Jump to content
batonx

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?

Recommended Posts

A jeszcze dorzuce, to uwaga do wszystkich. Rozbijanie kwoty ma jedna wielka zalete - jezeli klient zaczyna pytac o szczegoly lub negocjowac jakis punkt to najczescie znaczy ze chce sie dogadac i reszta najpewniej przejdzie bez wiekszych tarc. To istotne, bo mozecie sie kupic na pokazaniu responsywnosci - a firmy szukaja kogos z kim zawsze moga sie gogadac, z drugiej nie ma spiny ze kilkutygodniowe negocjacje pelnej kwoty trzymaja caly deal w zawieszeniu do ostatniej chwili. W praktyce nie da sie tak pracowac z powazniejszymi klientami, bo staje sie waskim gardlem zarzadzania projektami/zleceniami.

Na Waszym miejscu bym odlozyl pare stowek i zlecil cos co jest Wam potrzebne innemu grafikowi, przejrzycie sie jak w lustrze, naprawde cenna lekcja - cenniejsza niz szkoly biznesowe i szybko sie zwroci - jak kazda porzadna edukacja.

Dostałem zlecenie na wykonanie logo dla studia piercingu itp w Niemczech, w stylu jak prace pewnego Pana z linku http://martinschmetzer.com/

Studiu zakładają Polacy, więc w złotówkach mam im podać cenę. Ale to trochę grubszy kaliber logo, więcej czasu mi zajmie, i nie wiem na ile ich skasować by nie uciekli gdy usłyszą kwotę.. Jakieś sugestie ? Z góry dzięki!

1. Logotyp i kolorystyka - do 5 kwietnia

2. Ulotka a5 - do 7 kwietnia

3. Baner reklamowy - 7 kwietnia

4. Oklejenie z zewnątrz (4x szyby i 2x drzwi) - do 15 kwietnia

5. Kaseton na zewnątrz lokalu ewentualnie semafor (semafor to prawdopodobnie tylko logo) do 15 kwietnia

6. Magnes na samochód + projekt do kasetonu na dachu (tylko praktycznie to będzie samo logo + strona i numer telefonu)

7. grafika na profilowe i w tle na FB - do 10 kwietnia

8. menu - do 13 kwietnia

9. grafika pudełka na pizze (2-3 kolorowa max) - do 10 kwietnia

10. potykacz - do 15 kwietnia

To jest najważniejsze, na później pozostanie zaprojektować:

- projekty ubrań firmowych

- magnesy firmowe

- wizytówki

- papier firmowy

Trochę tego jest, nie wiem czy dobrze sobie poradzę z wyceną, więc chciałbym zaczerpnąć opinii innych. Dodałem też terminy, więc no czasu za wiele nie mam na przygotowanie tych grafik, więc stawka też powinna być większa ?

No kazdy normalny - doswiadczony projektant by powiedzial klientowi, by szedl w pizdu. Jak ktos nie planuje tego z co najmniej polrocznym wyprzedzeniem, to sobie wyobraz jaki ma bajzel w biznesie.

Za cos podobnego od znajomych po promocji bralem 10-30tysi ale rozkladalem na kilka miesiecy. W kilka dni powstanie pasztet. Ceny pasztetu masz na stronach tesco ;)

Ok napisałem do Martina o ktorym wspomnialem 3 posty wczesniej, i srednia cena logo 3300 ojro u niego.. To jak krzykne 600euro to mysle bedzie ok..

No tam masz mase rzemiosla do przeniesienia na papier, przy duzej ilosci pracy ale jeszcze bez praktyki w tym, to pewnie rozsadna cena.

Hej, czy ktoś orientuje się jaka byłaby wartość np. setu broni na poniższym zdjęciu (przykładowy set broni z google)?

Oczywiście set robiony byłby od 0 (model i tekstura).

Jaka cena na zlecenie, a jaka na masową sprzedaż (set zawierałby 6-8 modeli)?

Natomiast jak ceny wahałyby się, gdyby reszta modeli byłą pochodną jednego zrobionego modelu (zrobiony jeden model i edytowany dla pozostałych = wspólna tekstura)?

pqiqrnsykrtyhsibnljvwocuoyiktkallfjaudbbwrppnxuqdpdfherarafxdsnymkynohzqutfjqhdlieflgikufdcrlndkhrcy

Hej, czy ktoś orientuje się jaka byłaby wartość np. setu broni na poniższym zdjęciu (przykładowy set broni z google)?

Oczywiście set robiony byłby od 0 (model i tekstura).

Jaka cena na zlecenie, a jaka na masową sprzedaż (set zawierałby 6-8 modeli)?

Natomiast jak ceny wahałyby się, gdyby reszta modeli byłą pochodną jednego zrobionego modelu (zrobiony jeden model i edytowany dla pozostałych = wspólna tekstura)?

pqiqrnsykrtyhsibnljvwocuoyiktkallfjaudbbwrppnxuqdpdfherarafxdsnymkynohzqutfjqhdlieflgikufdcrlndkhrcy

Przynajmniej zakres cen (min-max)?

Moze wejdz na turbosquida i policz cene tego, ktory by odpowiadal specyfikacji x5 - z uwagi na ekskluzywnosc licencji.

@SeetroX|Str. ta oferta to jakaś kpina. Na zrobienie logo daje mniej niż tydzień? Ja bym wziął kilka razy więcej niż normalnie za takie zlecenie.

Moze wejdz na turbosquida i policz cene tego, ktory by odpowiadał specyfikacji x5 - z uwagi na ekskluzywność licencji.

Niestety ale rozbieżność cenowa jest tam zbyt duża, aby jasno to określić. A tym bardziej, że nie ma pokazanej ilości sprzedanych egzemplarzy.

Dlatego też, zapytałem tutaj na forum - skierowałem te pytanie do osób które w tym siedzą/siedziały w nadziei na jakąś przybliżoną cenę.

Chciałbym jeszcze zapytać, jak ceny miałby się do np modelu 3d stworka, który posiadałby 3-4 animacje (walk, run, wait1, wait2)?

Witam!

No, to muszę zwrócić się do Was z "tym" pytaniem :) Postanowiłem, że nadszedł czas uderzyć z portfolio gdzie trzeba, mam małego stracha jeśli chodzi o kwestie finansowe związane z pracą w concept designie w Polsce. Profesjonalistów na pewno wiąże kwestia NDA, ale może ktoś uchyli rąbka tajemnicy o jakich kwotach jest mowa w przypadku rodzimych firm? Dotychczas jedyne wiarygodne informacje jakie posiadam pochodzą z USA i dotyczą generalnie studiów AAA, nie mam pojęcia jak ugryźć nasz rynek. Bardzo mi zależy na wybadaniu ile zarabia koncepciarz powiedzmy w statystycznym studiu indie, a ile w Techlandzie, czy u Redów. Nie mam zielonego pojęcia jak odpowiedzieć na pytanie o oczekiwania finansowe... Z pewnym wahaniem daję linka do mojego portfolio, bo nie chcę być posądzony o spam, ale muszę jakoś określić swój poziom, bo zarobki na pewno będą od niego również uzależnione. Na prawdę będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje w temacie. Myślę, że sprawa będzie też interesować wiele innych osób które są/ będą w mojej sytuacji. Portfolio: http://actualrobot.cgsociety.org/

Dzięki!

Do projektow indie w sumie najkorzystniej wychodzi brac freelancera. W takim przypadku stawki sa rozne, ale oceniajac wg. twojego poziomu - bardzo przyzwoity, to koncepciarze sa dostepni za 5-12usd za godzine brutto part time/fulltime short term contract. Koncepty wychodza zwykle w okolicy 100-120usd za kolor zamawiane osobno. Ale to sa stawki za ludzi z internetu, gdzie produkcjom indie czesto tyle wystarcza i przyznaje, ze trzeba miec skilla i oko w szukaniu i preselekcji ludzi.

Wszystko zależy czy klient z Polski. Czy to będą jedynie 1-2 rendery czy więcej. No i ciekawe w jakich proporcjach, bo jak klient będzie chciał szerokie ujęcie 1:2, i wyjdzie Ci rendzić 6000x3000px to... no chyba, że masz mocny sprzęt :-) Jeżeli to będzie 3+ ujęć to cena 1k wydaje się całkiem spoko, przy mniejszej ilości renderów ja to bym się zastanawiał...

Hey, mam pytanie - od 3 lat pracuje zawodowo w wiadomym zawodzie. Głównie zajmowałem się modelowaniem, jednak doszedłem do punktu gdzie modelowanie przestaje być zabawne, a i zarobki powoli przestają satysfakcjonować. I tutaj pytanie, która z zaproponowanych specjalizacji jest najbardziej dochodowa (wiem że "zależy" ale uśrednijmy zarobki i przyjmijmy że mówimy o gościu z 3 letnim stażem pracującym w jednej z większych Polskich firm zajmujących się filmówka, ewentualnie w firmie produkującej gry jednak w dziale odpowiadającym za cinematiki) :

- Pierwszą z opcji jest wyspecjalizowanie się w zbrushu i tworzeniem organiki (jakiś poziom produkcyjny już jest, do Michelangelo jeszcze mi trochę brakuje ale jest dobrze), wydaje mi się jednak że w tej specjalizacji nie można dość do większych pieniędzy (większe pieniądze = >7k )

- Drugą opcją która uważam za pociągającą jest szeroko pojęte riggowanie, tworzenie systemów mięśni, rigging TD (tutaj wiedza sporo mniejsza, dużo do nauki jednak wiedza anatomiczna w większym stopniu jest jest ułożona)

- Kolejną drogą którą rozważam jest compositing (posiadam 2 letnie doświadczenie w pracy z Fusion więc nauka Nuke'a powinna ograniczyć się do ogarnięcia jak jakiś nod się nazywa - myślenie nodalne i świadomość co da się zrobić w compo a co nie już jest.) I to jest opcja do której przychylam się najbardziej.

- Ostatnią i wymagającą największych nakładów pracy jest VFX, (houdini i maya w aspekcie VFX zostały przez mnie liźnięte więc zdaje sobie sprawę jak potężnym obszarem 3d ten dział jest i jak potężne nakłady pracy są potrzebne aby być w tym dobrym) Pytanie czy po poświęceniu tych wszystkich godzin wynagrodzenie będzie adekwatne? Czy być może facet od compositingu zarabia x, a facet od VFX pracujący na houdinim który poświecił na naukę swojego fachu dwa razy więcej czasu zarabia x + 1k i przyrost zarobków jest niewspółmierny do ogromu pracy?

Czy byli byście w stanie napisać uśrednione zarobki? Branża to filmówka, ewentualnie cinematiki. Ewentualnie możecie zaproponować stanowiska które są dość niszowe, dobrze płatne i poszukiwane, a o których nie pomyślałem. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Witam.

Właśnie szykuje mi się pierwsze poważniejsze zlecenie. Klient bardzo lubi moje prace z portfolio i chce mnie zaangażować do zrobienia grafik do przygodowej gry planszowej. Zanim ta współpraca nastąpi musze oczywiście wycenić poszczególne assety. A są to:

Postacie.

Kilka postaci, po jednej na kartę. Jedna postać (np. tej jakości) to jakieś 1,5- 2 dni pracy. Oszacowałem na 240pln za sztukę.

Environy.

Kilka environów. Też po jednym na kartę. Jakościowo zbliżone do czegoś takiego. wycena podobna co w przypadku postaci. może ciut więcej.

Okładka na pudełko.

Kilka postaci + environ. Wszystko wysokiej jakości. 6-7 dni. Koło 700- 800pln.

plansza do gry (environ widziany z góry), duża z mnóstwem lokacji- 5- 6 dni: 500- 650pln

obrazek na żeton (np. kotek, kurczak, małpka)- średnio po dwie godziny- 20- 25 zł na sztukę. 1 dzień- 120pln.

Czyli godzinowo wyceniłem 15pln/h.

Cały projekt zajmie około 30 dni (w zasadzie to pewnie minimum. bo doliczyć trzeba mnóstwo poprawek i konceptów). Ale za te 30 dni wychodzi ok 3600 pln.

Nie chciałbym oczywiście popełnić gafy a odpowiedzieć powinienem dzisiaj do północy.

Dlatego proszę was bardzo o ocenę sytuacji. Wszak jest to pierwsze poważniejsze zlecenie. Te najważniejsze.

Wydawnictwo należy do takich bardziej poważnych. Sam nawet grałem w jedną z wydanych przez nich gier. Choć do zapalonych planszówkowiczów nie należę. Gra była bardzo fajna, z bardzo przyzwoitą szatą graficzną.

@up,

nigdy nie wyceniałem czegoś takiego, ale myślę, ze za ponad miesiąc swojej pracy możesz spokojnie piątkę zawołać

Dzieki. Już wysłałem. Póki co moja odpowiedź była taka trochę "niepełna". Zobaczymy. Pierwsze poważne zlecenie, więc wiadomo że człowiek się często niedocenia.

Hej wszystkich pytających o wycenę pracy. Kupiłam ostatnio książkę "handbook pricing and ethical guidelines. Jest to książka dla artystów która tłumaczy ile co i dlaczego kosztuje, są cenniki, oraz szczegółowo wytłumaczona etyka "biznesu", co prawda po angielsku i w amerykańskich dolarach, ale i tak warto mieć, przeczytać i rozumieć