ile dni zajmie mi wykonanie danego zlecenia przy założeniu np 8 h pracy, a następnie mnożyłem sobie godziny x pasująca mi stawka. Ta metoda ma wiele plusów ale są też minusy, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia i nie wiesz tak na prawdę ile może Ci zlecenie zająć. Zdarza się, że coś robimy pierwszy raz, wydaje się to do ogarnięcia w krótkim czasie ale wychodzą po drodze dodatkowe komplikacje i czas Ci się wydłuża.

Witam ;)

Nie mogę sobie poradzić z tym jak wycenić taką pracę.. mam do zrobienia serie kotłów ciepłowniczych... wraz z wnętrzami.

Wszystko ma być robione na podstawie dość słabych, i mało dokładnych plików cada (w sumie tylko ogólne wymiary) i reszta z zdjęć.

Model ma być dość dokładny, z zewnątrz, ma uwzględniać, śilniczki, przewody, guziczki itp.. + wnętrze.

Do zrobienia będzie 8-10 modeli

Musiałbym wycenić cenę:

- za model + wnętrze (przekrój, zastanawiam czym się to zrobić ale chyba najlepiej Scalpelem?)

- krótka animacja 30-40 sekund, obrót wokoło, otwierane drzwiczki, obracany silniczek, element w środku który się podnosi opuszcza.

Bardzo prosiłbym o pomoc w wycenie.

Poniżej załączam 1 z renderów który robiłem dla nich testowo, i jakościowo są zadowoleni.

axlb.jpg

wsd4.jpg

Edited by muszek92

Dołączę się do tematu ...

na ile można wycenić przygotowanie sklepu internetowego (magneto) ?

W sumie chodzi głównie o uruchomienie tego i podpięcie grafiki ...

Nigdy nie robiłem czegoś typu sklep więc nie mam pojęcia ile roboty z tym może być, a co za tym idzie, na ile wycenić takie zlecenie :(

Jeśli znalezienie tutoriala na youtube, by ocenić zakres pracy (i przy okazji dowiedzieć się jak to zrobić) to za dużo, warto zastanowić się czy jest się odpowiednią osobą do tej pracy.

Trzeba nie mieć sumienia żeby robić coś odpłatnie bez umiejętności i doświadczenia, klient się zawiedzie a Ty tylko będziesz miał zbędne problemy chociażby sam stres.

Rdza%20bulawinka.jpgWykonuję głównie ilustracje o tematyce biologicznej. W tym wypadku chodzi mi o prace wykonane w ZBrushu. Czy ktoś mógłby mi pomóc w orientacyjnej wycenie takich prac? Jest tu kilka złożonych obiektów, które są pomalowane, ale bez tekstur, które ew. przygotowywałbym oddzielnie, gdyby była potrzeba wykonania animacji. Wygląd oraz dobór referencji, to też moje zadanie (są to dziedziny, które łączę - biologia,plastyka). Potem jest to sprawdzane ew. przez osobę piszącą tekst. Wiem, że taka wycena jest trudna (patrząc na długość tematu), ale trochę się pogubiłem w tej działce i będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Hej,

dostałem właśnie zlecenie z Anglii na 5 wizek wnętrza (z modelowaniem). Czy ktoś z Was drodzy przyjaciele

miał do czynienia z tamtym rynkiem? Na co zwrócić uwagę i oczywiście ile wziąć PLN za 5 wizek prostej knajpy,

bez bajerów - ale też bez rysunków technicznych. Bardzo będę wdzięczny za pomoc i zwrócenie uwagi na

ewentualne zagrożenia. Pierwsza moja fucha poza PL, więc nie chce się spalić. Zleceniodawca proponuje zapłatę

PayPalem.

Z góry dzięki, pozdro!

Witam.

Ile mogę zażądać za ilustrację, która ma być drukowana na t-shircie? Cena koszulki pewnie 80-120zł.

50-100pln mniej więcej taka jest stawka, chyba ze robisz coś dobrego i oryginalnego. Lub masz własne stawki za ilustracje. Ciężko tu o dobre sumy, bo przy zamówieniu z chin/bangla dostaje się nadruki gratis od odpowiedniej ilości. Jeżeli masz małą firmę w negocjacjach możesz utargować na pewno znacznie więcej. Cena koszulki nie ma znaczenia, patrz stawki robotników w bangladeszu :)

Na temat czy dobre to się nie wypowiem :rolleyes: W sumie kawałek obrazu jest- postać otoczona plomieniami (tak z grubsza, trochę oklepany design ale nie głupi), kolorowe, duże;-)

Myślałem, że jednak troszkę więcej wezmę.

Ps. To robota indywidualna

Prosze o wycene wizualizacji i folderu inwestycji. Dla obu osobno. Prosze i wycene w miare mozliwosci na dzisiaj, gdyz jutro inwestor oczekuje odpowiedzi ;)

Jesli chodzi o ksztalty, to budynek poniekad w tym stylu http://img256.imageshack.us/img256/2628/dsc00647r.jpg

Na parterze kilka biur i sklep/y. Calosc 7 pieter.

1. Do wykonania dwie wizualizacje od ulicy i podworza.

2. Wykonanie folderu inwestycji. Format okolo A4. Folder będzie dwunastostronicowy. Poniżej proponowane zestawienie stron (w trakcie może się cos minimalnie zmienić).

a. Strona 1 Okładka - wizualizacja, logo itp.

b. Strona 2 - opis firmy i inwestycji tekstowo

c. Strona 3 - mapka z pokazaniem lokalizacji i otoczenia

d. Strona 4 - zagospodarowanie terenu

e. Strona 5 - 10 Rzuty mieszkań

f. Strona 11 - rzuty komórek i miejsc postojowych

g. Strona 12 - Okładka

I jeszcze pytanie, czy obecnie na umowe o dzielo mozna sobie 50% w koszty wpisac?

Hej.

Przyłączam się do zapytania kolegi żeby już nie tworzyć nowego wątku.Szykuje mi się podobne zlecenie dotyczące mieszkaniówki: kilka wizek osiedla(4budynki)+folder z podobną jak wyżej zawartością.

O ile z doświadczenia wiem mniej więcej ile wziąć za wizualizacje, o tyle folderu dotąd nie przygotowywałem.Dodatkowo pytanie: czy ujęcie całości z lotu ptaka wycenilibyście dużo wyżej niż zwykły eksterior?

Kartka świąteczna dla firmy - projekt "bardzo indywidualny", od pomysłu (koncepcji) do finału. Oczywiście treścią musi nawiązywać do profilu firmy.

Ile za coś takiego bierzecie?

Cześć,

proszę o pomoc z wyceną zlecenia na wizualizacje (do katalogu i na stronę www):

- dwa ujęcia budynku w zabudowie bliźniaczej z zagospodarowaniem,

- wnętrza mieszkania o pow. 75 m2 (salon z aneksem, 2x sypialnia/pokój, łazienka, wc, hol wejściowy),

- wnętrza mieszkania o pow. 110 m2 (salon z aneksem, 3x sypialnia/pokój, 2x łazienka, garderoba, wc, hol wejściowy),

- wnętrza mieszkania o pow. 120 m2 (salon z aneksem, 3x sypialnia/pokój, łazienka, garderoba, wc, hol wejściowy).

1. Przyjmuję po jednym ujęciu na każde wnętrze (bez garderoby i wc, hol częściowo widoczny z salonu).

2. Wewnątrz konkretne meble, proponowane przez projektanta wnętrz - ja zajmuję się tylko wizkami.

3. Możliwe, że będziemy robić wnętrza w dwóch wariantach - modern i retro.

4. Czy 25-30% ceny za dodatkowe ujęcia to rozsądna cena (za dużo/mało)?

5. Wszystko modeluję od zera z rysunków arch., razem z meblami, używam własnych materiałów.

Rozumiem, że za kryteria wyceny przyjmowana jest ilość wykonanej pracy i poświęcony na to czas (tak robię przy zleceniach na pojedyncze pomieszczenia), jednak w tym przypadku mam problem z oszacowaniem czasu jaki będzie mi na to potrzebny. Przeliczacie to w jakiś konkretny sposób (ilość modeli do wykonania i oteksturowania x jakaś stawka + render z postem)?

Pozdrawiam!

Piotrek

Cześć,

Na ile byście wycenili animację podobną do tej -

Plik wynikowy o rozdzielczości 1080p, ok. 10 min, bez audio.

Klient dostarcza wszystkie materiały i ogólny opis animacji.

Pytam ponieważ cena jaką zaoferowała konkurencja była bardzo zaniżona, 500 zł.

Dzięki za odpowiedzi, które rozwieją moje wątpliwości.

aha, czyli wszystkie grafiki są klienta? W sumie za 10minut trwania, to za same poprawki i ogladanie tego bez przerwy (czas) nalezy się więcej niz 500pln. Pewnie jakbym miał ciśnienie na kase zrobiłbym to za 2tys pln ale naprawdę musiałbym potrzebować pieniędzy. 10minut to masa pałowania się z realizacją. 3-3.5 to tak na luzie.

• Confused 1